Skocz do zawartości

All in one


Mike24

Recommended Posts

24 minuty temu, Felix1 napisał:

Ja nie sugerowałem końcówki, tylko inne all-in-one :)

Arcam SA30 jest de facto konkurentem Atoma.

SA20 to zwykły wzmacniacz. 

Jeśli kupować końcówkę do Atoma, to jednak coś z Naima, żeby zachować charakter brzmienia. 

Natomiast SA20 możesz posłuchać i zobaczyć, czy w ogóle brzmienie Arcama Ci odpowiada. Jeśli tak, to można się zastanowić nad SA30 ZAMIAST Atoma.

Sorki, coś mi się pozajączkowało z postami, najwyraźniej poszedłem zbyt dużym skrótem 🙂 W przyszłym tygodniu posłucham zestawu Naim Atom, Lyngdorf, Arcam SA20 (nie mają obecnie SA30 ale brzmienie ponoć zbliżone) i wzmacniacz Naima. Może będzie też możliwość dołączenia końcówki Naima do Atoma? bo to może być ciekawa alternatywa cenowa do Uniti Nova. Może zagra lepiej i wydatek rozłoży się w czasie 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arcam SA 20 to nie SA30 musisz posłuchac tego drugiego.

Lyngdorfa mamy zapraszam. Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie.

Moim zdaniem zakup Naima w zamian za K3 + 851N to kwestia wyboru innego dzweiku. Tak wany skok w bok. Może bardziej spasować z kolumnami ale nie będzie to lepsza klasa.

Może zostaw 851N a idz w cieplejszy wzmacniacz? Magnat MA 1000 czy PIER MS 680

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jerzyk_Kr napisał:

A czy miałeś okazję porównać w akcji Uniti Stara z Atomem czy Novą? Star jest bardziej popularny i jest większa szansa odsłuchu, z Novą słabo. Z kolei Star ma niepotrzebny mi odtwarzacz CD i szkoda poza 70W przepłacać 100%, może lepiej dołożyć końcówkę jak sugerował Felix1.

Tak, miałem okazję wielokrotnie słuchać wszystkich trzech, prywatnie również jestem posiadaczem Naima ( Uniti Qute 2b z końcówką mocy Naima ). Uniti Star gra trochę lepiej od Atoma, jednak jeśli nie potrzebujesz CD to nie jest to różnica na jaką wskazuje cena. Lepiej zostać przy Atomie i ewentualnie rozbudować go z czasem o końcówkę mocy. Pomiędzy Atomem a Novą jest już spora różnica w brzmieniu na kolumnach z przedziału 10-20k zł za parę. Droższych raczej już bym pod Novę nie podpinał bo je mocno ograniczy ( robiłem wielokrotnie testy Nova vs NAP200/250 z NAC272 ). Za cenę Naim Nova można mieć lepszy wzmacniacz + streamer, jednak jeśli zależy Ci na wygodzie to dobra opcja. Tak naprawdę niewiele jest urządzęń tego typu w tej cenie. Masz Naima, Nada M33 i Lyngdorfa TDAI3400. To chyba najpopularniejsze urządzenia w tym segmencie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Tak, miałem okazję wielokrotnie słuchać wszystkich trzech, prywatnie również jestem posiadaczem Naima ( Uniti Qute 2b z końcówką mocy Naima ). Uniti Star gra trochę lepiej od Atoma, jednak jeśli nie potrzebujesz CD to nie jest to różnica na jaką wskazuje cena. Lepiej zostać przy Atomie i ewentualnie rozbudować go z czasem o końcówkę mocy. Pomiędzy Atomem a Novą jest już spora różnica w brzmieniu na kolumnach z przedziału 10-20k zł za parę. Droższych raczej już bym pod Novę nie podpinał bo je mocno ograniczy ( robiłem wielokrotnie testy Nova vs NAP200/250 z NAC272 ). Za cenę Naim Nova można mieć lepszy wzmacniacz + streamer, jednak jeśli zależy Ci na wygodzie to dobra opcja. Tak naprawdę niewiele jest urządzęń tego typu w tej cenie. Masz Naima, Nada M33 i Lyngdorfa TDAI3400. To chyba najpopularniejsze urządzenia w tym segmencie.

Pozdrawiam,

Michał

Widzę, że Qute 2b to bardzo podobne urządzenie do Atoma 🙂 , jeśli pójdę tą drogą to pewnie z czasem podepnę jakąś końcówkę Naima lub może rozważę coś z ciepłej lampy, jeśli to dobra droga? Z dołożeniem końcówki może się też wiązać wymiana głośników. Obecnie szukam możliwości odsłuchania Novy, bo Lyngdorf i Nad jest bardziej dostępny i mam je w zasięgu nie za długiej wycieczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Że tak zapytam. Po co Wam ta końcówka mocy podpinana do Atoma ? Remizę strażacką chcecie nagłaśniać ? Ja mam w ustawieniach ustawione ograniczenie na 50% i nie brakuje mi mocy w pokoju 25m2, a lubię czasami chwilowo dać czadu.

Końcówka, to tylko rezerwowa opcja, obecnie może trochę przerost formy nad treścią, bo mam pomieszczenie ok 30-40 mb i kolumny MA Gold200 i te 40W zdecydowanie wystarczy. Natomiast, jeśli chciałbym zmienić kolumny na np. Focal Aria 948 lub Kanta 🙂 to Atom może złapać lekką zadyszkę. A dodatkowo jeśli dołożenie końcówki w przyszłości pozwoli uzyskać lepsze brzmienie to podwójna korzyść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Felix1 napisał:

Które Goldy masz? Najnowszą generację, 5G, czy starsze? Jeżeli najnowszą, to Aria będzie raczej skokiem w bok. Te Goldy to świetne kolumny. I teraz pytanie czy warto się w to bawić, bo podobny efekt możesz uzyskać używając DSP w Lyngdorfie i NADzie (i Arcamie). Moim zdaniem warto się pobawić.

Tak czy siak przesłuchaj co możesz. Naimy, NADa M33, Lyngdorfa TDAI-3400. Jeżeli nadal myślisz o półce Atoma, to mimo wszystko odsłuchać też tego Arcama SA30 i Lyngdorfa TDAI-1120.

Niestety, mam wcześniejszą serię 4G, z głośnikami niskotonowymi 2x5,5", które zdecydowanie słabiej wypadają w porównaniu z nową serią 5G. Przy większym wzmocnieniu graja w miarę ok, ale przy cichym słuchaniu wieczornym, brakuje im swobody, zwłaszcza w dolnych partiach dźwięku, a wyeksponowane i dominujące stają się wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...