Skocz do zawartości

All in one


Mike24

Recommended Posts

2 godziny temu, dzarro72 napisał:

Polecanie Chromecasta do Cyrusa ONE jest kompletnie bez sensu bo to jest wzmacniacz bez wejść cyfrowych więc Chromecast będzie grał po analogu - tak samo słabo jak każda inna pierdółka poniżej 200 zł. Skoro BT jest już na pokładzie to lepiej sprawdzić jak gra a potem ewentualnie dokupić coś lepszego np. Bluesound Node albo inny streamer.
 

Bardzo lubię czytać coś tym stylu czyli takie „ prawdy kategoryczne” a prawda jest taka że inżynierowie i fabryka Cyrus bardzo mocno promuje takie zestawienie Cyrus One + Chromecast Audio - ale się pewnie tam nie znaja ?. Ponizej film z oficjalnego kanału Cyrus na Youtube

Streaming jest wygodniejszy od BT, nie przerywa jak ktoś dzwoni gdy się odtwarza muzykę z telefonu i tyle. Dobry streamer także gra lepiej ze względu na ograniczenia o jakich pisałem w poprzednich postach jezeli chodzi o technologie BT. Czy tego chcemy czy nie technologia ma takie ograniczenia i tyle. Znam zdecydowanie gorsze „ bez sensu” niż Chromecast Audio - za ta cenę to genialne urządzenie nie tylko według mnie, polecam lekturę.

https://www.whathifi.com/awards/2017-streamers

a dzisiejsza cena 115 jest śmieszna jak za takie coś.

fajny post napisany chwilę temu:

5EEAB3EC-EE63-4A15-9278-5966E2C5965A.jpeg

Pozdrawiam

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 godzin temu, dzarro72 napisał:

Na Chromecast Audio można słuchać tez TIDAL’a, Deezer’a nie tylko Spotify, wiec jakość nie tylko 320 kbs. Chromecast robi High-Resolution Audio: 96KHz/24-bit. I jezeli się nie mylę to ma całkiem niezły DAC Texas Instruments. U mnie Chromecast tez nie jest pierwszym źródłem ale frajda olbrzymia i za śmieszne pieniądze. Zdziwiłabyś się jak taki zestaw jak na zdjęciu poniżej potrafi zagrać 

 

pozdrawiam

71BDEA17-E5ED-459B-8BBD-ADB62B488350.jpeg

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Mission QX2, stoją na komodzie w odległości 15 cm od ściany. Basreflex z tyłu,  bas rozwala czachę ?

Tyle że mają dość porządną wyściółkę te monitory, normalnie we wszystkich kolumnach jak popatrzysz w otwór basreflexu to jest zwyczajna dziura a tu jest dość gęsta gąbka i nie dmucha z nich tak jak normalnie z basreflexu. Jakby bardziej to rozprasza...

Przyznam że obok wzmacniacza Regi i sprzętu Cyrusa te kolumny to najlepszy zakup jaki zrobiłem z audio?

B4B6DEB3-6D52-49CC-9155-478130627E3B.jpeg

Jeszcze dodam, pomieszczenie nie jest zbyt duże jakieś 18-19 m2, to jest mój grajek w sypialni? komoda ma jakieś 80 cm wysokości wiec jak sobie leżę to kolumny mam idealnie na lini wzroku.

Gdzieś wyczytałem że one potrzebują przestrzeni od ściany ale u mnie przy tym ustawieniu nic nie dudni, bas jest kontrolowany i precyzyjny a przestrzeń niesamowita. Dźwięk cię „ otula” , bardzo fajny zestaw ta Rega i Mission’y

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. Dobrze napisane.

13 godzin temu, dzarro72 napisał:

Niestety okazuje się, że audiofile to ludek wierzący z zabobony i cuda strugane na kiju. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach stwierdziłby, że DAC za 2kzł odtwarzający formalnie pliki 24/192 zagra lepiej od CD za 20 kzł mimo, że ten drugi odtwarza tylko 16/44? Skoro ktoś chce słuchać Spotify nie ma znaczenia czy będzie to Aptx czy streaming z sieci. Liczy się jakość urządzenia.
Polecanie Chromecasta do Cyrusa ONE jest kompletnie bez sensu bo to jest wzmacniacz bez wejść cyfrowych więc Chromecast będzie grał po analogu - tak samo słabo jak każda inna pierdółka poniżej 200 zł. Skoro BT jest już na pokładzie to lepiej sprawdzić jak gra a potem ewentualnie dokupić coś lepszego np. Bluesound Node albo inny streamer.
Co innego Cyrus One HD. To nowszy, droższy model z DAC i wejściami cyfrowymi. W tym przypadku można myśleć o Chromecast bo, z odpowiednim kablem(chyba jest potrzebny kabel cyfrowy typu jack/optyk)będzie działał tylko jako transport cyfrowy. Ale i tu najpierw poprzestał bym na wbudowanym BT a potem poszukał czegoś lepszego do streamingu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Nic dodać i nic ująć. Dobrze napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja podjęta Cyrus one i Kef r300 
Jeszcze co mnie meczy to te spotify i radio internetowe  
Na oku 
- Yamaha wxad-10
- Yamaha wxc-50
Oraz ten chromecast audio , no chyba ze jest cos innego ( lepszego ) wartego polecenia 
Kupujesz w ciemno - bez słuchania?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike 24 , Ja nie chcę mieszać ale mógłbyś pomyśleć i posłuchać Cyrusa one HD (większa funkcjonalność) i Fyne Audio 500 (dużo tańszy ale też współosiowy głośnik plus BR skierowany w dół z nową technologią rozpraszania basu), który jest bardziej ustawny (nie trzeba kierunkowo tak radykalnie) ;) pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dzarro72 napisał:

Kupujesz w ciemno - bez słuchania?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 Tak się składa ze odsłuchy były i to w miejscu docelowym :)

Od czego tu zacząć  ? 

Pierwsze co to Yamaha MCR-N670d kupione i raczej zostanie w kuchni :) plus wxa-30 w łazience 

Wzmacniacze :

Marantz Pm6006

Denon Pma1500

Kolumny:

Kef R300

Dali Zensor 3 

Bowers&Wilkins 602s3

To co udało mi się zebrać od znajomych i brata :) 

Co mi się bardzo spodobało to te Kef-y , mega fajny dociążony dźwięk. 

Podłączyłem je na chwilkę do tej śmiesznej Yamahy i byłem w szoku jak one grały , mimo że to tylko mini wieża .

Najlepiej było chyba z hmmm  , no własnie z Marantz-em było bardzo fajnie , ale jednak czegoś mi brakowało , wiec ciekawi mnie jak to zagra z tym Cyrusem   

Bowers to nie moja bajka - bas był spory , ale reszta i  , te wysokie tony yyyyyy szkoda gadać 

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Mike 24 , Ja nie chcę mieszać ale mógłbyś pomyśleć i posłuchać Cyrusa one HD (większa funkcjonalność) i Fyne Audio 500 (dużo tańszy ale też współosiowy głośnik plus BR skierowany w dół z nową technologią rozpraszania basu), który jest bardziej ustawny (nie trzeba kierunkowo tak radykalnie) ;) pozdrawiam

Własnie można tak w  nieskończoność szukać , co nie zmienia faktu ze ciekawe te Fyne Audio :) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MariuszZ napisał:

To rozwiązanie oferowane przez Fyne Audio jest dopiero opatentowywane (dyfuzor BassTrax Tractrix) ;)

Wiesz:) opatentować można też ołówek z główką czarownicy bo nikt tego nie robił do tej pory. Nie szalejmy.prpdukt bardzo dobry i na pewno inżynierowie mają i mieć muszą też inne pomysły niz te które wykorzystywali z tannoy. Brzmienie deczko inne, charakter ten sam. Moim zdaniem warto. 

 

Chodź nadal r300 bym widział pod Cyrusa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzęt już leci do mnie :) Kef R300 i Cyrus .

Zastanawiam się teraz co wybrać  do  Spotify i radia internetowego .

Yamaha wxc - 50

Yamaha wxad-10 

I jest jeszcze jeden zawodnik , który mnie strasznie interesuje :) a mianowicie Bluesound Node .

Wielkie dzięki za poświęcony czas jak do tej pory :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam,

Podczepiając się, pod dawno nie odświeżany temat All in One, nawiązuję do urządzeń firmy Naim i mam nadzieję, że wielu z forumowych Kolegów jest w posiadaniu sprzętu tego renomowanego producenta i będzie chciało się podzielić swoimi doświadczeniami.

Ja trafiłem na serię Uniti w jednym z salonów audio i obecnie rozważam wymianę swojego sprzętu na Uniti Atom lub Nova. Zachwycił mnie mały Atom, zarówno jakością dźwięku, ale też doskonale opracowaną i działającą aplikacją mobilną oraz wielokierunkowa funkcjonalność. Odsłuchując Atoma razem z kolumnami Focal Aria 926 i 948 uważam, że tworzą zgrany duet.

Pytanie do Kolegów: czy mieli okazję porównać brzmienie dźwięku obu modeli, czy jest faktycznie znaczna różnica pomiędzy Atomem, a Novą. Producent reklamuje Novę jako przedsionek High End-u, ale czy to ma uzasadnienie w subiektywnych odczuciach? Z pewnością jest różnica w mocy katalogowej 40W vs 80W, ale zastosowana sekcja przetwornika cyfrowo-analogowy PCM 1791 i 40-bitowego procesora sygnałowego DSP SHARC Analog Devices ADSP-21489 wyglądają identycznie dla obu rozwiązań.

Pytanie do branży: czy mieli lub mają okazję porównać, jak grają obydwa modele z różnymi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal Monitor Audio Gold 200, Roksana K3, streamer Azur 851N. Nie byłem zadowolony początkowo z tego zestawu. Brakowało mi cieplejszego, bardziej basowego brzmienia, zwłaszcza przy cichym, wieczornym słuchaniu. Ale w geście desperacji, zmodyfikowałem układ położenia kolumn; odsunąłem je od ściany na ok 80 cm i na boki na odległość ok 2,8 m, lekko podniosłem przednie podstawki do góry i obróciłem do środka (naoglądałem się Reduktora Szumu i innych takich 😉 i sprzęt nabrał drugiego życia. Generalnie Roksan gra przyzwoicie, ale w połączeniu z Azurem zdecydowanie, jak dla mnie, za bardzo jest wyeksponowana góra i środek. A dodatkowo połączenie z TV i CD jest słaba W K3 (zróżnicowane poziomy głośności) i ten brak widoczności na jakim poziomie wzmocnienia jest Roksan ;-(

Jak używam tylko BT to ok.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Atoma mamy Nove mieliśmy. I tak one grają jednak zasadniczo inaczej.

Jesli szukasz urządzenia all in one którego ja nie jestem fanem, to jest to na prawdę dobrze brzmiące urządzenie.

Czy masz Focale? Czy Twoim zdaniem Atom zagrał lepiej od Roksana K3? Posiadasz go?

 

A jak gra Uniti Star, bliżej mu do Atoma czy też do Nova. Atom przy 40W może mieć problem z obsłużeniem większych kolumn, jeśli w przyszłości bym chciał zmienić. (Aria 948)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

różnice brzmieniowe pomiędzy Atomem a Novą są moim zdaniem dosyć spore. O ile do kolumn pokroju Aria 926 Atom może być spokojnie wykorzystany ( nie oznacza to, że nie można z tymi kolumnami uzyskać lepszego efektu ), o tyle do dużych paczek jak Aria 948 celowałbym raczej w Novę. Co prawda nie ma ona nic wspólnego z przedsionkiem hi-endu, jednak z urządzeń tego typu gra naprawdę dobrze, plus również za wygodę obsługi. Myślę, że słowo wygoda jest kluczem przy wyborze tego typu urządzeń. Plusem obu tych urządzeń jest fakt, że można je z czasem rozbudować o zewnętrzną końcówkę mocy.

Pozdrawiam,

Michał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Felix1 napisał:

Posłuchaj jeszcze Arcama SA30. Nie ma co prawda takiej aplikacji jak Naim, ale można użyć innych.

Gra bardzo dobrze i ma 120W przy 8 ohm (220 przy 4 ohm), więc zdecydowanie lepiej niż Atom. Dodatkowo ma Dirac Live.

Zadzwoniłem lokalnie i mam możliwość odsłuchać Atoma i Arcama SA20, w przyszłym tygodniu będę się umawiał, dam znać co wyszło. Dzięki.

5 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

różnice brzmieniowe pomiędzy Atomem a Novą są moim zdaniem dosyć spore. O ile do kolumn pokroju Aria 926 Atom może być spokojnie wykorzystany ( nie oznacza to, że nie można z tymi kolumnami uzyskać lepszego efektu ), o tyle do dużych paczek jak Aria 948 celowałbym raczej w Novę. Co prawda nie ma ona nic wspólnego z przedsionkiem hi-endu, jednak z urządzeń tego typu gra naprawdę dobrze, plus również za wygodę obsługi. Myślę, że słowo wygoda jest kluczem przy wyborze tego typu urządzeń. Plusem obu tych urządzeń jest fakt, że można je z czasem rozbudować o zewnętrzną końcówkę mocy.

Pozdrawiam,

Michał

 

A czy miałeś okazję porównać w akcji Uniti Stara z Atomem czy Novą? Star jest bardziej popularny i jest większa szansa odsłuchu, z Novą słabo. Z kolei Star ma niepotrzebny mi odtwarzacz CD i szkoda poza 70W przepłacać 100%, może lepiej dołożyć końcówkę jak sugerował Felix1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...