Skocz do zawartości

Kenwood KA-5090r


Amcane

Recommended Posts

Witam
Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad wymianą wzmacniacza stereo Kenwood KA-5090r na model wyżej KA-7090r lub coś z zupełnie innej stajni. Nie żebym nie był z niego nie zadowolony, wręcz przeciwnie ale może model wyżej zagra jeszcze lepiej lub coś z innej firmy. Kolumny z nim współpracujące to Monitor Audio mr 6 - CD również Kenwood DP-5090 - gramofon DUAL 731q. Może ktoś mi coś doradzi, podpowie lub rozwieje moje wątpliwości. Czekam na sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby je porównać to musiałaby się znaleźć osoba, która miała oba urządzenia na raz. To może być mało prawdopodobne bo Kenwood to tak średnio popularny sprzęt był.

Nie wiem czy znasz tego typu informacje z innych stron? (mam nadzieję, że można umieszczać odnośniki?)

1. http://e-hifi.pl/index.php?id=210

Jest tutaj wzmianka, że wzmacniacz potrafi się rozłączać przy połączeniu kolumn o impedancji  4 om i niższej...

Jako użytkownik tego wzmacniacza, taka sytuacja zdarzyła mi się tylko jeden raz, podczas ostrego grania. Z kolumnami o takiej niskiej impedancji. Przyczyna prozaiczna.. wzmacniacz był ciasno ulokowany w szafce RTV i brak odpowiedniej wentylacji spowodował jego wyłączenie, układy zabezpieczające wykonały swoją pracę. Po ostudzeniu, grał dalej na takim samym poziomie głośności.. także wzmacniacz na stolik i nic mu nie będzie.

Kolega miał Naim Nait 5i a ja KA-7090R i robiliśmy porównania na tych samych kolumnach.. naszym subiektywnym zdaniem bez większych różnic. 

2. https://www.kenwood.de/WebFiles/File/de/download/archive/ka7090r.pdf

3. Opis dźwięku KA-7090A z Audio 4/2000:
"Dynamika i rytm to jedne z najistotniejszych składników dobrego dźwięku. Zwrócili na to baczną uwagę konstruktorzy Kenwooda, i dzięki temu 7090 od razu wywarł na mnie dobre wrażenie. Na sukces składa się tutaj przejrzystość, właściwe operowanie emocjami i bas. Opis rozpocznę od tego ostatniego, do jakości niskich tonów przykładam zresztą zawsze dużą wagę. Kenwood z łatwością operuje dynamiką. Nie jest to bynajmniej dynamika frywolna; wzmacniacz potrafi wykazać się kontrolą, dźwięk jest najczęściej krótki i wyrazisty, ale zdąży okazać swoją dużą siłę. Kontrabas ma dobrą, zróżnicowaną barwę, gitara basowa jest zdecydowana. Średnica nie jest słodka ani ujmująco piękna. Dominują w niej raczej akcenty neutralne, zaletą jest jej analityczność. Brzmienie robi wrażenie dobrze zrównoważonego, Kenwood jednak skutecznie ucieka od schłodzenia i zmatowienia. Scena dźwiękowa ulega lekkiemu zawężeniu, w panoramie stereofonicznej nie dochodzi jednak do ścisku. Nieco więcej można by oczekiwać od głębi, dalsze plany nie są zbyt sugestywne. Kenwoodowi nie brakuje "pary", aby przekazać klimat nawet bardzo ostrych rockowych utworów. Również klasyka, wykonywana przez orkiestry symfoniczne, nie sprawia wzmacniaczowi problemów w dziedzinie separacji dźwięków i rozmachu. W głośnym graniu utrzymywana jest zwartość, swoboda i przejrzystość, wzmacniacz może pochwalić się również umiejętnością odnajdywania i porządkowania detali. Dopełniają one wrażenia pełnego i kompletnego dźwięku, jednocześnie neutralnego i bardzo dynamicznego. 7090 ma prawo jeszcze długo stać na straży prestiżu Kenwooda."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Momo za odpowiedź, co prawda nie rozwiała ona moich wątpliwości ale jednak dziękuję. 

Pociągnę więc temat i zapytam jaki byście polecili odtwarzacz sieciowy do tego układu jaki posiadam zakładając że wzmacniacz jednak zostanie ponieważ jestem z niego zadowolony. Coś co by pasowało do całości, powiedzmy w kwocie około 1500zł. Podpowie ktoś coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 18.12.2018 o 07:26, S4Home napisał:

 

A co sądzicie o tym odtwarzaczu YAMAHA MUSICCAST NP-S303 , też ma dobre opinie i cenowo jest przystępny. 

I jeszcze pytanie, czy dźwięk po wyjściu analogowym rca podpięty pod wzmacniacz stereo, konkretnie Kenwood KA-5090r będzie ok ? Czy przydał by się jeszcze do tego systemu dodatkowo DAC i połączenie jednak kablem coaxial z odtwarzacza ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...