Skocz do zawartości

Zestaw stereo kolumny podłogowe z soczystym basem 4k


Aleksandra Sabo

Recommended Posts

Witam chciałbym zakupić zestaw stereo (kolumny podłogowe) za około 4000 zł, zależy mi żeby kolumny miały konkretny bas, pomieszczenie 35 m2, głośniki ustawione będą przy ścianie. Wstępnie myślałem o elac uni fi fs u5 czy to dobry wybór? ( budżet może przekraczać lekko 4k . ewentualna wymiana wzmacniacza za pół roku + 1500 zł na tą chwilę coś żeby w miarę to uciągnęło, ale bez konieczności wymiany kolumn. głównie hip hop, troszkę house 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Mission QX5, w konstrukcji wykorzystano 30 centymetrowy przetwornik. Jest zainstalowany w ściance bocznej kolumny. Jest moc basu!

Myśle że za około 5000 można je mieć nowe kupując w internecie.

Są tez mniejsze QX4 te spokojnie w budżecie 4000 kupisz

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz dużo dobrego basu, to proponuję Polk Audio Signature S55E lub Signature S60E, ewentualnie jeden z modeli Klipsch ale z serii Reference Premiere. W Twoim przypadku najlepszy będzie model RP-6000F. Jeśli szukasz jakiegoś wzmacniacza przejściowo, to spójrz na NAD C326 BEE, sprawdzi się w Twoim systemie bardzo przyzwoicie.

Elac nie będzie dobrą opcją, to raczej spokojniejsze, cieplejsze, bardziej plastyczne granie. Jeśli słuchasz hip-hop, house, musisz szukać kolumn o szybszym, mocniejszym, bardziej energicznym brzmieniu.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej powierzchni oraz ustawienia (blisko ściany) ja polecam Pylon Onyks 30. Duży 30cm papierowy niskotonowiec, przedni port bass reflex, solidna konstrukcja 25kg/szt, łatwe do napędzenia 8ohm i efektywność 91dB. Bas konkretny nawet przy cichych odsłuchach, ale nie przesadzony przy głośnych. Bardzo wyrównane średnie i wysokie pasma. Kolumna na głośnikach STX (niskie i średnie) oraz Monacor (wysokie).

Drugi mój typ to STX Electrino 500 - jeszcze fajniejsze granie, ale wymagają trochę więcej miejsca (pochylona bryła i podstawy).

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 00:27, Aleksandra Sabo napisał:

Witam chciałbym zakupić zestaw stereo (kolumny podłogowe) za około 4000 zł, zależy mi żeby kolumny miały konkretny bas, pomieszczenie 35 m2

 

Dnia 15.12.2018 o 00:27, Aleksandra Sabo napisał:

Wstępnie myślałem o elac uni fi fs u5 czy to dobry wybór?

No to masz 4 czy 6k ?? :)

Moim zdaniem w tej kwocie z potężnym basem to celuj w HECO 1000, albo właśnie polk audio ale nie seria Signature tylko RTi. Na przykład RTi A7.

Zapraszam Cie po wypożyczenie sprzetu i odsłuch u siebie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...