Skocz do zawartości

Kolumny do Denona avr-x1500h


marcin_olo

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Poszukuję zestawu kolumn 5.1 do ampli Denon avr-x1500h. Zestaw będzie używany w 90% do filmów, reszta muzyka, rozna, w przyszłości może konsola. Wielkość pomieszczenia to ok 35m2.

Ograniczenie jakie jest to miejs even na frontowe kolumny. Niestety ze względu na ustawienie mebli nie ma miejsca na kolumny podłogowe (w załączniku plan pomieszczenia).

Budżet jakim dysponuje to 2,5 tys. na kolumny bez suba. Syba dokupie trochę później ale proszę od razu o propozycje jaki to może być. Kilka dni temu zakupiłem za 1200 zł cztery kolumny boston acoustics a-26. Czy one będą ok jako dwa fronty i dwa tyły, i do tego dokupić centralny i suba? Czy też lepiej je oddać i kupić coś innego?

1544884307827_0_Plan 1 - Parter.jpg

Edytowano przez marcin_olo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tam jest miejsca? Nie wciśniesz wąskich podłogówek? Jak Audio Pro Avanto, (chociaż tutaj będą problemy z głośnikiem basowym to nie) Melodika BL30? Indiana line Nota 550X?

Nie wejdą? Podstawkowe będą stały na szafce czy jak?

Sub do takiej kwoty to standard Klipsch R12SW (starszy model nie ten nowy o innym oznaczeniu),

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Przy szafce rtv jest 20cm z każdej strony więc ewentualnie tylko 550x by weszły. Choć budżetowo to nie wiem czy podołabym taki zestaw.

Podstawkowe miały być na uchwytach na ścianie obok tv bo na szafce się nie zmieszczą (tv 65").

Rozumiem, że pomysł budowania czegoś na tych bostonach A-26 to niespecjalnie najlepszy, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonałeś mnie do podłogówek :) . Bostony już zwróciłem.

Poszukałem trochę i z polecanych na forum wybrałem te, które zmieszczą mi się obok szafki. Które z ponizszych nalepiej spasuja się z moim ampli?

Polk Audio T531 - 19,7cm - mój faworyt przed odsłuchem (dobre opini, dobra cena :) ) ale boje się, że 3mm to trochę mało luzu, co myślicie?
Magnat Shadow 207 - 19cm
Indiana Line Nota 550 X - 17,5cm - czy do tych kolumn mógłbym dać 740x jako centralny inne tyły, nie z serii? Zależy mi (czytaj żonie :) ) na czarnych.
Melodika BL310 MK3 - 18,1cm
Jamo s809 - 19,1cm 
 

Z góry dzieki.

Edytowano przez marcin_olo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie modeli zestawów moim zdaniem zdecydowanie wyróżnią się dwa zestawy - Polk Audio i Indiana Line Nota. Są to jednak zestawy o trochę innych charakterystykach. Polk Audio to szybkie, mocne, dynamiczne granie. Dzięki temu kolumny te świetnie połączą się w system z Denon, który jest cieplejszy, miękki, trochę ospały. To moim zdaniem najlepsza opcja. Indiana Line Nota to cieplejsze, spokojne, miękkie, plastyczne granie. W połączeniu z Denon będzie relaksacyjnie, defensywnie, miękko. Natomiast przy decyzji na Indiana Line oczywiście możemy na tył dać inne kolumny, najważniejsze żeby fronty i center były jednej serii (w tym przypadku będzie ok).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...