Skocz do zawartości

Sennheiser HD58X vs Sennheiser Momentum Over Ear 2


Recommended Posts

Cześć jestem na etapie robienia sobie prezentu na moje 40 urodziny tj. zakup słuchawek. Spędziłem już ze 2 tygodnie na poszukiwanie czegoś sensownego. Wczoraj zamówiłem Sennheiser momentum 2 over ear. Wciąż mobilne, znakomite recenzje. Ale oglądając film clavinetjunkie natrafiłem na Sennheiser  hd 58x bardzo podobne do 600. Czy jednak nie powinienem dołożyć 60 euro i kupić 58X. Fakt nie są tak mobilne jak momentum, sporo droższe. Ale jak dźwięk maiłby być lepszy o 2 klasy to walić mobilność :-) Będę wdzięczny za poradę bo to ważny zakup dla mnie (słucham głównie współczesnej elektroniki oraz popu z lat 80) Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jedne i drugie to zupełnie innego typu słuchawki. Momentum Over Ear 2 to słuchawki głównie do sprzętu przenośnego o niskiej impedancji i dużej czułości przewidziane do używania po podłączeniu do smartphonów. Z drugiej strony HD58X to otwarte słuchawki, czyli zupełnie nie izolujące od otoczenia słuchawki typowo domowe o dużej impedancji do których jest potrzebny wzmacniacz słuchawkowy, wyprodukowane do sprzedaży poprzez stronę Massdrop. Pierwsze z nich mają wzmocniony bas i górę pasma a drugie bardzo liniowe. W tej dziedzinie Sennheiser jest prawdziwym specjalistom. Sporo zależy od tego do czego chcesz je podłączać i w jakich okolicznościach chcesz słuchać. No i to zupełnie inne brzmienie.

Tu jest porównanie charakterystyki pasma przenoszenia HD58X na zielono i HD600 na fioletowo.

hd600-vs-hd58x1.png?w=800

Charakterystyka HD58X wygląda na bardziej atrakcyjną brzmieniowo z potężniejszym i głębszym basem, do tego góra powinna być w nich mniej narzucająca się. Impedancja 150 ohm zamiast 300 powinna umożliwić łatwiejsze napędzenie elektronika znacznie tańszą bez przyciemniania. To sprawia że HD58X  wydają się bardzo atrakcyjnymi słuchawkami do słuchania w domowym zaciszu i powinny oferować bardziej wyrafinowany dźwięk, za to na ulicy nie sprawdzą się, choć będzie w tej dziedzinie znacznie lepiej niż z HD600.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...