Skocz do zawartości

Tani uzywany amplituner do TV Samsung UE55MU6102K


Tomasz Chwiszczuk

Recommended Posts

Witam wszystkich

na starcie zaznaczę, że jestem raczej "technicznym" laikiem w sprawach audio (vademecum podłączenia przeczytalem :)). Posiadam TV Samsung UE55MU6102K, dekoder Cyfrowego Polsatu HD5500s oraz zestaw 5.1 kolumn Koda (Model AV707F v.3, Power Handling 20-100W). Pomieszczenie ma około 20m2. Obecnie do tego zestawu mam amplituner ONKYO TX-SR308, ale chcę go zabrać do innego pomieszczenia, gdzie jest projektor/konsola/komputer/dekoderTV (chce mieć to spięte razem). Na jego miejsce potrzebuję coś innego, co pozwoli mi połączyć TV z kolumnami (docelowo może jeszcze konsola będzie) - i tu pytanie: czy może to być coś prostszego=tańszego niż obecne ONKYO? Wygląda, że nie będę potrzebował wyjść HDMI (dekoder czy kiedyś 2gą konsolę mogę podpiąć za pomocą HDMI bezposrednio do TV a jego połączyć z ampli kablem optycznym - tak mam w sumie teraz). Quest poboczny ;) : czym takie rozwiązanie różni się od podpięcia wszystkiego przez HDMI do ampli (jak miałem kiedyś)? A może zostawić jak jest, a kupić coś nowego do drugiego pomieszczenia (ale tu już 3xHDMI niezbędne pewnie - projektor, komputer...). Głośników do drugiego pomieszczenia jeszcze nie mam, planuję raczej coś skromnego (pokoj mniejszy, okolo 15m2).

Znalazłem pare tanich (wszystko do 300zl) uzywanych ampli na allegro (wymogiem było obsługa 5.1 oraz 2 wyjścia optyczne na TV + kiedys tam konsole). Przykłady: SONY STR-DE497, Sony STR-DE400, YAMAHA RXV 350, Panasonic SA-HE7... który najlepszy (o ile się nadają)? Czy moje rozważania mają sens? :)Dodam, że "słuchu" to ja nie mam (a więc wielkich wymagań w sensie jakości dźwięku). Z czasem pewnie kupie coś lepszego, ale teraz mam pilniejsze wydatki...

pozdrawiam

TCh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Chwiszczuk napisał:

Znalazłem pare tanich (wszystko do 300zl) uzywanych ampli na allegro (wymogiem było obsługa 5.1 oraz 2 wyjścia optyczne na TV + kiedys tam konsole).

Jeżeli możesz dołożyć to polecam:

https://allegro.pl/amplituner-5-1-sony-str-db940-qs-komis-myslenice-i7187161752.html

Miałem ten model i 830QS , nie do zdarcia , stereo lepsze niż we wszystkich współczesnych amp.KD razem wziętych.

Ten podlinkowany masz z komisu od forumowego kolegi Pumpurka więc dochodzi jeszcze gwarancja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...