Skocz do zawartości
Kalu

Dokanałówki 150zł

Recommended Posts

Dzień dobry, szukam nowych słuchawek dokanałowych  do 150zł. Wolałbym żeby były na bluetooth ale jeśli będą lepsze na kablu w tej cenie to też mogą być chyba, że w cenie do 150zł nie ma czego szukać bo kablu :/ Słuchawki do autobusu, nie do żadnego sportu.

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Jak się ma ich brzmienie do np. Brainwavz M1 ?

To nowość, ale czytając ten opis i znając wyższe modele, zaryzykowałbym bez wahania.

"Model E1000 jest najtańszym produktem otwierającym serię E, która - jak twierdzi producent - została stworzona, aby stać się znanym standardem w tej klasie słuchawek na długie lata. Przy modelu E1000 projektanci wzięli wyższe modele serii E na warsztat i wprowadzili kilka zmian pozwalających obniżyć cenę do bardzo rozsądnego poziomu.Przy projektowaniu zależało im na zachowaniu charakteru wyższych modeli z tej serii tak, aby klienci otrzymali coś więcej niż zwykłe narzędzie do reprodukcji dźwięku. Chcieli, aby właściciele nowych E1000 otrzymali także pewien rodzaj sugestywnego doświadczenia, aby młodzi ludzie bardziej zainteresowali się produktami audio. Biorąc pod uwagę ograniczenia kosztowe, rozwój nowego modelu nie był łatwy. Ostatecznie udało się doprowadzić projekt do końca bez drastycznej utraty jakości dźwięku.Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w inżynierii akustycznej i psychoakustyce, zdobyte dzięki pracom badawczo-rozwojowym nad flagowymi słuchawkami D8000, japońscy projektanci przewidywali, że w znacznie niższym przedziale cenowym użytkownicy kupują słuchawki kierując się nieco innymi kryteriami, szukając brzmienia dostrojonego bardziej pod kątem muzyki pop i rock. Dlatego postawili na czysty, zrównoważony dźwięk z realistycznie odwzorowaną przestrzenią.

Jeśli chodzi o konstrukcję i parametry, w modelu E1000 zastosowano przetworniki dynamiczne i średnicy 6,4 mm oraz obudowy ABS. Słuchawki charakteryzują się przyjazną, 16-omową impedancją i skutecznością 102 dB."

A tu pierwsze testy

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://majorhifi.com/final-audio-e1000-in-ear-headphones-review/&prev=search

Jak dobrze rozumiem to mógłbym sobie kiedyś dokupić ten kabelek i ZS3 i ZST działałyby przez bluetooth? Taki kabelek z Polski  35zł tylko ZSN musiałbym kupować na Ali a nie mam na to czasu :/ . Więc które z tych?. obraz.png.5a8031196cd89abfc47cbc513c3d2fe3.png

Rabunek , tylko dlatego ze w Chińskich sklepach są znacznie taniej jak wszystkie słuchawki z tych KZ.  Jednak mają bardzo dobrą relację jakość/cena. Trochę powątpiewam aby E1000 były lepsze, raczej porównywalne. A do tamtego kabelka bluetooth można kupić jeszcze inne słuchawki KZ i nie tylko KZ w przyszłości. KZ ED9 mają przewód zamocowany na stałe. ZST i ZS3 maja nieco inne gniazda, jednak ten do ZS3 pasuje do  ZST. W drugą stronę nie pasuje. Przewody z prostymi wtyczkami są bardziej uniwersalne.

Edytowano przez MobyDick

Poczytałem trochę więcej o tych E1000, siedzi tam ten sam przetwornik co w wyższych modelach. Zaoszczędzono na kablu, obudowie i zapewne są inaczej strojone. Ale nie wydaje mi się żeby to była jakaś drastyczna zmiana. Z tego co czytam to dobry poziom jest nadal zachowany. Firma zrobiła krok w kierunku klienta i dała dobry produkt w przystępnej cenie. KZ ZST miałem 2 pary, nie jest to poziom Finali, ani brzmieniowo a tym bardziej scenicznie. Ostatnie sztuki które trafiają się z Chin wykonane są w bardzo słabej jakości. 

Ja o nich zmieniłem zdanie na plus po podłączeniu do DAP-a z lepsza kontrolą basu i gładsza górą. Z tymi kabelkami bluetooth też grają zupełnie dobrze jak na słuchawki bezprzewodowe, na poziomie dobrego telefonu z trochę wygładzoną faktura nagrań.

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Ja o nich zmieniłem zdanie na plus po podłączeniu do DAP-a z lepsza kontrolą basu i gładsza górą. 

To akurat bardzo dobre posunięcie, jak zwykle najważniejsze jest trafić z synergią.