Skocz do zawartości

Streamer z DAC i wyświetlaczem dotykowym


Lukasz Niewczas

Recommended Posts

Panowie i Panie, witam na forum.

Mam budżetowy zestaw stereo (wzmacniacz Advance Acoustic MAP 101 i kolumny KEF C7). Gra to ze starego Squeezeboxa z ekranem dotykowym. Muzyki i radia słucham wyłącznie z netu, żadnych fizycznych nośników czy plików zgranych na dysk. Rzecz w tym, że ze Squeezeboxem są coraz większe kłopoty - nie obsługuje już Spotify (mam Deezer, ale to gorsze sterowanie, mniej opcji itd.). I przede wszystkim coraz częściej Squeez odmawia posłuszeństwa, tzn. ciągle buforuje (nawet na kablu) - problem dotyczy Deezera, w radiu się to nie zdarza.

Krótko mówiąc - chcę wymienić Squeezbox na inny, chętnie lepszy nośnik, ale bardzo przyzwyczaiłem się do tego, że obsługuję pliki z urządzenia. Wiem, że telefon to wygoda, ale bardzo chciałbym mieć po prostu ekran z podobną funkcjonalnością jak smartfon, ale na samym urządzeniu. Może to głupota, ale takie mam przyzwyczajenie:)

Czy jest jakiś dobry streamer z DAC i wygodnym ekranem? Nie chodzi mi o urządzenie typu PIONEER N-30AE (ma wyświetlacz, ale bez sterowania). Chodzi o coś, co mają różne badziewia, a w lepszych wersjach urządzenia typu Olive One, ale co jednocześnie jest dobrym źródłem dźwięku (ten mój zestaw ze Squeezeboxem gra jak dla mnie naprawdę przyzwoicie, o czym przekonałem się kupując z rozpędu, skuszony recenzjami Naim Mu So (dużą wersję), a którego będę musiał oddać, bo gra o wiele wiele gorzej.

Myślałem o zakupie BlueSound Node 2 i pewnie na tym się skończy, jeśli nie znajdę niczego z ekranem dotykowym.

Widziałem też na różnych forach te wszystkie "Maliny" i gdyby wyglądało to tak: https://www.audiophonics.fr/fr/lecteurs-reseau-audio-rasptouch/rasptouch-lecteur-open-source-dac-es9018k2m-raspberry-pi-3-argent-max2play-p-11259.html to byłbym zachwycony. Rzecz w tym, że potrzebuję faktury, a sam na pewno niczego nie złożę - chyba że można to (lub coś podobnego) gdzieś w Polsce kupić w wersji gotowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...