Skocz do zawartości

Bananowe koncowki


Kubar1986

Recommended Posts

Witam, posiadam Yamaszke rn803d i narazie kolumny Klipsch f1 ale w przyszłości planuje coś lepszego. 

Mam takie pytanko bo dopiero zaczynam swoją przygodę z audio, czy końcówki bananowe wprowadza dużą zmianę, czy wystarczy, że kolumny są podłączone samym kabelkiem do wzmacniacza? 

Pozdrawiam. 

Edytowano przez Kubar1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gołąb napisał:

tak dokładnie, ale ja cały czas się pytam czy sa takie wtyki bananowe, które podobnie jak w głośniki włożę do amplitunera.

Gołąb , nie wiem co Ty tam włożyłeś do kolumn, ale wtyki bananowe musza być kompaktybilne z gniazdami we wzmacniaczu skoro weszły w gniazda głośnikowe w kolumnach.

Albo inaczej jakie masz te wtyki bananowe ? I czy nie masz plastikowych zaślepek w gniazdach głośnikowych w 803D ? Czasem trudno je zauważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

I czy nie masz plastikowych zaślepek w gniazdach głośnikowych w 803D ?

 

22 minuty temu, mkk napisał:

No to wyjmij te czarne i czerwone zaślepki z ampli :) 

A nie mówiłem ? Sorry , nie mogłem się powstrzymać :) 

Z doświadczenia wiem , że trudno je wyjąć , ja podważałem małym płaskim wkrętakiem ale technika może być dowolna :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je wyciągnąłem paznokciem. ?

Ponawiam pytanie. Jakiego CD-ka polecacie, może być używany, wolę starszego z wyższej półki niż nowego z bajerami z niższej do 1000 Max 1500. 

A nastepne pytanie brzmi, czy z laczeniem cd-kow z ampli luv wzmacniaczami jest jak z kolumnami, ze nie wszystko do siebie pasuje? 

Gołąb, spróbuj dobrze kable skręcić na końcach, żeby aż sztywne były, rozkręc na Maxa wejścia w ampli,  ja tak zrobiłem i też miałem problem ale weszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 

A nie mówiłem ? Sorry , nie mogłem się powstrzymać :) 

Z doświadczenia wiem , że trudno je wyjąć , ja podważałem małym płaskim wkrętakiem ale technika może być dowolna :) 

wychodzi brak podstawowej wiedzy.. Dzięki 

3 godziny temu, Kubar1986 napisał:

A jakiego cd-ka byście polecili do tej Yamaszki. Nie zależy mi dodatkowych funkcjach bo ampli już je posiada, chodzi o dźwięk w przystępnej cenie.  

Ja kupiłem Yamahy CD- S300 koszt 950zł.. Nowy i śmiga.. Jestem bardzo zadowolony.. Na plus jakoś dźwięku na minus brak w pilocie jego wyłączenia, ale mi to nie przeszkadza.. 

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kubar1986 napisał:

A są w kolorze srebrnym? 

Bo czarny mi trochę nie odpowiada, wolałbym aby ze srebrna 803-ka tworzyły jedną całość. 

niedrogi i przyzwoity.. Zresztą wejdź sobie na jego opinie dużo ludzi sobie ten model bardzo chwali i nie posiada dodatkowych funkcji, które zresztą ma Yamaha 803D. 

wp_ss_20181217_0001.png

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Podpinam się pod temat gdyż myślałem, a może jestem w błędzie ... że mam tak samo jak kolega na zdjęciu z tym że widać u niego że są takie plastikowe zaślepki, a u mnie tak jak by to było całe "zalane" i nic nie dało się wyjąć z środka 😂 podsumowując jak na zdjęciach pożyczyłem kabel melodiki i nie wchodzi cały do terminalu a chyba powinien ?

1 zaślepki.jpg

2.jpg

3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...