Skocz do zawartości

Gramofon Elac Miracord 625 czy warto naprawiać?


Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym zapytać o sens reanimacji gramofonu Elac Miracord 625, kupiłem go za 40zł ale nie ma wkładki oraz handshella, gumy z bolcem plus ramię się nie opuszcza chociaż może to wina tego, że nie ma odpowiedniego obciążenia z powodu wkładki? Jest to możliwe, czy trup i lepiej kupić coś działającego?

 

/Update ramię się jednak przesuwa samoczynnie, ale nie opada na dół po ustawieniu dźwigni na dole (przeciwwaga była kompletnie przestawiona), czy to może być spowodowane brakiem wkładki?

 

IMG_4759.JPG

IMG_4762.JPG

IMG_4760.JPG

IMG_4761.JPG

Edytowano przez Zolthar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gramofon jest pozbawiony wkładki, pokrywy, gumy na talerzu i szpindla, to jest spora szansa, że jeszcze mechanicznie coś jest z nim nie tak. Dokupienie pokrywy i maty nie będzie problemem. Gorzej z samym szpindlem. Trzeba będzie polować na jakichś aukcjach.

Ogólnie jeżeli lubisz majsterkować, to warto się pobawić. Moim zdaniem to całkiem fajny gramofon (no, ale ja mam słabość do idlerów :)). Nie będzie to jednak takie łatwe, a skompletowanie części zajmie "chwilkę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...