Skocz do zawartości

Kolumny stojące na tył


dannon

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Ze względu na kominek narożny nie mogę postawić kolumn stojących na przód. Nie mam też zaplanowanego miejsca na sub.
Pomieszczenie 5x4m (20m2), z prawej otwarte, z lewej i z tyłu pełne przeszklenie, przód ściana z meblami.
Przewody (drut miedź 2.5mm2) mam wyprowadzone z przodu u góry, a z tyłu na dole.
Planuję wykorzystywać w 70% do muzyki i 30% do filmów. Muzyka: przeważa rock.

Pytanie brzmi: Czy dobrym pomysłem jest stawianie stojących na tył i monitorów na przód? 
Mam na oku Polk Audio T531 z ampli Denon AVR-X1500h lub AVR-250bt (z naciskiem na ten pierwszy ze względu na wszelakie integracje), budżet 3-4k.

image.png.b54457f2e851223f0fd338c186158f7f.png
rysunek pomieszczenia odsłuchowego,
zielony: planowane rozmieszczenie kolumn, pomarańczowy: meble, niebieski: szyba, fioletowy: tv.

Edytowano przez dannon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również jestem zdania, jak Panowie z RMS. Lepiej pójść w komplet monitorów i solidny sub, jeżeli faktycznie z przodu nie masz możliwości postawić frontów.

2 godziny temu, dannon napisał:

z przodu u góry,

co znaczy "u góry'? jak wysoko?

ps. zastanawiam się, co to za plaga. To już kolejny temat, w których autor kładzie okablowanie przed przemyśleniem tematu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Markcox napisał:

zastanawiam się, co to za plaga. To już kolejny temat, w których autor kładzie okablowanie przed przemyśleniem tematu ;) 

U mnie z tyłu też są za wysoko bo pod samym sufitem i to nie plaga tylko bylo kupione mieszkanie w stanie developerskim i mozna było sobie podczas budowy bloku dokupić instalację pod kino domowe. W tamtym okresie pomyślałem super biore wiec zrobili ale Panowie niestety sie nie znali i też tak zrobili wysoko oraz dali bardzo cienkie kable wiec z tej instalacji nici wyszły tylko tyle że trzeba było zapłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2018 o 15:16, rms.pl napisał:

Nie ma to sensu, nic nie zyskasz dużymi kolumnami z tyłu, bo nie będą w żaden sposób wykorzystywane, poza tym, że będą sobie stały. Już lepiej cały set na kolumnach podstawkowych i dobry subwoofer. 

Czy taki zestaw będzie dobry do słuchania muzyki, czy to bardziej do kina? Bardziej lubię średnie tony ;) Ale może czas po prostu wybrać się na odsłuch.

 

22 godziny temu, Markcox napisał:

co znaczy "u góry'? jak wysoko?

Pod sufitem. Niżej mogę zwyczajnie położyć na meblach i schować kable za nimi. Może 5.1.2 w takim razie z górnymi pochylonymi głośnikami? Oczywiście przy odpowiednio zwiększonym budżecie.

 

22 godziny temu, S4Home napisał:

Kup po prostu set oparty o canton movie, tannoy tfx itp. w kinie zagra podobnie. 

Piotrze, to chyba żarty (sarkazm?). Satelitki mam w domowym biurze, do tego się nadają.

 

22 godziny temu, S4Home napisał:

Są izolację od kominków.

Nawet jeśli szyba skierowana jest na głośnik (kominek narożny)? Jak taka izolacja wygląda?

 

21 godzin temu, Markcox napisał:
22 godziny temu, Markcox napisał:

ps. zastanawiam się, co to za plaga. To już kolejny temat, w których autor kładzie okablowanie przed przemyśleniem tematu ;) 

to nie tylko w Waszych dwóch tematach taka kwestia się pojawiła... ale to chyba dla mnie wyczerpuje temat tej plagi ;) 

Nie każdy jest ekspertem od wszystkiego gdy buduje dom. Są naprawdę ważniejsze rzeczy od głośników, szczególnie gdy czas nagli.

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

Nie oni się mieli znać. Ja po prostu powiedziałem przy budowie gdzie, jak mają być położone kable, Które sam dostarczyłem. I z głowy.

Ale Ty jesteś z branży :) Wiedziałeś czego chcesz i jak to uzyskać.

Edytowano przez dannon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dannon napisał:

Piotrze, to chyba żarty (sarkazm?). Satelitki mam w domowym biurze, do tego się nadają.

Nie to nie żart, Przepraszam, nie kłócę się. Ale żartem jest dobór 250 tki i podłogowych na tył :/

7 godzin temu, dannon napisał:

Nawet jeśli szyba skierowana jest na głośnik (kominek narożny)? Jak taka izolacja wygląda?

A nie szyba to nie. Myślałem o samej ścianie.

7 godzin temu, dannon napisał:

Ale Ty jesteś z branży :) Wiedziałeś czego chcesz i jak to uzyskać.

Dlatego wiele osób pyta na forum przed zrobieniem mieszkania. A po poł roku wracają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2018 o 19:49, S4Home napisał:

Ale żartem jest dobór 250 tki i podłogowych na tył :/

Mimo iż uwierzyłem w słuszność nie stawiania podłogowych na tył i rozglądam się teraz za setem monitorów i subem, wciąż nurtuje mnie pytanie dlaczego.
Przychodzi mi do głowy myśl, że kalibracja obniżyłaby moc przekazywaną na głośniki (zbyt mała odległość od słuchacza) i nie wyciągnąłbym z nich tego, co powinienem. Dobrze rozumuję?

Z innej beczki: czy monitory z 6.5" głośnikiem na przód, 5" na tył i 4.5" u góry (5.2.2 w atmos) to dobry pomysł czy też niewiele da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...