Skocz do zawartości

Kino domowe do 5-6 tyś


Mariusz Mariusz

Recommended Posts

Witam serdecznie,

pisze do Was ponieważ od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia kina domowego. Z żoną nie jesteśmy kinowymi fanatykami ale chciałbym kupić sprzęt, który będzie służył nam lata i  będzie dawał satysfakcje i wrażenia z oglądania oraz słuchania muzyki. Mamy salon około 40m2. 

 

Chciałbym, aby sprzęt można było podłączyć do internetowego radia, miał opcję wi-fi oraz bluetooth do słuchania muzyki np z iPhona.

Zastanawiałem się nad jakimś amplitunerem Harman Kardon,odtwarzacz Blu-ray głośnikami JBL. Wiele osób poleca głośniki MAGNAT QUANTUM 677 + SUB6725A, które również mnie się podobają. 

W związku z tym że jestem laikiem w tym temacie proszę o Wasze propozycje.  Proszę Was również o najlepsze umiejscowienie głośników i subwofera na poniższym szkicu. Z góry bardzo dziękuje. 

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A fee z tym Harmanem + JBL, a Fee :P

Ale poważnie pierwsze pytanie:

26 minut temu, Mariusz Mariusz napisał:

Z żoną nie jesteśmy kinowymi fanatykami ale chciałbym kupić sprzęt, który będzie służył nam lata i  będzie dawał satysfakcje i wrażenia z oglądania oraz słuchania muzyki

To skąd pomysł na kino? Może stereo?

Ile słuchacie muzyki a ile kina? Budżet pozwala na dobry wybór kina i dobry wybór stereo, ale już średni połączenia tych rzeczy.

Dlatego pytam i od razu zapraszam do nas na porównanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym podzielić kino i muzyka to 60/40.  Myślę, że mając dobre kino domowe byłoby to z przewagą na filmy. Chciałbym również wykorzystywać ten sprzęt aby słuchać muzyki będąc w innych pomieszczeniach. 

Wybieram tą opcję:

"- Jeśli to dla Ciebie pierwszy wybór/zakup, masz miejsce i oglądasz film w skupieniu a muzyki słuchasz okazjonalnie, ze znajomymi, ale lubisz dobrze grający zestaw. Warto wziąć pod uwagę system oparty o kino 5.0 czyli zainwestować w lepsze fronty kosztem suba, którego można dołożyć z czasem."

 

Proszę o propozycję łącznie z subem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od usytuowania kolumn. Znacznie lepszą opcją będzie postawienie kolumn po bokach stolika RTV i stworzenie prostokąta z głośnikami efektowymi. Tak duże rozszerzenie nie wpłynie dobrze na odsłuch. Zresztą domyślam się, że odsłuchy będą dokonywane zazwyczaj z kanapy. Stwórzmy po prostu część odsłuchową ograniczoną szerokością kanapy.

Wracając do zestawu, jeśli szukamy dobrej klasy dźwięku stereo oraz efektownego kina domowego, raczej odradzałbym konfigurację HK z JBL. Będzie to bardzo efekciarskie granie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Moja propozycja jest następująca: spójrz proszę na amplituner Onkyo TX-NR686 lub Denon AVR-X2500H. To dwaj bezpośredni konkurenci. Różnice są natomiast w charakterze brzmienia. Onkyo jest równe, analityczne, bardziej dokładne. Denon natomiast oferuje dźwięk bardziej ciepły, miękki, gęsty, bardzo plastyczny, dociążony. Wybór amplitunera powinien być podyktowany preferencjami muzycznymi. Jeśli zazwyczaj słuchana będzie muzyka dynamiczna, mocna, szybka, lepszym wyborem będzie Onkyo. W przypadku bardziej spokojnych gatunków muzycznych przewaga Denon będzie słyszalna.

Kolumny - jeśli kino domowe, to powinna być konfiguracja 5.1 z subwooferem, chyba że pójdziemy w górę z klasą kolumn i zbudujemy na razie zestaw 5.0, a subwoofer dokupi się później. Spójrz proszę na Pylon Audio Pearl 25 / Sat / Center. To dobry, polski zestaw, który świetnie sprawdzi się tak w muzyce, jak i kinie domowym. Bardzo dobrą opcją jest także Heco Aurora 700 / 300 / Center 30 oraz Monitor Audio Monitor 300 / 50 / C150. Aktualnie mamy bardzo ciekawy zestaw Denon AVR-X2500H z kolumnami Dali Zensor 7/1/Vokal, do którego w prezencie dokładamy konsolę Xbox One S.

Na koniec zostawiłem subwoofer. Dobrą opcją będzie Klipsch R-120SW, natomiast jeśli można trochę podwyższyć budżet, rozwiązaniem bezkompromisowym będzie SVS SB-1000.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dziękuje za odpowiedź.

Poszukuje zestawu 5.1. Nie chce ograniczać się amplitunerem tylko do stereo. 

Zestawy które opisałem zaproponowano mi w sklepie, sądziłem że obydwa są pod 5.1.

W związku z tym, czy Yamaha RX-V485 z poniższymi głośnikami to dobry wybór? 

+ fronty Fyne Audio f303

+ centralny Fyne Audio F300 C

+ surround  Fyne Audio F300

+ subwoofer Monitor audio mrw10

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...