Skocz do zawartości

tannoy + yamaha


gorix99

Recommended Posts

Absolutnie odpuść ten zestaw. Słaby amplituner i słabe kolumny. Skąd wogole wziąłeś ten pomysł??:(

Jeśli system 2.1 to cię przekonuje to faktycznie ttuan ten sub tannoy jest ciekawy i dobry. Nie wiem czy jednak nie lepiej było by zejść do RN 602 a wybrać lepszego kolumny. Albo skoro masz zabezpieczone dolne pasmo subem wybrać fajne monitory. Jak xt6 tannoy lub oberon 3 od dali. 

Jest to jakiś pomysł. Do sprawdzenia w domu 

!!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zbudować system na bazie sieciowego amplitunera, wybór modelu R-N803D jest jak najbardziej optymalny. To bardzo bogato wyposażony amplituner, oferujący wysoką jakość dźwięku. Jeśli będziesz przede wszystkim słuchał muzyki, w danym budżecie odradzam kino domowe.

Kwestia kolumn - moim zdaniem subwofoer w takim pomieszczeniu nie jest potrzebny, lepiej te pieniądze przeznacz na lepsze kolumny. Jeśli podobał Ci się charakter brzmienia Yamaha z Klipsch, to znaczy że lubisz dźwięk jasny z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. W takim razie warto posłuchać także kolumn o trochę bardziej ofensywnym charakterze. Tannoy może być, ale zdecydowanie seria Revolution XT. Do Twojego salonu wchodzi w rachubę model Revolution Xt 6F, ale to jest zestaw o raczej spokojniejszym, gęstym, ciepłym charakterze grania. Inaczej Revolution XT 8F, które są bardziej otwarte, swobodne. Ale to już kolumny za duże do Twojego pomieszczenia. Moim zdaniem warto posłuchać Monitor Audio Bronze 5, Polk Audio Signature S50E, Focal Chorus 716, a może najnowszą wyższą serię Klipsch RP-5000F.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz tracić dołu przy cichym słuchaniu to kup kolumny podstawkowe! Masz 15m2, więc metraż jak najbardziej pod takim typ kolumn. W takim pokoju nie uzyskasz fajnego dźwięku przy cichym słuchaniu z kolumn wolnostojących, no chyba, że na korytarzu :) 

Myślę, że zestaw R-N803D + ELAC Uni-Fi BS U5 sprawdzi się znakomicie (i starczy $$ na standy) a najlepiej wybierz się do salonu i posłuchaj :) 

ps. nie rozumiem trochę działań moich kolegów z branży, a konkretnie @Q21 (bo Piotrek wszędzie wstawi podłogówki :P  raz mówicie, że na takie pomieszczenie monitory sa ok a w następnym temacie już polecacie podłogówki. Trochę konsekwencji panowie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Jeśli nie chcesz tracić dołu przy cichym słuchaniu to kup kolumny podstawkowe! Masz 15m2, więc metraż jak najbardziej pod takim typ kolumn. W takim pokoju nie uzyskasz fajnego dźwięku przy cichym słuchaniu z kolumn wolnostojących, no chyba, że na korytarzu :) 

A ja uważam dokładnie odwrotnie - na 12m2 mam kolumny podłogowe z 30cm niskotonowcem i gra to rewelacyjnie przy cichych odsłuchach i przy głośnych. Właśnie przy podstawkowych i podłogowych z 13-16cm niskotonowcami przy niskich poziomach basu nie było. Fizyki nie przeskoczymy.
Wg mnie nie ma czegoś takiego (pod względem dźwiękowym) jak za duże kolumny do danego pomieszczenia - przecież nie musimy wykorzystywać 100% ich mocy.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna bzdura!

Z tak dużego woofera i tak małego pomieszczenia, fala niskotonowa spowoduje jeden wielki bełkot niskich częstotliwości. Wszystko się zdudni i będzie efekt łupania. 

Parę lat temu dysponowałem pomieszczeniem 11 m2. Było bardzo doinwestowane i akustycznie było ocenianie na bardzo dobre. Sądziłem, więc że jestem w stanie w tak dobrych warunkach, wstawić coś trochę większego aby przekonać się co się stanie z basem. Zgadajcie jak było? Na dość sporych Monitor Audio RS6 było poczucie koncertowego dźwięku, z basem lejącym się po podłodze. Dla przykładu dodam, że w poprzednim wystroju gdzie akustyka była taka jak w 95% przypadkach użytkowników tego forum, NIE ZAGRAŁO TO W OGÓLE.

Mały pokoik zdominowało dudnienie, przez co nie można było określić takich rzeczy jak kontrola basu, czy jego zejście...

Więcej doświadczenia...Chyba, że na prawdę lubimy łomot-to chociaż o tym wspomnijmy. Nie wprowadzajmy w błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zmierzoną charakterystykę MA RS6 zamieszczoną na tym portalu:
https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/220-monitor-audio-rs6

obraz.png.b7ad2b996a44c280d77ae7cecbd54a4f.png

... i na podbicie basu o 6-8dB w paśmie 60-70Hz, to efekt, który uzyskałeś wcale nie dziwi. Takie podbicie można uzyskać też wzmacniaczem skręcając potencjometr regulacji niskich prawie max w prawo i wiadomo jaki będzie efekt, tyle że w RS6 podbicie mamy na stałe. A takie podbicie jest po to, żeby można było osiągnąć ~40Hz na dole z 16cm głośnika. Jednak nie wszystkie kolumny maja takie konstrukcyjne podbicie basów.
Druga sprawa - czym różni się fala dźwiękowa np. 40Hz z 16cm i 30cm woofera? Niczym - w obu przypadkach ma 40Hz, tylko efektywność głośnika przy niskich poziomach głośności jest różna i duży basowiec zagra bardziej naturalnie.

12 godzin temu, Miras23 napisał:

Chyba, że na prawdę lubimy łomot-to chociaż o tym wspomnijmy. Nie wprowadzajmy w błąd

Nie znoszę łomotu i loudness war. Właśnie od łomotu udało mi się uciec z pomocą dużych kolumn :) No i nic nie pisałem o braku adaptacji akustycznej u mnie.

 

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...