Skocz do zawartości

Blondi urzadza salon - prośba o pomoc w wyborze


Karolina Tanika

Recommended Posts

Dzień dobry , jestem tu nowa i chętnie zaufam waszemu doświadczeniu i wiedzy  . Urządzam nowy salon 4,5 m x 9 m .  Pomieszczenie wprawdzie duże ale dzielone funkcjionalnie  na 2 czesci . Jedna cześć salonu to będzie jadalnia połączaną z otwarta kuchnią a druga o której chciałabym pomówić to wymiarowo  4,5 m x 4,5  przeznaczona na  czesc wypoczynkowa.   Strefy oddzielone są sofą   , siedząc na sofie patrze na TV powieszony na ścianie i kolumny w pięknym kolorze orzecha które, dostałam w prezencie nazywają się Pylon Audio Pearl 25, sa bardzo ładne , ale nie wiem jak grają bo nie mam do czego ich podłączyć , moja stara mini wieża nie ma możliwości podpięcia niczego innego niż zestawione z nią głośniczki . 

co potrzebuję : Potrzebuję wiec z tego co doczytałam,  amplitunera lub  wzmacniacza  stereo, lub wieży z możliwością podpięcia posiadanych głośników   lub amplitunera kina domowego.  Najbardziej kusi mnie amplituner (bo ma też radio z którego nie bardzo chcę rezygnować)   lub jakiś sprzęt "wszystko w jednym"  bo wygoda jeden pilot itd  . Co do muzyki to słucham pop/ rock , lubie U2 ,Madonna, G&R,  Quenn, Marylion, troche "afroamerykańskich"  wokalistek, nieco jazzu i reggae. Lubię raczej ciepłe lub ciepło neutralne  ale przy tym  precyzyjne  brzmienie z tym że bez podbijania  wysokich  piszczacych sopranów.  Zaznaczę też że  muzyki słucham raczej cicho.  Chciałabym żeby sprzęt miał możliwości korzystania ze spotyfy i podłączenia bezprzewodowych słuchawek.  Ważna dla mnie jest tez wygoda ( nie bardzo podoba mi się żonglowanie pilotami ustawionymi na stoliku  i  kilkunasto krokowy instruktarz co i jak na którym pilocie i w jakiej kolejności  zadziałać by usłyszeń dźwięk filmu na kolumnach.  Mam też troche starych płyt CD których lubie słuchać i nawet podoba mi sie ten bezpośredni kontakt z płytą - chyba jestem stara:). Lubie tez estetykę wiec raczej nie przekonują mnie obrazki z plątaniną kabli pomiędzy różnych rozmiarowo i kolorowo  skrzynkami różnych marek .  Lubie tez kino z dobrym dźwiękiem ale wystraczyloby mi jakbym podłaczyła TV do sprzetu stereo + jakiś głośnik basowy dodatkowo , czuję że nie potzrebuję pełnego kina domowego , dal takiego efektu chodzę do imaxa . 

Budzet ok 1 - 2 tys zł  na podstawowe urządzenie amplituner , wzmacniacz, wieża lub kino .  Oczywiście nie chcę przepłacić :)  , . 

Troche poczytałam i tak :

1. Jeśli miałby to być amplituner to znalazłam  taki  Yamacha RN 303 D  cena ok 1500 zł  . Czy byłby ok dla tych kolumn które " zdobią"  salon?  czy szukać czegoś tańszego? tzn czy nie jest za mocny na to pomieszczenie, wiadomo jeśli bym zaoszczędziła więcej to mogłabym dokupić CD w budzecie lub lekko nad . Podoba mi sie ten system music cast , można dołożyć głośnik bloototh w sypialni lub kuchni :) , Minus nie wiem jak mogłabym  podłaczyc  do tej yamahy TV bo nie ma hdmi. 

2. Jesli kino domowe to doczytałam że musiałoby być droższe żeby zagrać na poziomie tańszego amplitunera  . Znalazłam taki Yamacha Music cast RX - V 683  cena ok 2,3 tys zł czyli wiecej niż budzet , ewentualnie model niżej  RX-V 485 za ok 1,8 tys zł . Pytanie czy to kino domowe  rx - V 683 , lub rx-v 485 będzie lepsze muzycznie niż ww aplituner stereo RN 303 D ? 

3. wzmacniacz stereo ? - nie mam pojęcia czy to lepsze rozwiązanie niż amplituner stereo .. musiałabym dokupić radio , cd 

4 Ewentualnie wysłucham innych pomysłów, może  jakąś wieża  / urzadzenie typu all in one mające wszytko ?  

z góry przepraszam za błędy merytoryczne jeśli cos przekręciłam. Dużo wiedzy na forum ale jak sie dużo przeczyta to zaczyna sie mylić. Jesli ktoś chciałby troche usystematyzować to co napisałam powyżej i zaproponować mi jakieś sensowne i opytmalne kosztowo rozwiązanie ?

pozdrawiam

Karolina  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za poradę .  Tak z ciekawości dlaczego wystrzegać sie niższych modeli tej yamahy ? 
Czy w cenie ok 2200 zł tej yamahy 602d  znajdę porównywalny sprzęt który zapewni mi tez odtwarzanie płyt cd - jakis amplituner zawirerajacy w sobie cd w tej cenie ? tanszy aplituner +CD osobne  ,  wieża wszytko mająca w jednym ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są wiele słabsze i będziesz niezadowolona.

Dzień dobry.

602 napędzi te kolumny bez problemu, wszystko obsłużysz z telefonu łącznie ze Spotify, radiem czy internatami. Do tego ma w miarę sprawnie działający Loudness wiec do cichego grania tez się sprawdza. Po jakimś czasie dołożysz CD-300 Yamahy i będzie zestaw do grania na długo.
Pamiętaj żeby sprawdzić jak podłączyć telewizor - optykiem czy liniowo. Piotrek doradzi a efekt TV tez będzie bardzo dobry.

Jak się wciągniesz to dokupisz głośniki w systemie MusiCast, te małe stojące, rozstawisz po domu i będziesz miała muzykę ambientową z jednej aplikacji w kuchni czy sypialni.

Yamaha to bardzo dobry kierunek do zastosowania w domu. Bardzo user friendly i elastyczny.


BTW
Nie szukasz może męża? Znalazł by się taki z systemem na wejście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smerfciamajda napisał:

Bo są wiele słabsze i będziesz niezadowolona.

Dzień dobry.

602 napędzi te kolumny bez problemu, wszystko obsłużysz z telefonu łącznie ze Spotify, radiem czy internatami. Do tego ma w miarę sprawnie działający Loudness wiec do cichego grania tez się sprawdza. Po jakimś czasie dołożysz CD-300 Yamahy i będzie zestaw do grania na długo.
Pamiętaj żeby sprawdzić jak podłączyć telewizor - optykiem czy liniowo. Piotrek doradzi a efekt TV tez będzie bardzo dobry.

Jak się wciągniesz to dokupisz głośniki w systemie MusiCast, te małe stojące, rozstawisz po domu i będziesz miała muzykę ambientową z jednej aplikacji w kuchni czy sypialni.

Yamaha to bardzo dobry kierunek do zastosowania w domu. Bardzo user friendly i elastyczny.


BTW
Nie szukasz może męża? Znalazł by się taki z systemem na wejście. emoji12.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

:)))))  nie nie szukam. W PL nie można mieć dwóch ani więcej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karolina Tanika napisał:

:)))))  nie nie szukam. W PL nie można mieć dwóch ani więcej 

Strasznie seksistowskie to forum. Jak napisze koleś to długo czeka zanim ktoś się zainteresuje, a jak dziewczyna to od razu stu chętnych do pomocy ... nawet ze sprzętem się oferują heh. Normalnie trąci dyskryminacją ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta w domu z tolerancją do audio to ewenement, a taka co jeszcze sie zainteresuje i czasem posłucha ze swoim facetem muzy i nie przejmuje się sprzętem to już skarb.

Na szczęście moja też taka wiec pytanie było z przekory. Jedyne wymagania to kolumny maja być biały połysk.

Wracając do tematu set Yamahy 602 + 300 to bardzo uniwersalny zestaw.
Karolina doczytaj sobie o możliwościach MusiCast. Jak urządzasz dom/mieszkanie to na prawdę fajna opcja rozbudowy.

Kino sobie daruj, potrzebne dodatkowe głośniki na które trzeba znaleźć miejsce, a nie zagra to dobrze jak stereo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smerfciamajda @S4Home @MariuszZ
nie obrażam się , mam troche dystansu do siebie i świata 
kino w domu sobie odpuściłam , w sumie bez sensu , wystarczy mi stereo zamiast glosniczka w TV , a i tak wolę prawdziwe kino w kinie . 

nie przepadam za polyskiem ani bialym ani czarnym , trzeba to cały czas pucować, ale za to matowe drewno, naturalny fornir  to jest to  :) 

płyt nie liczyłam, wychodzi  jakieś niecałe 3 szafki na płyty z ikei  ale chyba je pozgrywam , polecicie jakiś dobry  program do zgrywania który dam radę ogarnąć ?

jak potem polecacie  takie pliki przesyłać do amplitunera ?  z komputera (musiałby stać blisko) ? twardy dysk przenośny podłaczony przez usb?  bluetooth 'em z kompuera lub telefonu  (czyna tym są straty w jakości czy bez róznicy?) ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Foobar2000 ci to ogarnie. Ale pytałem bo często osoby kupują CD a mają 20 płyt. No u ciebie sens posiadania CD ka jednak jest 

Jeśli chcesz zgrywać to oalbo na dysk. I on na stałe podłączony pod amplituner. Albo uslfosteonic dysk na kompie i śmigać je po dlna.

Piotr

dziękuję mysle że dam radę .  A jak byś musiał ustawić w kolejności wg jakości dzwieku i  możliwości technicznych oraz  przekladając to na opłacalnoś zakupu  to  czy kolejność byłaby taka czy inna ? 
1. Yamaha 602 ,

2 Onkyo 8250

3.  Pioneer sxn30 ae

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty możesz zgrać windowsowym media playerem tylko wybierz sobie lepszą kompresję niż standardowa. Do tego zaznacz pobieranie informacji o albumie z sieci to automatycznie uzupełni iD Tag o nazwę utworu, albumu i wykonawcy.

Możesz trzymać te pliki na usb ale brzydko odstaje z przodu urządzenia. Wygodniej jest podłączyć dysk NAS przez sieć albo wpiąć USB czy hdd zewnętrzne do routera i tak zrobić sobie dysk zewnętrzny jeśli jest taka opcja.

Generalnie CD fajnie mieć bo to zawsze jakaś forma kontaktu z muzyką zmuszająca do usadzenie tylka w fotelu i posłuchania.

Yamaha wygrywa MusiCastem.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karolina Tanika napisał:

@Smerfciamajda @S4Home @MariuszZ
nie obrażam się , mam troche dystansu do siebie i świata 
kino w domu sobie odpuściłam , w sumie bez sensu , wystarczy mi stereo zamiast glosniczka w TV , a i tak wolę prawdziwe kino w kinie . 

nie przepadam za polyskiem ani bialym ani czarnym , trzeba to cały czas pucować, ale za to matowe drewno, naturalny fornir  to jest to  :)

płyt nie liczyłam, wychodzi  jakieś niecałe 3 szafki na płyty z ikei  ale chyba je pozgrywam , polecicie jakiś dobry  program do zgrywania który dam radę ogarnąć ?

jak potem polecacie  takie pliki przesyłać do amplitunera ?  z komputera (musiałby stać blisko) ? twardy dysk przenośny podłaczony przez usb?  bluetooth 'em z kompuera lub telefonu  (czyna tym są straty w jakości czy bez róznicy?) ?

 

 

do zgrania plyt polecam program EAC mozna go pobrac z netu moim zdaniem nie ma nic lepszego zreszta sam zgralem cala swoja plytoteke wlasnie nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Karolina Tanika

Pytanie dodatkowe. Korzystasz z serwisów streamingowych jak Spotify, Tidal czy Deezer ? Mam dokładnie ten model ampli od niedawna i u mnie właśnie streaming gra pierwsze skrzypce, dodatkowo jest podłczony telewizor kablem optycznym więc ogląda się przyjemniej. Streaming działą od razu, więc zgrywanie płyt i udostępnianie po DLNA można zostawić na potem, nie tracisz jakości jak po bluetooth a nawigujesz sobie wygodnie z telefonu. MusicCast jest super, a aplikacja do obsługi w miarę wygodna. Dodatkowo masz "zwykłe" radio oraz internetowe. Polecam ten model

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...