Skocz do zawartości

R-N803D + Focal Aria 906


Darek Klocek

Recommended Posts

Cześć, moim zdaniem to średnie połączenie, ale zapewne napiszą tu zaraz koledzy z branży że jednak dobre :) Więc ile wypowiedzii tyle zdań.

Moim zdaniem Focal gra jasno i głęboko na basie, O ile basy są kontrolowane przez RN803 o tyle góra a w zasadzie jej czytelność, rozdzielczość, może Cie z czasem irytować. Zwłaszcza przy takiej muzyce jaką chcesz.

Moim zdaniem jeśli chcesz zostawić Focale to Magnat MR780.

Jeśli chcesz zostawić RN803 to na przykład ELAC BS 403, Studio 16 hz Canto One lub Monitor audio Gold 100!! Warto bo są teraz na wyprzedaży.

Zapraszam po ceny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Yakmaha z Focal Aria zapewni Ci otwarty, żywy, bardzo dynamiczny dźwięk. Jest ok, ale jeśli moglibyśmy do powyższych kolumn zastosować lepszy wzmacniacz, na pewno efekt końcowy będzie lepszy. Jesśli lubisz swobidę, przestrzeńni raczej analityczne granie, spójrz ma Cambridge Audio CXA 60 lub CXA 80, ewentualnie Audioklan 6000A. Bardziej jednak namawiałbym na wzmacniacz o cieplejszej, bardziej plastycznej, dociążone charakterystyce. Tutaj dobrym przykładem będzie Advance Acoustic X-i105, świetna hybryda lampowy Vincent SV-500, może Heead Audio Elixir. Jako źródło cyfrowe możesz zastosować Yamaha WXAD-10. 

Przemysl temat, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Jasnym, detalicznym, dokładnym, niektórzy powiedzą suchym

Piotrze nie wiem jak model 8300 bo nie słyszałem ale 6000A jest raczej zrównoważony i na pewno nie suchy w połączeniu z STX electrino lub z STX M-140. Nie wiem jak z Focalami brzmi ale na forach zagranicznych można znaleźć w opisach brzmienia "smooth", "laid back" i mam takie właśnie odczucia. Bardziej pasuje mi do niego przymiotnik analogowy. Suchy to jest mój stary Rotel RAXXX ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziękuję za sugestie i propozycje jeszcze jestem na tak z tym zestawem ale odsłucham parę kolumn z waszych wymienionych. 

co do R-N803D  to spełnia moje oczekiwania jest zdecydowanie tańszy od Marantz PM8006 + ND8006 ale SPRAWDZĘ WASZE PROPOZYCJE W PODOBNEJ KONFIGURACJI.

postanowiłem  zainwestować w  kolumny  Focal Aria 906 do salonu 20 m2 odległość do odsłuchania muzyki, filmu jest 3-4 metry wydaję mi się wystarczająca.

zdecydowałem się na Focal Aria 906 bo być może usłyszałem przy odsłuchaniu bardziej wyraźne wydobycie wyrafinowanego  dźwięku ale nie zawsze tego samego słucham i wychodzi różnie wiec szukam czegoś co mnie przekona zdecydowanie więc jestem w trakcie .

za podpowiedzi dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MariuszZ napisał:

Piotrze nie wiem jak model 8300 bo nie słyszałem ale 6000A jest raczej zrównoważony i na pewno nie suchy w połączeniu z STX electrino lub z STX M-140. Nie wiem jak z Focalami brzmi ale na forach zagranicznych można znaleźć w opisach brzmienia "smooth", "laid back" i mam takie właśnie odczucia. Bardziej pasuje mi do niego przymiotnik analogowy. Suchy to jest mój stary Rotel RAXXX ;) Pozdrawiam.

Uwierz że jest suchy. Biorać pod uwagę resztę elektroniki na rynku. Nie mówię że to źle. Taki ma styl po prostu.

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Szanujmy uszy kolegi, CA + Focal to chyba jedno z gorszych połączeń. Zauważyłem już od dłuższego czasu, że większość producentów stawia na jasną górę w swoich kolumnach. Nie wiem tylko po co, skoro później nie idzie dobrać do tego elektroniki.

No właśnie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...