Skocz do zawartości

Pomoc w poskładaniu zestawu.


Slox

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!

Jako, że to mój pierwszy post, wypada się przedstawić. Mam na imię Adam i piszę do Was z Poznania :)

Przychodzę z prośbą o poskładanie jakiegoś ciekawego zestawu grającego, staram się sporo czytać i szukać, jednak wszystko to jest tak obszerne, że głowa pęka ;D

Zacznę może od tego co mam : 

-wzmacniacz : y=Yamaha a 960II kupiona niedawno w okazyjnej cenie (aktualnie w serwisie)

-CD : Fonica CDF 004 R (odtwarzacz znaleziony w zapomnianej szafie wśród innych rzeczy z młodzieńczych lat mojego ojca) 

- głośniki - Sanyo sx 330, chyba to samo co Unitra space 86 (również sprzęty potatowe)

 

Chciałby teraz zacząć od wymiany nagłośnienia, następnie CD i tuner ( nie upieram się, aczkolwiek fajnie jak by pasowały do Yamahy) :)  Aukcje najlepiej w okolicy 100 km od Poznania w celu odsłuchu.

Czego oczekuję od głośników?
Słucham głównie muzyki elektronicznej w przewadze House/Trance z dobrymi wokalami, chciałbym, żeby były grane czyste i ciepłe.
Drugim gatunkiem jest Rap, tam przydaje się więcej basu, lubię jak jest pełny, tłusty, też bardziej w stronę ciepłego nisko schodzącego niż płaskiego tłuczenia.
Poza tym, zdarza się też posłuchać polskich zespołów mniej lub bardziej rockowych. (Bajm, Budka suflera, Kombi, Dżem,Perfect).
Pokój w którym mają stać głośniki ma nie całe 25m2.

Kwota którą chciałbym przeznaczyć na głośniki to ok 1500 zł, bardziej nastawiłem się na kolumny podłogowe, ale po przeczytaniu wielu postów jestem świadomy, że raczej będą musiały być podstawkowe.
Obecnie moimi faworytami są :
Quadral Amun mkII (z tego co wiem za duże na moje pomieszczenie, chociaż cieszą moje oczy)
Bang Olufsen Beovox s80/120 (podobno gra pięknie i również cieszy oczy).

Problemem jest u mnie akustyka pomieszczenia, a nie bardzo mam co i jak przestawić, dołączam projekt pokoju, głośniki zaznaczone na fioletowo.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za udzielanie się w temacie
 

plan (2).png

plan (3).png

plan (1).png

Temat jakoś mało żywy...

 Może chociaż ktoś mnie nakieruje na co warto zwrócić uwagę, a co od razu odpuścić? Kolumny które są w mojej okolicy i mogę jechać na odsłuch. (posortowane cenowo)

1.Infinity Reference 31i

2.TECHNICS SB-X500

3.ARCUS TS 45 (komis nr.1)

4.IQ TECHNIK 3170 AS(komis nr.1)

5.infinity rs5001

6.B&O Beovox M 150 

7.CANTON GLE 100(komis nr.1)

8.Revox Forum B MK IV(komis nr.1)

9.IQ TED 4(komis nr.1)

10. Quadral Amun mkII

11.Dynaudio Audience 122

12. Quadral Montan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...