Skocz do zawartości

Konfiguracja/instalacja raspbery+ hifibery


Nowy123

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Hifiberry digi+pro połączona coaxialem z daciem w magnacie to świetne połączenie, gra to tak soczyście że nie mogę przestać słuchać. Dźwięk z daca z maliny jest też niczego sobie ale trochę jak dla mnie mniej klarowny i lekko przybrudzony. Jednak myślę że przetwornik znajdujący się w magnacie nie jest taki wcale byle jaki z resztą ja porównywałem swego czasu z dacmagiciem 100 i co prawda trochę jakby ten drugi grał lepiej ale to nie była jakaś przepaść więc myślę że można by go zestawić niemal na równi z dacmagiciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde muszę sam sobie zaprzeczyć, dzisiaj od rana ze 3 godz słucham i jakby zaczyna mnie męczyć dźwięk. Podłączam dac rca pro i po kolejnych 3 godz mam wrażenie że dac rca gra bardziej analogowo, przyjemniej. Digi+ jakby chyba za ostro trochę, wydawało mi się że to jest soczyściej a to po prostu jaśniej, ostrzej. Sam nie wiem chyba zostawię obie płytki hifiberry i będę sobie żonglował od czasu do czasu bo wymiana samej nakładki+ponowne uruchomienie maliny to raptem 5min. Kurde coś mnie bardzo ciągnie do tej ciepłoty a przecież już gram mr780 i aurora co już w/g niektórych opini jest mega ciepłe. Albo moja akustyka salonu tak wyostrza górę albo się starzeje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nowy123 napisał:

Żadnego opisu nie zmalazłem

Na telefonie klikasz w Volumio , open web UI, Radio Paradise i otwiera się /zdjęcie/ i wybierasz w czym chcesz słuchać

Radio Paradise.png

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Radio we flacu???? Widzę światełko w tunelu!!

Czytam tylko to co mi się wyświetla na telefonie, po wciśnięciu opcji FLACK , ten opis pojawia się wraz z wyświetlaną nazwą wykonawcy i utworu.

Wyszedłem na idiotę ??? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Na telefonie klikasz w Volumio , open web UI, Radio Paradise i otwiera się /zdjęcie/ i wybierasz w czym chcesz słuchać

Radio Paradise.png

Czytam tylko to co mi się wyświetla na telefonie, po wciśnięciu opcji FLACK , ten opis pojawia się wraz z wyświetlaną nazwą wykonawcy i utworu.

Wyszedłem na idiotę ??? :) 

Ok. Znalazłem. Nie napisałeś że trzeba wtyczkę radia zainstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Sorry , poprawię się :) 

Chciałbym poznać Twoje wrażenia dźwiękowe , a tak ogólnie to lubię to radio :) 

Nie mam jak teraz posłuchać ale na pewno sprawdzę i zdam relację. 

14 godzin temu, S4Home napisał:

Sproboj moode. Zamiast volumio.

Piotr

Na sąsiednim forum dowiedziałem się, że większą zmianę w żądanym przeze mnie kierunku uzyskam stosując Allo DigiOne zamiast hifiberry digi+ moode nie wiele wniesie a i teraz żeby moode zainstalować to ponoć już nie trzeba czarować tylko gotowy obraz jest na stronce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 15:06, tomek4446 napisał:

Sorry , poprawię się :) 

Chciałbym poznać Twoje wrażenia dźwiękowe , a tak ogólnie to lubię to radio :) 

Muszę przyznać, że ta stacja też mi przypadła do gustu, taka spokojna, nastrojowa muzyka miło się słucha a wrażenia no cóż na pierwszy słuch ucha to zdawałoby się że mp3 gra lepiej bo są podbite skraje i jest głośniej ale jak posłuchać chwilę dłużej to słychać jednak przewagę flac bo dźwięk jest miększy ale nie traci na rozdzielczości i wyrazistości.

Dnia 1.02.2019 o 08:35, S4Home napisał:

No nie jest to łatwe to prawda.

:) Piotr

Piotrze teraz jest już to łatwe bo gotowy obraz jest mi zajęło to kilka minut. Wrażenia z porównania pomiędzy volumio a moode? Moode gra trochę cieplej ale i tak zamówię chyba digione 1.2 a te obie hifi oddam. Ponoć digione gra bardziej analogowo. 

A odnośnie systemu to wczoraj miałem zanik prądu i od razu moode się wysypało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

U mnie jakoś po instalacji za Volumio został już na stałe Moode. Chyba tak milej dla mnie. Nie specjalnie się przykładałem aby szukać różnic.

 

Z tego co pamiętam to korzystasz z maliny z hifiberry digi+ czy nie wydaje Ci się że gra troszeczkę za ostro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...