Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo ale z dekoderami Dolby/DTS ?


michal40

Recommended Posts

czesc,

jaki wzmacniacz polecilisbyscie  z wejsciem SPDIF zeby po podłączeniu do Xbox One S mieć dzwięk 4.1 (lub przyszlosciowo 5.1) w grach (maja DTSy i inne) i kontencie video?

Zalezy mi  też bardzo na dobrym dzwięku stereo, bo muzy z CD audio będę słuchał najwięcej.
Wzmacniacz moze być używką, moze być tez amplituner żeby radio tez było.
Ale z tego co pamiętam to ampli miały z reguły gorsze sekcje audio.

Nie zalezy mi na tych nowych pudłach co ważą 3kg i mają blututha i spotify, bo muzy chcę sluchac w formatach bezstratnych.

Z tego co widzialem mogę kupic:

1. wzmacniacz stereo z wejsciem SPDIF np. Rotel RA-12 ,ale bez dekoderów i mozliwosci podlaczenia więcej niz 2 glosniki (w koncu stereo;)

2. amplituner kina domowego z dekoderami i mozliwoscią podłaczenia >4 glosnikow ALE chcę zeby to dobrze gralo w stereo - tutaj cos kosztujce 2000zł (np. Pioneer 933)  jest oceniane jako słabo grające w stereo. Cos posredniego polecicie?

 

Podlaczę glosniki:

Polk Audio RTi A3 - przód

canton sp 206 - tył

Suba nie chcę, nie potrzebuję wstrząsającego basu tylko wrazenia dzwięku dookolnego w grach/blueray z Xboxa ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmacniacz to nie będzie miał dekoderów. Tak to działa. Może mieć wejście optyczne, HDMI itp ale musi mu być puszczony sygnał stereo. 

Chcesz rozbudowywać do 4.1 to musisz wybrać amplituner. Dobrze grający w stereo to kwota od 6k w górę. Albo lepiej amplituner za 3k z wyjściem pre out i wzmak za kolejne 3k.

To ma wtedy sens. Chodź do tych kolumn nie potrzebujesz tak drogiego sprzętu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze.. stary wzmacniacz stereo (tanio), i do tego nowy amplituner z preout, do ktorego podlacze wzmacniacz?

jak bede chcial sluchac tylko stereo to właczam wzmacniacz, jak dts/przestrzennie to dołączam amplituner z dodatkowymi 2 glosnikami.

Tak mozna zrobic? co musialby miec taki stary wzmacniacz zeby to zadzialalo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rms.pl napisał:

Ale po co dekoder dźwięku wielokanałowego do słuchania w stereo?

Też tego nie kumam :/

16 godzin temu, michal40 napisał:

chyba ze.. stary wzmacniacz stereo (tanio), i do tego nowy amplituner z preout, do ktorego podlacze wzmacniacz?

To kupisz amplituner za 3k a wzmacniacz za 700 zł ? No nie tędy droga.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co koledze michal40 biega. Chce z jednego urządzenia słuchać dobrego stereo a jednocześnie korzystać z dobrodziejstwa DD, DTS.

Niedawno wpadł mi w ręce Sony STR-DB930QS i aktualnie użytkuję go jako główne urządzenie w systemie, chociaż obok stoi typowy wzmacniacz stereo (Kenwood KA-7090R). Mimo, że to staruszek to aż się uśmiałem, że jest w stanie dekodować DD 5.1 (Netflix)  bezpośrednio z nowoczesnego TV, dzięki wejściom SPDIF a ma ich aż 3 + jedno coaxialne. DTS też dekoduje ale póki co, jeszcze ani razu nie widziałem aby taki format został rozpoznany. Wszystkie urządzenia (Xbox, dekoder UPC itp.) są podłączone do TV złączami HDMI a przewodem optycznym do Sony. Funkcja A.F.D. Auto Format Decoding automatycznie rozpoznaje jaki sygnał trafia do urządzenia i przełącza na odpowiedni tryb pracy: stereo lub wiele kanałów.

Muzyka odtwarzana z CD przez złącza analogowe RCA.. to na prawdę gra dobrze. Gdybym miał porównać do wzmacniacza to spokojniej jest na niskich tonach, może nawet nieco równiej gdzie wzmacniacz mocniej pompuje bas i goni do przodu, rozdzielczość jest taka sama, efekty przestrzenne podobne. Różnice są mniejsze niż można to wyczytać z opinii dotyczących KD vs stereo. Sam jestem tym zaskoczony. Kolumny główne są DIY na głośnikach Seas'a, podobne do tych w AMPHION Argon 7L, satelity i centralny to Sony SS-MS5, subwoofera nie używam.

Może tą drogą powinien iść michal40, poszukać starszy amplituner z wysokich serii z dekoderami przestrzennymi?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża albo udaje albo nie chce zrozumieć, a to już jest w pierwszym poście napisane, że tak po prawdzie kolega szuka sprzętu KD aby rozgrywki w grach prowadzić z dźwiękiem wielokanałowym. Jednocześnie na tyle dobrym, że przy słuchaniu muzyki z PC, CD player czy innego źródła w stereo było dobrze lub bardzo dobrze.
Dodam tylko od siebie, że aby to osiągnąć lub zbliżyć się do tego upragnionego dźwięku w stereo należałoby kupić najlepsze kolumny frontowe jakie się znajdzie. U mnie na przykład satelity do efektów nie grają większej roli.. coś tam z nich czasami dochodzi.. za to fronty zasuwają aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, masz rację... dzis bylem na odsluchac Polk Audio Rti ktore planowalem kupic i.. wpierw podlaczyli mi to do jakiegos wzmacniacza ktory bzmil mego plasko.. zmartowio mnie to, bo kurcze stare glosniki Sony lepiej grały ;) Dopiero po wpieciu do cambridge audio ktoy ma dzwiek  "ocieplic" zabrzmialo lepiej, ale nie na tyle zeby wywalic na tenze wzmak stereo ~5000zł ;)

 

a jakie glosniki polecasz? dzieki za trop na Sony raz jeszcze :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eetam, z tego co widzę to teraz producneci wycieli co lepsze podzesply z ampli 7.1, coby jak ktos nieznajacy sie na rzeczy poslcuha tego musiał kupic kolejny klocek - a wtedy oni oferują wzmacniacz. Droga pokazana przez kolegę Momo ma sens , i będę szedł w tę stronę.

Na razie rozkminiam nazewnictwo serii Sony, w podobnej cenie do STR-DB__QS mozna kupic STR-DA__ES, co podobno robi roznicę.

Te glosniki potrzebują dosc cieplego wzmacniacza, jakich producentow polecacie?

 

Edytowano przez michal40
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...