Skocz do zawartości

Konfiguracja/instalacja raspbery+ hifibery


Nowy123

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ponadto moode nie ma zainstalowanego tidala, tylko może go obsługiwać za pomocą bubbleupnp, a to zupełnie co innego. Volumio chyba jako jedyna platforma na malinę obsługuje go natywnie. 

No i od niedawna do volumio dostępna jest wtyczka nanosound CD umożliwiająca odtwarzanie płyt  CD za pomocą zewnętrznego napędu po USB. W jednorazowo płatnej wersji napędu też ripowac płyty i upsamplowac odtwarzanie w locie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 17.12.2019 o 17:57, Mar Ka napisał:

Nie ma obsługi bt, przynajmniej w planie bezpłatnym.Sprawdzałem ostatnio.

W moodeaudio można.

Druga sprawa,to szkoda "kaleczyć" dobry zestaw audio,dźwiękiem przez bluetooth.

Rozumiem. Spróbuje z moodeaudio. Liczę się z tym "kaleczeniem" ale czasem nie ma wyjścia i potrzebowałbym przesłać w ten sposób dźwięk do maliny. Chyba, że jest jakaś inna opcja przesyłania bezpośrednio z komórki lub komputera (ewentualnie jack).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mkk napisał:

Nie napisałeś z czym ta malinka gra. Jak masz wolne RCA we wzmaku, to najszybciej coś w ten deseń 

https://allegro.pl/oferta/logitech-bluetooth-audio-adapter-odbiornik-8076520636?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Głośniki&gclid=Cj0KCQiAuefvBRDXARIsAFEOQ9HB8y5RjMUQqfpqCkKq7hCCVcGK4Gg1kcQM0mHDmnsJf72OBiMjmZwaAut3EALw_wcB

O dzięki o tym nie pomyślałem. Malinka z takim modułem https://www.teradak.com/products/103.html - spięte do harman kardon 970. Chyba przetestuje ten sprzęt z aukcji, mam jeszcze dwa kmpl wejść wolnych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Dla wszystkich którzy posiadają dac hifiberry, polecam wypróbować system HiFiBerryOS, miałem okazję posłuchac w porównaniu do Moode i powiem szczerze, że na moje oko gra lepiej, chociaż będzie to kwestia indywidualna kto czego oczekuje.

 

HiFiBerryOS instalujemy dosłodnie w 2 minuty wprzeciwieństwie do Moode, dodatkowo nie przytłacza konfiguracją tak jak Moode (konfiguracja ogranicza się do kliknięcia 3 x next oraz finish).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 07:13, S4Home napisał:

Podbijam pytanie.

I czy to się nadaje tylko do Maliny z DACIEM?

A co z Maliną + HiFi Berry Digi + Pro albo Allo Digione? MA jakieś ograniczenia?

Jak ze Spotify? Tidal, Radio internetowe?

Na obecną chwilę system współgra ze wszystkimi nakładkami hifiberry aczkolwiek system jest aktualizowany bardzo często i dochodzą nowe funkcjonalności.

Spotify nie testowałem, Tidal działa świetnie (poprzez aplikację MConnect), radia internetowe obsługuje z przeglądarki (bardzo duży wybór).

W porównaniu do moode w moim odczuciu zestaw gra bardziej szczegółowo górą, dostrzegam to czego wcześniej nie udało się usłyszeć w tych samych kawałkach, może odrobine słabiej gra dołem ale za to z super kontrolą. Scena jakby się powiększyła. 
 

Polecam wypróbować, gotowy obraz do pobrania to ~350 mb, po wrzuceniu na karte, to 5 minut instalacji automatycznej, konfiguracja ogranicza się do 3 kliknięć w kreatorze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home ktore allo? Jak gra w porownaniu do digi pro?

Ja gram tidalem na digi pro i z systemow testowalem na razie volumio i moode. Volumio moim zdaniem gra bardziej skrajami pasma, dzwiek na moode jest bardziej spojny. Chce jeszcze sprawdzic Hifiberry OS i Snakeoil OS.

Chcialem przetestowac tez produkty allo, ale poki co sa nie do dostania w PL do wypozyczenia. Z dostepnych zagranica transportow kusi jeszcze pi2aes i transportpi.

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się włączę ze swoimi lamerskimi pytaniami.

1. Mam chromecast audio - połączone optykiem do DACa we wzmacniaczu Magnat Mr780. Czy zmiana na malinę zrobi różnicę, ale taką słyszalną? Nie chodzi o to by strzyc uszami i wmawiać sobie, że chyba, ale tylko chyba jest lepiej. Chromecast zbiera dobre opinie i czy zmiana na RPi ( jeszcze pytanie transport czy player) wyraźnie będzie konkretnym krokiem do przodu. Zmienić kable głośnikowe z takich 100zł/m na 120zł/m to różnica na granicy percepcji i czy zmiana chromecast na RPi nie byłaby takim ruchem ?

2. Słucham 90% Tidala jako źródło i teraz jest  to dziecinnie proste. Uruchamiam apkę w telefonie, ikonka "wyślij" do chromecast i gra. Z maliną też jest tak prosto czy jakieś kombinacje, akrobacje, dodatkowe apki typu Bubble UpnP itd.?

Chodzi o to , żeby to było proste, intuicyjne dla pozostałych członków rodziny.

3. W podobnych pieniądzach jest do kupienia np. Yamaha WXAD-10. Lepszy - gorszy  produkt od maliny i chromecasta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak zrobi różnicę,ale zależy jakiej nakładki użyjesz.

2.Nie będzie już tak prosto.Najlepiej przez bubble upnp.

Malina to świetny player.Najlepiej jak przetestujesz kilka nakładek.Możesz też użyć dac przez usb.Każdy sposób kształtuje brzmienie odmiennie.Miłym dodatkiem do wszystkiego będzie zasilanie liniowe dla dac/nakładki i maliny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie!

Mam gorącą prośbę. Czy ktoś mógłby napisać krok po kroku jak skonfigurować Moode Audio na Malinie z Linn Kazoo, żebym mógł sterować obsługiwać Moode Audio poprzez telefon z Androidem? Ewentualnie prosiłbym o jakieś linki np. na Youtube, bo jakoś nie mogę znaleźć a sam sobie nie mogę poradzić z obsługą tej aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...