Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do NAD C368


Bebol

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim forumowiczom, bo to mój pierwszy post na tym forum.

Po głowie chodzi mi myśl o tym, żeby dokupić jakieś nowe kolumny podstawkowe do NAD C368. Obecnie gra on z KEF Q300 na podstawkach. Źródłem jest Malina Digi+ Pro podpięta po Dac we wzmacniaczu (FLAC z dysku). Czasem puszczam płyty CD z DVD Sony (jako transport) również podpiętego do Dac we wzmacniaczu.

Pokój ma ok. 15m2 (prostokąt ok. 3,5x4,5). Kolumny stoją na krótszej ścianie w odległości ok. 1.80-2m od siebie i odległość do miejsca odsłuchu też jest podobna (sofa na środku pokoju). W zawiązku z takim układem, raczej wolę pozostać przy podstawkach (postaram się wkleić zdjęcie jak to wygląda).

Obecnie, brakuje mi nadal trochę dociążenia dźwięku, stopy basowej itd. (wiadomo im głośniej tym lepiej, ale nie zawsze da radę słuchać głośno). Zdaje sobie sprawę, że z podstawek pewnych rzeczy nie uzyskamy, ale może znajdą się jakieś podstawki które w tej materii będą lepsze od obecnych KEf q300. Z drugiej strony nie chciałbym, żeby bas zabił całą resztę, bo niekiedy już teraz bas potrafi się wzbudzić w narożnikach pod ścianą). Szukam takiego złotego środka :). No i żeby nie lała się krew z uszu.

 

Muzyka rożna, rock, pop, jazz itd. czyli raczej coś uniwersalnego.

 

Budżet najlepiej jakby stanęło na 3000zł (nowe po rabatach) lub używki.

Nad czym myślałem z nowych:

KEF R300....ale chyba zabiją basem z tego co czytałem... mądrzejsi ode mnie piszą, że wymagają dużo prądu... Nie wiem czy NAD ogarnie...

KEF LS50......również wymagają dużo prądu....

KEF Q350... chyba skok w bok....

Tak więc z KEFa chyba nie bardzo coś by spasowało.

Dynaudio Emit M20....ponoć również dużo prądu potrzebują....ale może warto posłuchać??

 

Z używek, to w sumie nie wiem (nie wypożyczę na odsłuch), widzę, ze ktoś sprzedaję PMC DB1 Gold za mega dobre pieniądze....(dlatego mnie zainteresowały), ale kompletnie nie wiem nic o nich (nie za małe?). Jakieś Xaviany, Proac?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Do "nowych" NAD'ów z naszej oferty jednym z ciekawszych (jak nie najlepszych) połączeń jest seria 700 B&W.

Spójrz na 706 s2 a jak budżet pozwoli to i 705 s2. Obydwie konstrukcje zaskakują potężnym (jak na swoje gabaryty) basem, a to co charakteryzuje tą serię i jest jej największym atutem- świetna trójwymiarowość sceny. 

Jeśli chodiz o ProAC'a- te kolumny potrzebują dużo lepszej elektroniki żeby pokazać pełnie swoich możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś ? Skocz do najbliższego salonu audio (najlepiej branży z forum) i przetestuj posiadane kefy z jakąś odpowiednią lampą.

Sam po sobie widzę iż kiepskie zasilanie mocno ogranicza głośniki , i kombinowanie z kolumnami to tylko półśrodek i nie chodzi o moc , mój 2x9W lampiak gra "dosadniej" niż 2x50W wzmak stereo czy 2x 165W ampli kd , i to wszystko przy niewielkich poziomach dB.

Tylko z 3000zł niewiele się zdziała , dlatego rozumiem iż szukasz podstawkowych , może lepiej celować w używki od renomowanego sprzedawcy , wtedy za 3000zł możesz dostać coś co warte było ~6000zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Do "nowych" NAD'ów z naszej oferty jednym z ciekawszych (jak nie najlepszych) połączeń jest seria 700 B&W.

Spójrz na 706 s2 a jak budżet pozwoli to i 705 s2. Obydwie konstrukcje zaskakują potężnym (jak na swoje gabaryty) basem, a to co charakteryzuje tą serię i jest jej największym atutem- świetna trójwymiarowość sceny. 

Jeśli chodiz o ProAC'a- te kolumny potrzebują dużo lepszej elektroniki żeby pokazać pełnie swoich możliwości. 

Rozumiem, ze po rabatach 706 s2 kupię za ok. 3000zł :) Bo mniej więcej o takim budżecie mówimy. Jeśli tak to mogę się nimi zainteresować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kubakk napisał:

Skąd jesteś ? Skocz do najbliższego salonu audio (najlepiej branży z forum) i przetestuj posiadane kefy z jakąś odpowiednią lampą.

Sam po sobie widzę iż kiepskie zasilanie mocno ogranicza głośniki , i kombinowanie z kolumnami to tylko półśrodek i nie chodzi o moc , mój 2x9W lampiak gra "dosadniej" niż 2x50W wzmak stereo czy 2x 165W ampli kd , i to wszystko przy niewielkich poziomach dB.

Tylko z 3000zł niewiele się zdziała , dlatego rozumiem iż szukasz podstawkowych , może lepiej celować w używki od renomowanego sprzedawcy , wtedy za 3000zł możesz dostać coś co warte było ~6000zł

Lampa raczej odpada, nie mam na nią miejsca za bardzo, a dwa NAda kupiłem dlatego, że szukałem czegoś co by miało wbudowany przetwornik i phono do gramofonu (tak wiem, że podobno zewnętrzny dac i phono zagrają lepiej jak są osobnymi urządzeniami). Rozważałem jeszcze Rotela A12, ale Top Hifi u mnie na "wiosce" nie było skłonne do negocjacji ceny do poziomów, które mnie by satysfakcjonowały :) Poza tym, zawsze mi się wydawało, że to jednak kolumny w większości odpowiadają za dźwięk i na zmianie właśnie nich, można wiele uzyskać/stracić..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebol napisał:

Szukam takiego złotego środka :). No i żeby nie lała się krew z uszu.

Jeżeli jesteś w stanie zwiększyć budżet lub dogadać się ze sprzedawcą proponuje :

https://allegro.pl/proac-response-1sc-i7678657549.html

Mam starszy model Response One S i naprawdę polecam / grały z NAD 3100/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P1010460.thumb.JPG.fd7141094ea53d80d10fa6bc97a675fa.JPG

Jeszcze ze starym wzmacniaczem i melodikami (teraz jest Kimber 4Pr)

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jeżeli jesteś w stanie zwiększyć budżet lub dogadać się ze sprzedawcą proponuje :

https://allegro.pl/proac-response-1sc-i7678657549.html

Mam starszy model Response One S i naprawdę polecam / grały z NAD 3100/

Widziałem tę aukcję, kurcze może to słabo zabrzmi, ale kolor też ma znaczenie, raczej celuję w coś czarnego lub ew. ciemny brąz... Poza tym 3700 to może już być ciężko z żoną :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bebol napisał:

Widziałem tę aukcję, kurcze może to słabo zabrzmi, ale kolor też ma znaczenie, raczej celuję w coś czarnego lub ew. ciemny brąz

Oczywiście Cię nie namawiam , ale kurczę warto choć raz posłuchać jak grają. ProAci są w fornirze który można zawsze zmienić. Albo inaczej , gdyby mojej żonie nie spodobał się obecny fornir, to wolałbym je jak by zaszła taka potrzeba przemalować na różowo czy biało niż sprzedać :) 

To co facet pisze jest zgodne z moimi wrażeniami :

https://www.stereophile.com/standloudspeakers/386/index.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia koloru, to bardziej moje kryterium, niż żony. Nie ma opcji, żebym kupił kolumny w takim kolorze (oczywiście przy obecnym "wystroju", bo kolor sam w sobie jest okej). Wiem, że wiele osób na to nie zwraca uwagi, ale ja się do nich nie zaliczam. Jak mam wybór (a mam), to kupuje tak, żeby wszystko jakoś do siebie pasowało również kolorystycznie, a nie tylko sonicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bebol napisał:

Nie ma opcji, żebym kupił kolumny w takim kolorze (oczywiście przy obecnym "wystroju", bo kolor sam w sobie jest okej).

Nie neguję ważności estetyki , no cóż, ale jak ktoś by mi chciał np. podarować kolumny Alexx Wilson Audio to mogłyby być w różowe groszki na żółtym tle. :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Czarne Kefy R300 by pasowały.

Powiem więcej, większość czarnych kolumn podstawkowych ładnie by wygladała ?

20 minut temu, Kubakk napisał:

Pylon diamond monitor sprawdzałeś ?

Nic jeszcze nie sprawdzałem, na razie to zbieram informacje, żeby zawęzić krąg poszukiwań... Opcji jest cała masa, a przecież nie będę ich wszystkich do domu wypożyczać na odsłuchy. Co do Pylonów to trochę o nich czytałem, opinie różne, podobnie jak z kef r300... jedni chwalą, a inni piszą że przereklamowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze myślałem nad Rkami w pierwszej kolejności, tylko cały czas się obawiam, że mogą być do mojego pokoju (i przy moim bliskim odsłuchu) za obszerne w basie. Czasem przy tych moich q300 bas potrafi się wzbudzić pod ściana. Masz jeszcze te R300 czarne? jak tak napisz mi na Pw cenę, to potrawie temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Triangle to jest jedna z waszych "ulubionych marek" które staracie się mocno promować, podobnie zresztą jak Nu prime czy MF. Czy oprócz tego, obiektywnie będą one pasować do nada c368-robiliście takie odsłuchy?. Triangle to marka która w mojej opinii w odsprzedaży może być dosyć kłopotliwa a przez to dużo można stracić, tak więc jeśli miałbym się w nią "pchać" to musiałbym na nie dostać mega dobra cenę.  Oczywiście najpierw musiałby mi się spodobać jak graja u mnie w domu. Mogę prosić na PW ofertę cenową wraz z zasadami wypożyczenia to rozważę również Waszą propozycję.

PS. jakieś inne propozycje do Nada 368?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw wypożyczyć. Jak się spodoba, zapraszam po cenę. Poleciłem Ci Triangle bo sądząc po Bowersach szukasz kolumn z mocną górą. I tak, grają z NADem bardzo dobrze. Zasady wypożyczenia w przypadku sprzętu z naszej dystrybucji są proste - przelewasz 1zł na konto, w celu potwierdzenia danych osobowych. A my wysyłamy i odbieramy sprzęt na swój koszt kurierem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy to zaproponowała Wasza konkurencja z Top Hifi tylko że modele grubo poza budżetem. Zaproponowałem, że jak dadzą dobrą cenę (mieszcząca się w budżecie) to mogę się nimi zainteresować (w sensie posłuchać). Mocna góra nie kojarzy mi się zbyt dobrze, nie chce żeby lała się krew z uszu, a jakoś tak i bowersy i traingle kojarzą mi się raczej z jaśniejszym graniem (może się mylę). Co do samych Triangli. Zanim zacznę cokolwiek słuchać muszę znać cenę. Inaczej nie podchodzę do tematu. Sorry ale sam działam w handlu i ten numer ze mną nie przejdzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...