Skocz do zawartości

Sprzęt do słuchania gł. metalu/rocka


TheKleszcz

Recommended Posts

Cześć,

chciałbym zainwestować w jakość swego słuchania muzyki. Mam do wydania ok. 3-5k zł - nie mam napałki, by koniecznie wydać te 5k, ale może być trochę więcej, jeśli będzie to uzasadnione. Chciałbym mieć sprzęt na lata, najchętniej nowy. Mój aktualny to:

  • słucham z komputera, głównie Spotify
  • DAC Dragonfly Black
  • głośniki Microlab 4c
  • słuchawki Meze Classic 99
  • zwykłe kable z allegro

Głośniki byłyby ułożone ok. 2m za mną podczas pracy lub ok. 5-6 m gdybym sobie słuchał dla przyjemności. Nie mam jakiegoś kosmicznego słuchu i jak porównywałem FLAC i 320 to nie słyszałem jakiejś znaczącej różnicy. Lubię, kiedy mogę "czuć" muzykę, jak czuję się taki otoczony przez nią oraz zauważać różne detale - na pewno moje Meze pokazują mi, ile szczegółów tracę na Microlabach. Słucham głównie metalu, rocka, progresywnej muzyki, czasem electro, pop i hh.

Zastanawiam się, jaki zestaw złożyć. Czy kupić po prostu lepsze głośniki + DAC, czy może kolumny półkowe+wzmacniacz? Jak to połączyć z komputerem? Czy jeśli wzmacniacz, to najfajniej byłoby, abym nie musiał odłączać słuchawek, a mógł przełączać kanały między kolumny a słuchawki. Spędziłem trochę czasu czytając różne fora i artykuły i jestem po prostu przytłoczony ilością opcji, zwłaszcza, że nie mam żadnej praktycznej wiedzy w zakresie kompletowania sprzętu. Będę wdzięczny za rady, w jaką stronę iść, co kupić.

Jeśli potrzeba, bym coś jeszcze podał, to chętnie to uczynię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie przejmuj się, większość osób nie słyszy różnicy pomiędzy FLAC a MP3 co nie oznacza że nie usłyszysz różnicy w jakości na + na lepszym sprzęcie.

Pytanie 1 czy nadal system będziesz używał jak dotychczas? Podczas pracy gra z tyłu, podczas przyjemności taka odległość?

Pytanie 2, jakiej wielkości jest pomieszczenie?

Pomogę, doradzę i przygotuję lepsze ceny.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuję się, po prostu zauważam, że tak jest. :)

1. Tak planuję. Głośniki są aktualnie na półce przy ścianie na wysokości 1.2m, oddalone od bocznej ściany o pół metra. Może to się zmieni po jakiejś zmianie mebli, a z grubsza może zmienić się tylko odległość od bocznej ściany.
2. Pokój ma ok. 20-25m2

Dzięki za pomoc. :)

Edytowano przez TheKleszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wzmacniacz + do niego kolumny? Raczej nie mam miejsca na podłogowe, więc podstawkowe wchodzą w grę. Dobrze, jeśli wzmacniacz ma USB z tyłu (bo widziałem takie tylko z przodu), abym mógł spokojnie poprowadzić kabel za meblami do komputera. Chyba że da się jakoś bezprzewodowo? Jak wtedy z jakością dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...