Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do NAD C368


Bebol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

5 minut temu, Kubakk napisał:

Bebol , obstawiasz ,że chcą Cię skusić na triangle poza budżetem jak Ci by się spodobały ? :D 

Znajdź salon audio posiadający Twego nad-a i potestuj tam , mimo iż to nie zagra tak dobrze jak w domu ale jakieś pojęcie daje.

Nie obstawiam tylko wiem ?. U mnie z Nadem to tylko Top Hifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten Nad368 grał z Kef R300 i nie byłem zadowolony. Moim zdaniem granie suche ,średnica uboga.Duzo lepiej Kef wypada z Marantzem pm 8005.To moje zdanie.Do tego Nada robiłem podejście dwa razy,I dwa razy go oddałem.Jesli boisz się o bas z Kef to wiedz że mają podwójne zatyczki z gąbki więc ilość basu da się "regulować "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Bebol proponowałem również 606'tki które spokojnie mieszczą się w budżecie. Co do 706- nie ma szans, żebyśmy spuścili z ceny ponad 50 % :) Zapraszam do salonów na odsłuchy.

Myślę, że szanse zawsze są w zależności od okoliczności :P Ja ciśnienia nie mam na żaden zakup.... zbieram informacje. Ale być może podjadę do waszego salonu miedzy świętami, posłucham jakiś bowersów czy coś innego, choćby dla samego doświadczenia, (jednak wiadomo, że w domu może być inaczej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomaz75 napisał:

U mnie ten Nad368 grał z Kef R300 i nie byłem zadowolony. Moim zdaniem granie suche ,średnica uboga.Duzo lepiej Kef wypada z Marantzem pm 8005.To moje zdanie.Do tego Nada robiłem podejście dwa razy,I dwa razy go oddałem.Jesli boisz się o bas z Kef to wiedz że mają podwójne zatyczki z gąbki więc ilość basu da się "regulować "

O i takie opinie mi są potrzebne. Zdaję sobie sprawę, że 368 to nie jest jakieś mistrzostwo świata, ale wydaje mi się, że generalnie istotne jest dopasowanie poszczególnych elementów. Są połączenia lepsze i gorsze. Trzeba też brać jakaś poprawkę na branże i ich rekomendacje, bo wiadomo jak to w handlu, sprzedaje się najczęściej to na czym się ma największą bitkę/bonus posprzedażny/plan/czy jakiś inny układ z dystrybutorem.

28 minut temu, Kubakk napisał:

W ogóle to monitory w zakładanym budżecie są w stanie wytworzyć na tyle skutecznie ciśnienie by niskie tony były soczyste ?

 

warunki do słuchanie mam takie jakie mam, nie są one idealne (wzmacniacz tez nie jest jakimś wypasem) W mojej opinii na chwilę obecną wydawanie większych pieniędzy na kolumny, które i tak nie zagrają na 100% swoich możliwości wydaje mi się bez sensu. A są przecież przypadki, że ludzie kupują mega drogie sprzęty do pustych pokoi, albo wciskają kolumny w kąt miedzy ścianę a komodę... i się jeszcze tym chwalą:P Ja tam nie jestem mocno osłuchany, po prostu chcę coś kupić troszkę lepszego od tego co mam, w podobnym budżecie i klasie jak wzmacniacz.

Żeby nie było bas nie jest jedynym wyznacznikiem. Pisze o nim bo troszkę mi go teraz brakuje. Ma być całościowo troszkę lepiej jak się da oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebol napisał:

O i takie opinie mi są potrzebne. Zdaję sobie sprawę, że 368 to nie jest jakieś mistrzostwo świata, ale wydaje mi się, że generalnie istotne jest dopasowanie poszczególnych elementów. Są połączenia lepsze i gorsze. Trzeba też brać jakaś poprawkę na branże i ich rekomendacje, bo wiadomo jak to w handlu, sprzedaje się najczęściej to na czym się ma największą bitkę/bonus posprzedażny/plan/czy jakiś inny układ z dystrybutorem.

warunki do słuchanie mam takie jakie mam, nie są one idealne (wzmacniacz tez nie jest jakimś wypasem) W mojej opinii na chwilę obecną wydawanie większych pieniędzy na kolumny, które i tak nie zagrają na 100% swoich możliwości wydaje mi się bez sensu. A są przecież przypadki, że ludzie kupują mega drogie sprzęty do pustych pokoi, albo wciskają kolumny w kąt miedzy ścianę a komodę... i się jeszcze tym chwalą:P Ja tam nie jestem mocno osłuchany, po prostu chcę coś kupić troszkę lepszego od tego co mam, w podobnym budżecie i klasie jak wzmacniacz.

Żeby nie było bas nie jest jedynym wyznacznikiem. Pisze o nim bo troszkę mi go teraz brakuje. Ma być całościowo troszkę lepiej jak się da oczywiście.

Odnoszę wrażenie, że żadna sugestia do Ciebie nie przemówi i dziwnie z góry na wszystko patrzysz, bo jesteś w uprzywilejowanej pozycji kupującego.
Po prostu idź do sklepu i sam posłuchaj innej rady nie widzę, sam się teraz przymierzam do zakupu KEF R300 do Nada, ale zamierzam się wybrać do sklepu na odsłuch. Tylko lipa, że w sklepie nie mają nadów, więc będę musiał to spasować z jakimś innym wzmakiem to będzie większy problem, ale wciąż mniejszy niż wróżenie z fusów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam wzmacniacz Nad368 za mocno przereklamowany.Sluchałem go z Kef r300,studio 16 Hertz Canto grand i Heco Aleva gt602 i w żadnej konfiguracji nie grał dobrze.Dodatkowo jakość przez Bluetooth pomimo kodeka aptx to nieporozumienie. Ja wiem że są ludzie którzy myślą inaczej.Moze znaleźli do niego kolumny z którymi gra dobrze ale ja kolejnego podejścia nie zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomaz75 napisał:

Osobiście uważam wzmacniacz Nad368 za mocno przereklamowany.Sluchałem go z Kef r300,studio 16 Hertz Canto grand i Heco Aleva gt602 i w żadnej konfiguracji nie grał dobrze.Dodatkowo jakość przez Bluetooth pomimo kodeka aptx to nieporozumienie. Ja wiem że są ludzie którzy myślą inaczej.Moze znaleźli do niego kolumny z którymi gra dobrze ale ja kolejnego podejścia nie zrobię.

Każdy ma przecież własny gust. Szanujmy gusta innych. 

Jak każdy wzmacniacz, ma swoje wady i zalety. Sądzę że monitory do 5-6 tysięcy za parę to maksimum jakie można zastosować do tego wzmaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bebol napisał:

Czemu nie  do trzech razy sztuka ? 

 

12 godzin temu, tomaz75 napisał:

Sluchałem go z Kef r300,studio 16 Hertz Canto grand i Heco Aleva gt602

Technicznie to było do 3 razy :D

6 godzin temu, Miras23 napisał:

Każdy ma przecież własny gust. Szanujmy gusta innych. 

Jak każdy wzmacniacz, ma swoje wady i zalety. Sądzę że monitory do 5-6 tysięcy za parę to maksimum jakie można zastosować do tego wzmaka.

Oczywiście się zgadzam. Ja także jestem zwolennikiem brzmieia starych NADów. Ale jak już kiedyś mówiłem:

Kto miał NADa nie wybierze nowych modeli, kto nie miał, to dla niego ciekawy produkt.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz nie gra źle, miałem go na test w domu tylko, .... 368 nie potrafi grac po cichu, dźwięk jest nijaki taki i dopiero podkręcenie siły głosu pokazuje na co go stać.

15 godzin temu, S4Home napisał:

No z bowersami i triangle obiektywnej opinii nie poznasz ale to już widzę że wiesz. 

Moim zdaniem to dobrze. Zmobilizuje cię to do wypożyczenia sprzętu do domu

 

Piotr

halo halo Piotrek, ja tu jestem i o Bowersach mogę co nie co napisać, oczywiście tylko o tych modelach co testowałem w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ten wzmacniacz nie gra źle, miałem go na test w domu tylko, .... 368 nie potrafi grac po cichu, dźwięk jest nijaki taki i dopiero podkręcenie siły głosu pokazuje na co go stać.

halo halo Piotrek, ja tu jestem i o Bowersach mogę co nie co napisać, oczywiście tylko o tych modelach co testowałem w domu.

No to pisz śmiało, chętnie poczytam o Bowersach ?

Co do grania po cichu, to czy nie ma na to wpływu "Pokrętło głośności jest sprzężone z układem elektronicznym, który pracuje inaczej niż zwykły potencjometr; zmiany zachodzą wolniej, trzeba się trochę nakręcić, ale pozwala to dokładniej ustalić wybrany poziom i jest optymalne przy sterowaniu pilotem" fragment recenzji z "Audio". Nie wiem, może mi się tylko wydaje, ale czasem wystarczy dać parę DB więcej (a nie robi się jakoś proporcjonalnie głośniej) i muzyka gra jakby lepiej... Sam już nie wiem, ale chyba regulacja głośności działa inaczej niż tradycyjnych tranzystorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ten wzmacniacz nie gra źle, miałem go na test w domu tylko, .... 368 nie potrafi grac po cichu, dźwięk jest nijaki taki i dopiero podkręcenie siły głosu pokazuje na co go stać.

 

Macie jakieś propozycje wzmacniacza, który fajnie gra po cichu. W podobnej cenie.  A jak wypada w tym przypadku yamaha 803 ona ma loudness, który powinien pomagać przy cichym słuchaniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Martinez MK napisał:

Macie jakieś propozycje wzmacniacza, który fajnie gra po cichu. W podobnej cenie.  A jak wypada w tym przypadku yamaha 803 ona ma loudness, który powinien pomagać przy cichym słuchaniu

NAD nie ma loudnes, ale jest regulacja bass/trebble.

Co do yamahy to jest taki temat może coś pomoże

 Jest też obszerny wątek na temat który cię interesuje na forum konkurencyjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By wzmacniacz grał fajnie po cichu to musi mieć dużą wydajność prądową , mój lampiak tak gra. Co znaczy fajne granie po cichu ? Że wszystko jest takie samo jak przy wyższych poziomach głośności , nie ma spadku na któryś zakresach częstotliwości , są po prostu w skali mikro ;)  Na tranzystorze musiałem podkręcać powyżej 72dB ,a nie zawsze jest to przyjemne.

Martinez MK , jak masz możliwość przetestuj może haiku origami se el34

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, żeby nie było że zmyślam,  to jest wpis jaki zrobiłem po teście tego piecyka na innym forum, dodam jeszcze że grał z Bowers 685S2 + 610 sub i jak wiadomo to monitory które grają po jaśniejszej stronie, dlatego jest wpis że za dużo wysokich tonów, ale własnie takie miałem w tym czasie. i to do nich szukałem wzmacniacza. 

Cały temat https://www.audiostereo.pl/topic/134265-wymiana-wzmacniacza/  jest tego parę stron, wiec tylko wspomnę co tam grało  NAD 368 / 375 / 326 / Rotel A 12 i A14 później jak zrozumiałem że tych monitorów nie da się ogarnąć zaczęło się poszukiwanie kolumn wiec B&W  683 S2 / 706S2 i inne...

Odbiegłem od tematu wiec wracajmy, przeczytajcie 

Napisano 29 Sierpień 2017 (edytowane)

Nad 368
Hybryda na testach. Po analogu, poziom podstawowy - taki do kawy.
Po trzech płytkach to Za dużo wysokich. Środek bez wyrazu. Od czasu do czasu odzywa się niski pomruk basu. Przestrzennie ok. Podkręcę trochę tak do 0 na wyświetlaczu, cd Depeche Mode ,Spirit, ---hmmm, mocna podstawa bez wspomagania subwoofera, głos Deva fajny jest na pierwszym planie, środek się ożywił i zaczyna przejmować inicjatywę, tylko tak jak jest teraz - o plotkach przy kawie to zapomnijcie, no i góra - przy tym poziomie głośności nie narzuca się, jest dopełnieniem głosu Gahan'a. Lewy monitor lekko źęzi, myślę że mógł nie strzymac 375. Tym będę przejmował się później. Wróciłem do poziomu -30 (cokolwiek to znaczy) i J.M. Jarre, pierwszy kawałek. ........niby wszystko ok, ale nie ma tu emocji, wszystko tak troszkę stłumione - tylko suche fakty i tyle. Pierwszy raz słyszę tak grana muzę. Trochę to dziwne brzmienie. Zmiana gatunku. Tracy Chapman - bo ja wiem, przy tym poziomie głośności dźwięk określił bym jako suchy, mechaniczny. .?.... narzuca mi się pewne skojarzenie, jak byłem dawno temu odwiedzić Oświęcim, wiadomo gdzie -- był gwar ludzi, szum wiatru ale brakowało czegoś?? Brakowało ptactwa . Drobny szczegół a jak ważny. Teraz mam takie odczucie.
Przerzuciłem trochę płyt i ogólnie przy -30, dźwięk trochę matowy, fortepian w nagraniach Enya taki jakiś suchy innym razem pogłos perkusji grupy Dire Straits prawidłowy by po chwili być znów bez wyrazu. Dziwny ten wzmacniak. Tak myślę że gdybym miał gości to nikt nie zwrócił by uwagi na muzę która gra ze sprzętu za 6-7 tyś. Czas podkręcić
Muza nabrała wigoru. Pink Floyd - perkusja, gitara, efekty, nagłe skoki dynamiki oddane znacznie, znacznie lepiej. Lewy głośnik znów źęzi. Wychodzi na to że przy cichym słuchaniu gdy nie ma potrzeby wymusić więcej mocy z transformatora to dźwięk jest bez wyrazu, suchy, ale jak zmienimy nastawy potencjometru obraz muzyczny się ożywia, co nie zmienia faktu- nadal brakuje mi ptaków. Edytowane 29 Sierpień 2017 przez Bogusław_59825

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem Bowersy to może nie być to czego szukam. Moim zdaniem do tego nada potrzeba czegoś bardziej barwnego, raczej po cieplejszej stronie mocy...tak sobie teoretyzuje troszkę. Odnośnie poziomów głośności, to jeszcze nigdy do 0 nie zjechałem :P Przy starszych nagraniach które są chyba ciszej nagrane -30db to jest mało. Ja słucham w okolicy -22 -25 i wtedy jest lepiej. Przy innych płytach -30 często wystarczy. Nie ma reguły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to co pokazuje display to tylko taki punkt odniesienia, informacja dla Ciebie jak zmieniasz siłę głosu, ale tak naprawdę ustawiasz tak by było dobrze słuchać  i to się liczy. Pamiętam że nie byłem szczęśliwy kręcąc pokrętłem bo dla mnie tego było za dużo, pilota nie próbowałem bo obiecałem że nie będę otwierał jeśli nie zostaje sprzęt. Nie wiem czy w tym modelu ale w opcjach można było sobie ustalić 0dB na jakim poziomie ma być, ale nie jestem pewny gdzie to widziałem.

 Co do Bowers:  to ja moje 685 sprzedałem z dużą stratą i sub schowałem do szafy, nigdy nie mogłem zestroić obu razem optymalnie, wiec poszedłem w podstawkowe kolumny.  Dodam jeszcze wzmiankę o 706, tym monitorem byłem zachwycony, grał tak jak bym oczekiwał od tak zacnej firmy, Napisałem o nich że nie mają kompleksów i grają jak duże kolumny.  Tak wiem że pisałeś że to ponad Twój budżet, niestety nowych 606 nie słyszałem, można zajrzeć do testu w ostatnim AV

 

606.pdf

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...