Skocz do zawartości

Zestaw stereo (mini wieża) do pokoju ok 17m2. Budżet do max 2000 PLN


rafmik

Recommended Posts

Jestem na etapie zakupu zestawu stereo (mini wieży) do mieszkania.  Będzie ona stała w pokoju ok 17m2.

 

Szukam sprzętu, który ze mną zostanie na minimum 5-6 lat. 

Jedyne jego zastosowanie to słuchanie muzyki stereo, z różnych źródeł:

- Rafio FM (plus ponieważ sprzęt ma być na kilka lat to dobrze by było jak by był DAB)

- Google Cast (Chromecast) - to jest warunek konieczny. Dobrze by było, jak by za pomocą chromcasta dało się wybudzić wieżę ze stand by (chodzi mi o możliwość sterowania wieżą przez smart głośnik Google Home)

- obsługa serwisów streamingowych Spotify, Tidal itd

- radio internetowe

- odtwarzanie plików mp3/flac z usb

- odtwarzanie plików z DLNA (i tutaj żeby dało się odtwarzać pliki w dobrej jakości)

 

Budżet. Maksymalnie chciałbym wydać 2000 pln, może być oczywiście mniej, jak sprzęt będzie spełniał wymagania.

Nie jestem melomanem, ale z drugiej strony nie chcę wieży za 400 zł z marketu.

 

Co byście mogli polecić?

Wstępnie przeglądając (nie znając się zupełnie) wybrałem:

PIONEER X-HM76 (ewentualnie PIONEER X-HM76D - jak zdecyduje się na dopłatę do DAB)  - tutaj z tego co czytam wieża nie do końca dobrze radzi sobie z odtwarzaniem plików po sieci, dodatkowo przy korzystaniu ze streamingu jest ograniczone do plików max 88.2 kHz oraz nie obsługuje DSD.

 

YAMAHA MCR-N470D tutaj nie mogę znaleźć info, czy wspierany jest Google Cast

 

ONKYO CS-N575D - tutaj chyba nie ma wsparcia dla DLNA?

 

Ogólnie dla mnie jako laika strasznie ciężki temat - nie znam jakiegoś katalogu, gdzie można sobie filtrować sprzęty po funkcjach - trzeba czytać specyfikacje każdej wieży i sprawdzać czy ma to co ma mieć. 

 

 

Edytowano przez rafmik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy minus Yamahy to to, że nie ma wsparcia dla Chromecasta :( Dodatkowo jak dla mnie wyświetlacz jest "antyczny".

Pionieer nieco ponad już i tak nadwyrężonym budżetem :( - a w sumie fajny jest.

 

Coraz mocniej skłaniam się na ONKYO CS-N575D. Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z cenami przed świętami? Bo chyba są podwyżki dosyć znaczne, więc może warto poczekać do "po świętach/Nowy Rok"? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...