Skocz do zawartości

Denon x3400h + Dali opticon 6 - jaki wzmacniacz i gramofon


Paulina80

Recommended Posts

Witajcie, 

proszę o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza i gramofonu do takiego zestawu:
Amplituner - Denon x3400h
Kolumny - Dali Opticon 6
Obecnie mam zestaw 5.1 ponieważ oglądam sporo filmów (dlatego na poczatku pojawil sie amplituner) ale chciałabym posłuchac też muzyki w lepszej jakości, stąd pomysł aby dokupić wzmacniacz i gramofon.
Słucham: rocka, jazzu, koncertów, muzyki symfonicznej. 

Wymagania:
Cena za całość 8tys.
Chciałabym aby muzyka, którą udostępniam przez amplituner (Tidal) była przekazywana do wzmacniacza i stamtąd na kolumny, bez dodatkowych sprzętów i przełączania kabli.
Gramofon na pasku, manualny bez przedwzmacniacza (Wzmacniacz powinien móc go zasilić)

Zastanawiałam się nad:
Marantz PM8005 i Gramofonem TEAC TN-550

Proszę o Wasze propozycje:)

 

 


 


 

Edytowano przez Paulina80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrze. Mam kilka pytań. Jakie konkretnie gramofony masz na myśli. Czy wskazane wzmacniacze można połączyć z gramofonem bez przedwzmacniacza? W opisie xindaka nie znalazłam wyjścia gramofonowego a NAD ma tylko opcjonalne ( co to znaczy?). Czy oba można połączyć z kolumnami w opcji bi-amp? 

Edytowano przez Paulina80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to że do NADa należało by dokupić moduł. W sumie taki pre amp ale znajdujący się we wnętrzu NADa.

Pro ject Juke Box S2, albo Debut Carbon w wielu odmianach.

Żadnego nie możesz połączyć w opcji Bi-ampinmg. Bi amping oznacza podłączanie kolumn przez dwa wzmacniacze. Tu mamy jeden. To nie to samo co wyjścia głośnikowe. Tu mówimy o Bi-Wiring który nie wiele daje i szkoda zabawy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moja propozycja jest zupełnie inna. Do Twojego zestawu zastosował bym możliwie najlepsze wzmacniacz taki, aby w pełni wykorzystać potencjał Twoich kolumn. Na pewno spójrz na Roksan Kandy K3, może Atoll IN100SE czy nawet Marantz PM8006. To przykłady świetnych wzmacniaczy, które powinny Cię dźwiękowo w pełni usatysfakcjonować. W takiej konfiguracji podczas odsłuchu muzyki w stereo korzystasz tylko ze wzmacniacza, natomiast podczas projekcji kina domowego, wzmacniacz pracuje jako końcówka mocy do kolumn przednich, sterowana amplitunerem Denon. 

Gramofon - wybierałbym pomiędzy dwoma markami - Rega i Pro-Ject. W przypadku Rega bardzo dobrą opcją będzie model Planar 3. To klasyczny, bardzo dobry brytyjski gramofon. Analizując natomiast ofertę Pro-Ject, zwróciłbym Twoją uwagę na serię 1-Xpression.

Na koniec przedwzmacniacz gramofonowy - oczywiście możesz wykorzystać ten wbudowany we wzmacniacz, ale musisz niestety liczyć się z dosyć dużymi kompromisami. Przy tej klasie systemu i gramofonu naprawdę warto zastosować odpowiedni, dedykowany przedwzmacniacz gramofonowy. Zawsze możesz u nas taki przedwzmacniacz wypożyczyć jak już będzie cały system i porównać.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. W temacie gramofonu także kompleksowo pomożemy w konfiguracji a także ewentualnym doborze odpowiedniej wkładki i przedwzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za propozycję. Zaciekawila mnie opcja Marantz'a PM8006 i Planar 3. Czy warto dopłacać do PM8006 jeśli nadal mogę kupić PM8005? 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Oznacza to że do NADa należało by dokupić moduł. W sumie taki pre amp ale znajdujący się we wnętrzu NADa.

Pro ject Juke Box S2, albo Debut Carbon w wielu odmianach.

Żadnego nie możesz połączyć w opcji Bi-ampinmg. Bi amping oznacza podłączanie kolumn przez dwa wzmacniacze. Tu mamy jeden. To nie to samo co wyjścia głośnikowe. Tu mówimy o Bi-Wiring który nie wiele daje i szkoda zabawy.

 

Piotr

Dziękuję za wyjaśnienie i wskazanie gramofonów.  
Obecnie moj amplituner jest juz połaczony z kolumnami za pomocą podwojnych kabli, dlatego chciałabym takze sprobowac tego samego połaczenia ze wzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony PM8006 (w świetnej cenie) i Rega Planar 3. Nowy wzmacniacz ma podobno świetny przedwzmacniacz gramofonowy, więc nie będę dokupować oddzielnego. Co do podwójnych kabli (Dali SC RM230ST), to obecnie są podłączone w opcji Bi-amp w amplitunerze. W Marantz widzę, że jest tylko opcja bi-wiring, ale chyba i tak je w ten sposób podłączę, skoro przewody już są :). 

Dziękuję Wam za komentarze i Wesołych Świąt!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...