Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz, amplituner stereo do kolumn KLIPSCH R-620F ?


pawelend

Recommended Posts

Witam. Kupiłem 2,5 tygodnia temu kolumny Klipsch r-620f, podłączyłem pod amplituner kd Onkyo tx-sr307. Nie gra to źle, bas jest dobry, wysokie też, tylko brakuje średnich tonów. Czy można poprawić znacząco dźwięk przez dobranie odpowiedniego wzmacniacza, amplitunera stereo, czy raczej powinienem zmienić kolumny (czego nie chciałbym robić)? Muzyki słucham z laptopa podłączonego kablem optycznym z youtube, spotify (wersja podstawowa). Rodzaj muzyki to dance, techno, rap, disco, popularna. Na razie gra to w 11 m2 pomieszczeniu, w przyszłości pomieszczenie około 25 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Charakter brzmienia kolumn Klipsch właśnie jest taki, jak opisujesz. To kolumny, które wyraźniej eksponują skraje pasma. W twoim systemie jednak dodatkowo potęguje to amplituner. To bardzo podstawowy model, który gra dźwiękiem raczej suchym, technicznym, jasnym, ostrym bez wypełnienia. 

Masz dwie drogi - jeśli lubisz otwarty, trochę efekciarski charakter dźwięku, pozostaw kolumny, a dobierze lepszy wzmacniacz. Natomiast jeśli szukasz brzmienia ciepłego, znacznie lepiej wypełnionego, gęstego, plastycznego, pozostaje wymiana kolumn.

W pierwszej opcji z tańszych urządzeń proponowałbym Ci wzmacniacz Marantz PM6006. Natomiast jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, świetnie sprawdzi się Advance Acoustic X-i50BT lub jeszcze lepiej wyższy model X-i75. Ciekawą opcją mogę być także wzmacniacze Musical Hall.

W przypadku natomiast wymiany kolumn, tutaj mamy naprawdę ogromny wybór. W takim przypadku zdecydowanie polecałbym po prostu odsłuchy i wybór najbardziej odpowiedniego modelu.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Za wiele tu nie zmienisz. Moim zdaniem kup stary używany wyższej klasy wzmacniacz. Średnica i tak będzie jaka będzie ale może będzie się tego dało słuchać. 

Obstawiam marantza pm80 i pochodne.

Nic z nowych produktów.

Piotr

To mnie załamałeś. Ten marantz to nie ma wejścia optycznego ani pilota i nie ma jak odsłuchać na moich kolumnach. Chyba wolałbym coś nowego.

A zmiana kabli na lepsze coś da? Teraz mam 8letnie bandridge, 6zł za metr wtedy kosztowały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc cześć, dzień dobry wszystkim! :)

Zakupiłem niedawno kolumny, takie jak w tytule tematu - Klipsch R620F , które aktualnie napędzam dosyć wysłużonym i nienajwyższych lotów amplitunerem Yamaha RX-396RDS i szukam nowego wzmacniacza do nich. 

Z samych kolumn jestem bardzo zadowolony, dynamiczne i szczegółowe brzmienie z fajną stereofonią. Pasuje mi to bardzo i nie chciałbym tego charakteru zatracić, ani też przegiąć w tę drugą stronę,

Słucham różnych odmian muzyki rockowej, dużo stylistyki około floydowej, ani trochę ekstremalnych odmian metalu i dużo z tego co serwuje radiowa Trójka.  :)

Sam ładnych paręnaście lat grałem na gitarze basowej i sentyment do instrumentu mi pozostał, a bas lubię czytelny, zwarty i dobrze kontrolowany. 

Chciałbym, żeby mój zestaw brzmiał dobrze przy cichym słuchaniu (czyli takim pozwalającym na swobodną rozmowę), bo przez większość czasu tak właśnie jest wykorzystywany. 

Pozostaje jeszcze kwestia pułapu cenowego. Chciałbym się zmieścić mniej więcej w 1500zł. Da się w tej cenie? :) Liczę, że tak.

Sam wytypowałem:

Marantz PM6006

Pioneer A30

NAD 316/326 - tutaj się zastanawiam, czy to na pewno dobry typ do słuchanie na umiarkowanym poziomie głośności? Naczytałem się tutaj o nierównym balansie lewy/prawy kanał, szczególnie uciążliwym po cichu.

Zdecydowanie wolałbym sprzęt nowy, ale może jakiś starszy Rotel: RA-02, RA-05 sprawdziłby się z tymi kolumnami?

Salon ma 21m2

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edytowano przez T.M.G.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Hmm po mojej interwencji , bo tacy opieralscy byliście z magnatem :P

 

Tylko dla ciebie. Innym wypożyczalismy. Ale to taka tejemnica :):):) hehehe

kolego T kup używany wzmak Harman Kardon hk680 lub jak znajdziesz perełkę 690 i ciesz się dźwiękiem. Nowy w tej cenie nie da ci satysfakcji przy tych kolumnach 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pożyczyłem od kolegi wzmacniacz technics su-v300 (nikt ze znajomych nic lepszego nie ma). Początkowo byłem zawiedziony, lewy kanał gra dużo ciszej niż prawy więc przekręciłem balans w lewo i dźwięk się wyrównał i przy podgłoszeniu na połowę wreszcie podoba mi się jak te kolumny grają, jest środek i słychać wokale. Nie mam zamiaru kupować technicsa tylko raczej coś nowego, coś co podobnie zagra ale lepiej.

Edytowano przez pawelend
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze raz podłączyłem technicsa pod klipsch i mnie nie zachwyciły. Tylko że podłączyłem jakimiś 20 letnimi kablami głośnikowymi ok 2x1,5mm(nie chciało mi się tamtych odpinać od amplitunera)  i kablem zasilającym 2x0,5mm wczesniej 2x0,75mm. Czy to mogło mieć większe znaczenie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...