Skocz do zawartości

Zakup sprzętu


MaxKol

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze sprzętu stereo do mojego mieszkania ponieważ moja wiedza jest nie wystarczająca. Zależy mi na możliwości podłączenia zestawu do TV oraz docelowo gramofonu. Nie korzystam z płyt CD, raczej radio, Spotify, Tidal. Salon z aneksem to ok 28 m2, odległość 4,2 m, budżet z kolumnami podlogowymi to max 10 000 zł. Słuchałem Denona 2400 z głośnikami Canona (wypadły raczej słabo) oraz Marantz Pm6006 wraz z Dali Opticon 6 (podobało mi się to zestawienie). Z góry dziękuję za pomoc. Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci zestaw, oparty na elektronice Cambridge Audio CXA60 ze świetnym odtwarzaczem strumieniowym CXN v2. To mocny, dynamicznie grający zestaw, który powinien Cię tak pod względem funkcjonalnym, jak i brzmieniowym usatysfakcjonować. Ewentualnie jako alternatywa spójrz na troszeczkę tańsze, ale równie ciekawe rozwiązanie Marantz PM6006 + NA6006. 

Kolumny - tutaj mamy większe pole manewru, gdyż wybór konkretnego modelu kolumn zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Jeśli słuchasz raczej mocniejszych, szybszych gatunków muzycznych i lubisz mocny, szybki dynamiczny bas oraz wyraźną górę pasma, spójrz koniecznie na Polk Audio Signature S55E. Bardzo ciekawą opcją jest także oferta kolumn Monitor Audio - w zależności od wyboru konfiguracji systemu zaproponowałbym Ci model Bronze 6 lub Monitor Audio Silver 200. Jeśli natomiast bardziej stawiasz na plastyczne, dobrze wypełnione, gęste granie z dobrą podstawą basową, koniecznie posłuchać Tannoy Revolution XT 8F, bardzo podobne Fyne Audio F502 oraz koniecznie polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV. Pewnym ciekawym kompromisem pomiędzy dobrą plastyką a szybkością, dynamiką, energią jest Pylon Audio Diamond 25.

To tylko kilka ciekawych rozwiązań, w naszym salonie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które można w komfortowych warunkach posłuchać i porównać. Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wzmacniacz bez odsłuchu jako używany i mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać.Przy kolumnach nie było już tak prosto i każdy zestaw z tym samym wzmacniaczem brzmiał inaczej w całym paśmie. Podsumowując,po prawie 2h odsłuchu różnych konfiguracji i tak wybrałem zestaw po który jechałem docelowo. W każdym razie warto posłuchać różnych brzmień i wybrać to co pasuje indywidualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...