Skocz do zawartości

Konfiguracja/instalacja raspbery+ hifibery


Nowy123

Recommended Posts

10 godzin temu, Nowy123 napisał:

maliny z hifiberry digi+ czy nie wydaje Ci się że gra troszeczkę za ostro?

Miałem hifiberry digi + obecnie zmieniłem na DigiOne 1.2 , po zmianie miałem identyczne odczucie jakie Ty masz w stosunku do digi+ , ta ostrość nowej karty wynikała z dużej detaliczności jaką prezentowała , obecnie już mi to nie przeszkadza.

Drugą malinę najpierw miałem z hifiberry DAC+PRO RCA , gdy zmieniłem na Boss DAC v 1,2 , też podobne uczucie , więcej dynamiki i detali.

Ale jak wiesz każdy szuka własnego dźwięku i wzorca nie ma. U mnie malina z kartą Boss DAC gra w sypialni ,całe szczęście podłączona pod staruszka SonyV5 , który skutecznie, łagodzi dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Miałem hifiberry digi + obecnie zmieniłem na DigiOne 1.2 , po zmianie miałem identyczne odczucie jakie Ty masz w stosunku do digi+ , ta ostrość nowej karty wynikała z dużej detaliczności jaką prezentowała , obecnie już mi to nie przeszkadza.

Drugą malinę najpierw miałem z hifiberry DAC+PRO RCA , gdy zmieniłem na Boss DAC v 1,2 , też podobne uczucie , więcej dynamiki i detali.

Ale jak wiesz każdy szuka własnego dźwięku i wzorca nie ma. U mnie malina z kartą Boss DAC gra w sypialni ,całe szczęście podłączona pod staruszka SonyV5 , który skutecznie, łagodzi dźwięk. 

Wynika z tego co piszesz, że żeby pozbyć się ostrości to kosztem detaliczności ale czy tak musi być, nie da się pogodzić tych dwóch rzeczy? Żeby było detalicznie ale nie ostro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nowy123 napisał:

Wynika z tego co piszesz, że żeby pozbyć się ostrości to kosztem detaliczności ale czy tak musi być, nie da się pogodzić tych dwóch rzeczy?

Jasne , że się da.

5 godzin temu, MobyDick napisał:

Dość trudno jest pogodzić jedno z drugim. Do tego potrzebny jest odpowiedni DAC. Zwykle jest to jednak pewna kwestia kompromisu.

Ja do tego ,iż potrzebny jest odpowiedni DAC dorzucę jeszcze odpowiedni wzmacniacz i kolumny :) W tej zabawie sporo elementów decyduje, co dostaniemy na końcu czyli jaki dźwięk popłynie. Po za tym mamy przeważnie takie gałki / korektor/ we wzmacniaczu i nie bójmy się ich użyć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DigiOne zamontowana, gra od wczoraj ale nie wiele się zmieniło a nawet myślę że daje mniej basu od digi+pro ale jest detalicznie to fakt, słychać wszystkie smaczki i szczególiki w utworach tylko co z tego jak brakuje tego dolnego wypełnienia. Czyżby ten wolfson w magnacie z hifiberry to kiepskie połączenie? Zdecydowanie lepiej gra dac pro rca a powinna grać gorzej w/g opinii w internecie, jak to jest? Czyżby ten dac w nakładce hifi przewyższał dac-a w mr780?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy. Naszła mnie potrzeba zbudowania toru do grania po wifi z radia internetowego, Tidala. Nie oczekuję jakości - muzyka będzie tłem, ale ważne by dźwięk nie męczył, a urządzenie było funkcjonalne i proste w obsłudze. Co powinienem kupić i zrobić by tak zagrało? Możecie coś podpowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 13:42, Pboczek napisał:

Cześć Koledzy. Naszła mnie potrzeba zbudowania toru do grania po wifi z radia internetowego, Tidala. Nie oczekuję jakości - muzyka będzie tłem, ale ważne by dźwięk nie męczył, a urządzenie było funkcjonalne i proste w obsłudze. Co powinienem kupić i zrobić by tak zagrało? Możecie coś podpowiedzieć?

Może zwykły chromecast audio by cię zadowolił? A tak na serio to wszystko zależy jak i z czym chcesz to połaczyć, bo w zależnosci od tego trzeba dobierać resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @mkk wszyscy o tej malinie, więc ja myślałem że to jednak nie takie trudne. A tu masz. Na podanej przez Ciebie stronie jest kilka urządzeń skonfigurowanych ale co do czego?

Pomyślałem o malinie, bo Polskie Radio którego słucham w pracy analogowo (Trójka, Kraków, niestety nie łapię Dwójki) zeszło tak na psy, że odechciewa mi się go włączać. Mam abonament Tidal, parę ulubionych internetowych stacji radiowych i Dwójka PR z sieci, więc by było. Żeby nie mnożyć urządzeń i kabli to pomyślałem o wi-fi. Ale skoro ma to być droga wyboista to nie.

@Nowy123 może Chromecast, nie znam się na tym. Chciałbym to podłączyć do mojego piecyka i kolumn żeby grało z laptopa na którym pracuję. Nie chodzi mi o jakość, bo jej szukam gdzie indziej, tylko o to, by dźwięk nie męczył.

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pboczek napisał:

Aż taka trudna ta malina?

Ależ skądże , kończysz Harvard , potem tylko parę lat na Polibudzie i już możesz się zabrać za Malinę ;) 

Pboczek , dasz sobie spokojnie radę z Maliną , jak chcesz tylko do muzyki to sprawa jest dziecinnie prosta , wgrywasz z netu program , konfigurujesz i słuchasz. Pomożemy. 

Są tylko wg. mnie dwie sprawy na które trzeba zwrócić uwagę przy zamawianiu :

- karta dźwiękowa z DAC-iem / wyjścia RCA/ czy bez i wtedy coaxial.

- dobór obudowy musi być do karty którą wybierzesz , bo występują różnice w rozstawie otworów w obudowie a wyjściami między producentami.

Kartę mikro SD , proponuję kupić czystą , bo NOOBsa i tak wywalisz.

A co do jakości dźwięku to możesz się pozytywnie zdziwić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, no to co mam zrobić i kupić. Ta malina może mieć dac i wifi? Tak było by najlepiej. Słuchał będę tylko Tidal i internetowe radia, żadnych plików.

Tomek co do jakości to posłucham, niczego się nie spodziewam, bo po ostatnich odsłuchach psów i monologów z płyty Watersa po Tidal HIFI przez dac MF V-90, doszedłem do wniosku że ten dźwięk w porównaniu z odtwarzaczem cd, czy gramofonem to przepaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pboczek napisał:

Dobra Panowie, no to co mam zrobić i kupić.

No dobra skup się :

Malina:

https://botland.com.pl/pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-3-b-a-plus/11142-raspberry-pi-3-model-b-wifi-dual-band-bluetooth-1gb-ram-14ghz-7131796402594.html

Karta dźwiękowa:

https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/5065-hifiberry-dac-pro-rca-karta-dzwiekowa-do-raspberry-pi-32bazero-4260439550088.html

lub wersja droższa 

https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/8372-boss-dac-v12-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-3b3b2b.html

Obudowa:

- do pierwszej karty Hifiberry

https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/4880-obudowa-do-hifiberry-digi-dac-rca-i-raspberry-pi-model-3b3b2b-czarna-4260439550156.html

- do drugiej karty Boss

https://botland.com.pl/pl/obudowy-do-raspberry-pi/9295-obudowa-raspberry-pi-32-i-do-nakladek-boss-akrylowa-czarna.html

Zasilanie:

https://botland.com.pl/pl/przewody-microusb-20/2648-przewod-microusb-b-a-z-wlacznikiem-15m.html

https://botland.com.pl/pl/zasilacze-dogniazdkowe/4235-zasilacz-extreme-2x-usb-5v-31a-5901445616069.html

Karta SD:

https://botland.com.pl/pl/karty-pamieci-microsd-sd/2361-karta-pamieci-goodram-m1aa-microsd-32gb-100mbs-uhs-i-klasa-10-z-adapterem-5908267913239.html

W Botlandzie zauważyłem , że czekają na dostawę karty dźwiękowej HifiBerry , możesz ją kupić w innym sklepie internetowym.

Składasz to wszystko do kupy / bez lutowania , wszystko na wcisk+ wkrętak/

Pobierasz Volumio lub Moode / możesz mieć jeden system na jednej, drugi na drugiej karcie SD , wystarczy wymienić karty w malinie, by przejść z jednego na drugi.

https://volumio.org/get-started/

http://moodeaudio.org/

W sieci znajdziesz mnóstwo porad .

I to wszystko.  Czy wychodzi tanio ? To zależy z czym porównamy.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pboczek napisał:

Systemy stosuje się zamiennie?

Tak , system jest wgrany na kartę SD , z boku maliny jest na nią wejście , bez rozbierania urządzenia możesz zmieniać systemy. Konfiguracja systemu jest na karcie wraz z systemem, więc już nic nie robisz. Tą samą malinę z wgranym na kartę SD systemem OSMC lub Kodi możesz mieć do filmów , YOU TUBE oraz muzyki , radio int., Spotify, Tidal wystarczy podpiąć po HDMI do amp.KD lub bezpośrednio do TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jako autor tematu i świeży użytkownik maliny mogę wtrącić swoje trzy grosze, otóż ja osobiscie nie używam tidal a słyszałem że z nim jest sporo problemów na malinie. U mnie chodzi spofify i śmiga bez problemu na volumio i na moode też. Problem może się pojawić przy pierwszej konfiguracji sieci dlatego też lepiej ją przeprowadzić na podpiętym kablu ethernet i skonfigurować wifi a potem można kabelek odpiąć i przenieść malinę w miejsce docelowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bebol napisał:

A mi spotify nie chodzi przez aplikację na Volumio, kiedyś normalnie chodziło, a jakiś czas temu ikonka zniknęła. Z telefonu i komputera działa normalnie. Przeinstalowałem system Volumio zrobiłem, aktualizacje, zainstalowałem od nowa Spotifi i spotfiy conect i nadal lipa.

A ja odpalam aplikację spotify i tam wybieram urządzenie volumio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez tak robię i działa. Ale jakiś czas temu można było korzystać również z aplikacji spotify w samym volumio. Była ikonka spotify tam gdzie radia, albumy itd. Teraz jej nie ma, pomimo, ze mam zainstalowany plugin spotify w Volumio. W sumie to nie jest jakiś problem, ale trochę to dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...