Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do NAD C368


Bebol

Recommended Posts

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ty tak. :) Mowilem bardziej pod kątem tego że ispot poleca Apple :) wiemy o co chodzi. 

Piotr

Tyle, że iSpot ma tylko Apple a my całą masę marek i sam wiesz, że nie zawsze polecam B&W. Ja się Ciebie nie czepiam, że wszędzie polecasz Heco i Magnata :) 

@Bebol 606 to nowa seria i podejrzewam, że nikt z uczestników tego wątku ich nie słuchał. Graja łagodniej od poprzedniej serii. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No właśnie w tym kontekście piszę, o tych decybelach, że w zależności od nagrania płyty, na jednej trzeba więcej podkręcić, a na innej mniej. Co do samego kręcenia, to jest jak jest, tak jak cytowałem za jedną z recenzji, że wygląda to trochę inaczej niż zawsze., ale kwestia przyzwyczajenia, i startowania od wyższych poziomów. A co do bowersów to tak jak pisałem wcześniej, podjadę sobie niebawem do salonu i posłucham co nie co (aczkolwiek chyba raczej nie szukam jasnego brzmienia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, S4Home napisał:

Wzmak który zagra dobrze cicho to np nad 375, xindaka 6950, i inne konstrukcje w klasie A. 

Nie będą tanie. W niższych cenach to raczej łatwiej osiągnąć kolumnami. 

Do cichych odsłuchów wg mnie kolumny z jak największym głośnikiem niskotonowym, tak 20 cm w górę. Trochę paradoks, ale tak jest.
Kolumny z mniejszymi niskotonowcami ciśnienie robią zwiększonym wychyłem membran, a przy cichych odsłuchach go nie ma. Obawy, że takie kolumny będą za duże do metrażu warto rozwiać wypożyczając je do domu na testy.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wallace , niby tak jest , dobrze jak jest 25-30cm niskotonowiec papierowy ;) 

Chociaż niektóre kolumny z mniejszymi jak 20cm przetwornikami nie mają dużego wychyłu a bass jest imponujący ,ale być może to zależy od danego projektu...

Wg mnie większe znaczenie jednak ma zasilanie , tak jak Piotrek pisał klasa A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bebol napisał:

akieś inne propozycje oprócz R300 i S16HZ? Czemu Emity odradzasz? Trudne do napędzenia? R300 nie są tak wymagające? A może podłogowe co?

Nie to że odradzam, ale tak są trudne do napędzenia. Za wzmak dasz 2x cene kolumn.

1 godzinę temu, wallace napisał:

Do cichych odsłuchów wg mnie kolumny z jak największym głośnikiem niskotonowym, tak 20 cm w górę. Trochę paradoks, ale tak jest.

Coś w tym jest. Jeśli monitor to w takim razie tylko Silver 100 od MA.

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Wg mnie większe znaczenie jednak ma zasilanie , tak jak Piotrek pisał klasa A

Tak, to obstawiam jako punkt 1wszy.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Odgrzeję trochę swojego kotleta, mam na testach w domu Kefy Ls50. W porównaniu do moich Q300 o dziwo nie odczułem jakiejś drastycznej różnicy w dźwięku. Spodziewałem się jakiegoś wielkiego Wow, a tego nie było. Jest inaczej na pewno, pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że graja jakby "grzeczniej", "kulturalniej" no i deczko ciszej (kwestia skuteczność?). Moje stare Kefy takie mam wrażenie są bardziej detaliczne, otwarte nie wiem jak to określić może też trochę bardziej "krzyczące" grają chyba bardziej do przodu niż LS. LS za to są chyba bardziej gęste, dociążone, mają trochę więcej basu, grają przyjemniej dla ucha. W sumie mam mocną zagwozdkę, czy je zostawić, czy nie, bo jakbym miał je kupować nowe, to chyba bym ich nie kupił, nie grają dwa razy lepiej, niż stare Kefy Q300. Teraz mam okazję kupić Ls używane i sprawa się komplikuje, bo cena jest w miarę okej i kusi :) Poza tym, nie mam dużego doświadczenia, i być może różnice są kolosalne, a tylko ja ich nie potrafię wychwycić, albo mój Nad nie wykorzystuje ich całego potencjału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to od tego czasu ich prawie nie słuchałem... Może jutro coś posłucham kolega wpadnie to razem posłuchamy kolejny raz. Nie zakładam jednak, że coś diametralnie się zmieni w odbiorze. Tak jak pisałem wcześniej, jak na moje ucho jest większa kultura grania, bardziej przyjemniej dla ucha, mniej technicznie, bardziej "gęsto", dźwięki są jakby to powiedzieć bardziej "gładkie". Zauważyłem też, że niektóre utwory zagrały "inaczej" i to dość zauważalnie. Przynajmniej takie miałem wrażenie jak je puściłem pierwszy raz na LSach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podpinam się pod temat NAD c368.

Dokładniej rzecz ujmując: chodzi o połączenie NAD c368 z kolumnami Pylona (najlepiej z jedną z czterech: RUBY 20, RUBY Monitor, DIAMOND 25 lub DIAMOND Monitor).

czy ktoś z forumowiczów testował takie zestawienie, szczególnie w dłuższym okresie? 

Jakieś opinie?

Słuchałem (choć krótko) "starego" NADa c356 z DIAMOND 25 i to połączenie było poprawne. Nie wiem jak te kolumny obsłuży C368 w pomieszczeniu ~20m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...