Skocz do zawartości

Denon ceol n10 vs. yamaha pianocraft mcr-n670


PabloEscobar

Recommended Posts

Dzień dobry,

Śledzę już forum od dłuższego czasu i przyszedł czas na zakup pierwszego sprzętu i prośbę o rady od Was:)

Chcę zakupić mini wieżę Denon ceol n10 lub yamaha pianocraft mcr-n670 do sypialni 15m2. Słucham muzyki z cd i spotify - hip hop i rock.

Za rok wymienię głośniki z zestawu na  Indiana Line Nota 260X, Heco Aurora 300, Kef Q350 lub Dali Oberon 1.

Tu pytanie do Was, na którego producenta/zestaw postawić Denon czy Yamaha i które głośniki w przyszłości zakupić do nich.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Porównując elektronikę, są to urządzenia o bardzo podobnej klasie. Wyposażenie obydwóch jest praktycznie pełne. Pewne różnice usłyszysz przy bezpośrednim porównaniu urządzeń. Yamaha zagra bardziej otwartym, swobodnym i jasnym dźwiękiem. Denon zagra bardziej spokojnie i plastycznie. Różnice jednak nie są duże.

Z podanych przez Ciebie kolumn zdecydowanie wybierałbym pomiędzy Heco Aurora 300 a Kef Q350. Heco Aurora 300 jak na swoją cenę gra wyśmienicie. To spójne, pełne, dynamiczne i naprawdę dojrzałe granie. Kef jednak jest konstrukcją droższa i jeszcze lepszą. Przede wszystkim lepsza barwa, wypełnienie, świetna scena, trójwymiarowość dźwięku.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Podepnę się pod wątek bo mam podobny dylemat.

Zastanawiam się nad zestawem stereo w ktowcie max 3000zł

Zestaw ma grać w salonie ok 16m2, będzie stał pod TV z tego powodu monitory nie mogą być zbyt duże.

Zależy mi na funkcjach sieciowych (Spotify), możliwości odtwarzania muzyki z USB/NAS oraz możliwości podłączenia pod TV. Opcjonalnie CD.

Muzyka jakiej słucham najczęściej to np. Hans Zimmer, Kenny G, Metallica S&M, ...

Podobnie jak autor wątku zastawnawiałem się nad:

W tym momencie szala bardziej przemawia za zestawem Yamahy.

Proszę o jakieś sugestie i opinie dotyczące ww. zestawu.

Czy duża różnica w jakości będzie gdybym jednak pomyślał o czymś większym np. Yamaha R-N602, Onkyo TX-8270?

Edytowano przez CarlVanLoon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

W Bowersach podoba mi się to że mają 160mm szerokości i są białe co świetnie by mi się komponowało w salonie.

inne kolumny jakie znalazłem o podobnych wlaściwościach to: https://www.monitoraudio.com/pl/serie-glosnikow/bronze/bronze-1/

Czyli wybór sprowadzić do?

  • Yamaha MCR-N470D (srebrny) ~1850zł + monitory do 1150zł
  • Yamaha MCR-N570D (srebrny) ~ 2100zł + monitory do 900zł
  • Yamaha R-N602 (srebrny) ~ 2200zł + monitory do 800zł

To tylko pozostanie kwestia jakie w miarę małe (głównie chodzi o szerokość <20cm), białe monitory.

 

Edytowano przez CarlVanLoon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...