Skocz do zawartości

Zestaw stereo jako drugi?


wushu81

Recommended Posts

Cześć :)

Jestem nowy na forum i od razu przyznam, że nie jestem żadnym znawcą sprzętu. Słoń mi jednak na ucho nie nadepnął i lubię słuchać muzyki na trochę lepszym sprzęcie. 

Myślę nad kwestią zestawu stereo pod tv. Chciałbym niekiedy włączyć jakiś koncert nagrany na dekoderze, puścić coś z YouTube poprzez tv - posłuchać i pooglądać jednocześnie. Dodatkowo obowiązkowo streaming przez bluetooth. I teraz pytanie, czy jest sens kupować coś z budżetu ok. 5-8 tyś. czy nie ma to kompletnie sensu do takiego podłączenia? (to streamingu to tak, ale pod tv i dekoder czy jest sens, czy wykorzystam zalety lepszego sprzętu? W tym sensie, że jakość z tv czy dekodera (ncplus 4k, ale tv bez 4k) i YouTube jest za słaba, żeby kupować coś lepszego? Myślałem o wzmacniaczu zintegrowanym, posiadającym bluetooth (do Spotify itp.). Np. NAD C368+kolumny podłogowe. Przekonuje mnie ten NAD że względu na dobre opinie, niski pobór energii i możliwość rozbudowy. Ale może coś warto rozważyć innego... No ale to później. Na razie skupmy się na sensie takiego rozwiązania :)

Teraz kolejna kwestia łącząca się z pierwszym pytaniem, bo salon + jadalnia ma ok. 40m2. W jadalni na jednej ze ścian jest komoda a na niej mini zestaw Harman Kardon MAS101 + adapter bluetooth wtx-500 Advance Acoustic. Ta mini wieża przygrywa mi będąc w kuchni lub jadalni, ew. w salonie, bo skierowana jest na jadalnię i salon. (daje radę wbrew pozorom). Gdyby taki lub inny zestaw stałby pod tv to dźwięk byłby głównie na sofę, na wprost tv. Jadalnia i kuchnia raczej rykoszetem by dostały z dźwięku, stąd pomysł o drugim zestawie. 

Czy to ma sens? Nie wiem jeszcze co na to żona... :/

Załączyłem rysunek salonu... 

 

ośw.rzut.pdf

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat można zamknąć, bo chyba niezbyt trafione moje pytania i rozterki, ale podkreślam, że na sprzęcie się słabo znam.

Podszedłem do sprawy trochę inaczej, przestawiłem mój zestaw HK Mas pod tv i podłączyłem, i jestem w stanie zaakceptować taki stan, że jest jeden zestaw przy TV, bez drugiego dodatkowego. Teraz skupię się na nowym sprzęcie ale założę nowy wątek, żeby nie mieszać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK MAS to wyjątkowo słaby system. Paiętam go sprzed 10 lat. Jak go pierwszy raz posłuchałem byłem bardzo zaciekawiony tą stacyjką, ale kolumny to mega nieudany produkt.

Nie chce Cie przekonywać od wydatków bo to jest Twoja sprawa. Lepiej mieć 5-8 tys niż nie mieć. Ale jeśli jednak różnica w muzyce sprawia Ci przyjemność no to chyba warto.

Sprzęty małe to NAD 368 oraz Cyrus ONE do nich możesz dokupić tani chromecast Audio i już masz sieć. Chcesz lepiej da się :)

Ale skupił bym się na kolumnach. Gdyż w pozostałej kwocie złożysz fajne kolumny. Heco 700, Monitor Audio Bronze 6, Dali Oberon 7, Mission QX4 (ukłon w kierunku kolegów z Poznania :)) czy też Tannoy XT6F.

No wybór jest.

Zapraszam Cie na odsłuch albo po wypożyczenie sprzetu od nas i wtedy dobierzesz sprzęt dla siebie i zobaczysz czy taka wymiana ma sens.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Dzięki za odzew, Na razie jestem po małej "wojnie" domowej, myślałem że będzie łatwiej :) Ten Cyrus ONE to ciekawa opcja, szkoda że taki jakiś nietypowy wygląd ma. 

Co do MASa to dla mnie jest to pierwszy trochę "lepszy" zestaw i jestem z niego zadowolony, no ale problem w tym, że nie miałem nigdy w domu czegoś lepszego, więc ciężko porównywać. Na innych kolumnach podobno pokazywał swoją klasę (wśród mini zestawów) ale z tymi z zestawu też nie było najgorzej. Może to kwestia pomieszczenia...no i mojego nieosłuchania z czymś lepszym.

Wcześniej otworzyłem drugi wątek i może żeby nie dublować przenieśmy się tam:

dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...