Skocz do zawartości

Konfiguracja/instalacja raspbery+ hifibery


Nowy123

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 godzin temu, Bebol napisał:

Teraz jej nie ma, pomimo, ze mam zainstalowany plugin spotify w Volumio. W sumie to nie jest jakiś problem, ale trochę to dziwne.

Sprawdzałem przed chwilą , Spotify działa zarówno z Volumio jako aplikacji na telefonie, jak również po connect z aplikacji Spotify po wybraniu urządzenie Volumio.

Spróbuj może zainstalować jeszcze raz program na karcie SD , była aktualizacja jak weszło My Volumio , choć ja nadal korzystam z bezpłatnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przywrócenie ustawień fabrycznych i aktualizacje Volumio, więc myślałem, że powinno być okej, kolega tez ma z tym problem, a w sumie razem instalowaliśmy Volumio, więc może faktycznie tu jest problem, i trzeba zrobić wszystko od zera. Poproszę go kiedyś żeby do mnie wpadł to podziałamy, a może jeszcze spróbujemy Moode. Generalnie Spotify działa po conectcie więc nie ma żadnego problemu i tak zawsze z tego korzystałem, po prostu ciekawi mnie że było, a nie ma :)

 

Pboczek radia nie sprawdzałem/nie korzystam, ale powinno wszystko hulać, nic nie pękaj tylko kupuj maline :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pboczek napisał:

Jak radia internetowe?

Radia hulają , TuneIn , Radio Paradise i jeszcze dwa inne :) 

18 minut temu, Bebol napisał:

po prostu ciekawi mnie że było, a nie ma

Tak miałem przez jakiś czas z You Tube na Volumio , po aktualizacji pojawił się i śmiga :) 

Ale zauważyłem za to , że Spotify co prawda śmiga po Volumio , mogę otworzyć wszystko po za " moimi listami" , dziwne, bo po Spotify Connect jest normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bebol napisał:

Grubo widzę :P

I jak tam masz już jakieś końcowe wnioski, co zostawiasz?. Czy raczej masz jeszcze większy mętlik w głowie?? :P

Na A-S chyba też już pytałeś co?:)

 

 

No jest trochę problemów z wyborem bo każdy hat gra inaczej. BossDac dopiero się wygrzewa i jeszcze nie doszedłem do konkretnych wniosków. Do tej pory z tych trzech- digi+pro, dac pro i digiOne to wybrałbym digi+pro i jeśli boss mnie nie oczaruje to tak zrobię.

Niby teoretycznie obie płytki które służą jako transport plików powinny grać tak samo a nie grają, różnice są spore jak dla mnie. Jeśli chodzi o płytki z dac to zrozumiałe że będą grały inaczej.

Tak na AS też pytałem ale z racji tego że dzięki temu forum dokonałem wyboru i zakupu głównego sprzętu stereo to jestem tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pboczek napisał:

Nowy123 za chwilę dojdziesz do sabree. 

Widzę że malinowych dacków jest od groma. Czy któryś gra bardziej środkiem i dołem?

 

Jeśli byłby w botland to pewnie bym wziął w celu sprawdzenia chociażby a z zagranicy to może być problem ze zwrotem.

Z tych dwóch hat-ów z dac obie grają bardziej dołem i w moim odczuciu są trochę przebasowione i chyba raczej zostanie digi+pro ale jeszcze nie zdecydowałem na 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można jakoś poprawić zasilanie w malinach? Czy to bez znaczenia dla dzwięku, przy jej budowie.

 

Dnia 13.02.2019 o 00:21, Pboczek napisał:

Czy to byłby ten kierunek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziwne. Znikł mój ostatni post z tego tematu.

Pisałem że ostatecznie wybrałem digi+pro. Digione teoretycznie gra lepiej ale z moim magnatem i heco trochę za mdło a digi+pro zagrała jak to ktoś kiedyś fajnie określił ,,zadziorniej'' pozostałe nakładki z dac czyli dac pro i bossdac zdecydowanie produkują za dużo basu. Jestem mega zadowolony gdyż za 500zł mam to co chciałem mogę grać z plików i to nawet tych gęstych dodatkowo spotify. Chcialem się porwać na odtwarzacz cd ale już widzę że brak sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na moode na razie mogę włączyć radio,ale z poziomu przeglądarki.Radio paradise nie jest dostępne we flac niestety.Mam jakieś inne w ilości dwóch.

Tidal działa przez bubble upnp, Spotify przez Spotify connect.

Na darmowym volumio działa natywna obsługa Tidal/Spotify w wersji premium?

Nie mam drugiej luźnej karty sd na próby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2019 o 12:24, Pboczek napisał:

A czy można jakoś poprawić zasilanie w malinach? Czy to bez znaczenia dla dzwięku, przy jej budowie.

 

Czy to byłby ten kierunek?

I to jest dobry temat. Bo osobiście sam jestem ciekaw. Tomanem i ifi robią takie cuda. Ja jeszcze nie testowałem. Ale jest to na mojej liście.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie to podstawa raczej. Podpiąłem do maliny zamiast zasilacza impulsowego powerbank Xiaomi Zmi(powerbank może być zasilany w trakcie użytkowania maliny). Dźwięk zyskał na przejrzystości. Osobne zasilanie każdego z modułów dobrym zasilaniem liniowym podobno wprowadza pozytywne zmiany. Na razie nie testowałem.Słucham.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

I to jest dobry temat. Bo osobiście sam jestem ciekaw.

Też nad tym pracuje , na razie zamówiłem inny kabel do zasilacza niż ten obecny 

mam:

https://botland.com.pl/pl/przewody-microusb-20/12669-przewod-microusb-b-a-z-wlacznikiem-08m.html

Zamówiłem:

https://sklep.rms.pl/lindy-70241-przedluzacz-usb-z-wylacznikiem-0-5m

ponoć ten kabel ma znaczenie , ale dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł to sprawdzić u siebie , czekam na przesyłkę.

Wkurza mnie , że mam ciągle ikonkę błyskawicy na ekranie , więc coś nie tak z zasilaniem.

Pracuję / a raczej zaczynam/ już przy pomocy kolegi @nowy78 nad zasilaczem regulowanym do maliny , coś na wzór Tomanka, jak skończę dam znać .

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mar Ka napisał:

Zasilanie to podstawa raczej. Podpiąłem do maliny zamiast zasilacza impulsowego powerbank Xiaomi Zmi(powerbank może być zasilany w trakcie użytkowania maliny). Dźwięk zyskał na przejrzystości.

Tyle, że z tego co się orientuję, zasilanie z power banku jest dość podobne do tego z zasilacza impulsowego - na wyjściu występuje w nim przetwornica step up, podnosząca napięcie z 3,7V do 5V :P

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć

Czy możecie pomóc przy konfiguracji moode audio 52. i spotify? Jak ktoś wcześniej zauwazył jest gotowy obraz, który wystarczy tylko nagrać na kartę. Potem wopcjach można włączyć spotify, airplay i inne (np. podłączyć się do NASa) U mnie sprawa wygląda tak, że radia działają, nasa też uruchomiłem ale nie potrafię poradzić sobie ze spotify. Na razie na PC bo na telefonie nawet nie próbowałem, bo nie wiem jakiej app użyć. byłbym wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...