Skocz do zawartości

sprzedałem Tonsil Maestro II 180. Co dalej?


pc78ns

Recommended Posts

Witam.

Po trzech latach rozstałem się z parą Tonsil Maestro II 180. Dlaczego? Kolumny są bardzo poprawne, ale nie ma efektu "wow". Miałem okazję posłuchać Focal-i (nie pamiętam modelu) u znajomego i to mi uświadomiło, że chcę więcej :) Tylko co dalej. Obecnie mam amplituner Yamaha RX-497 i Yamaha CD-S300. Amplituner jest do sprzedania (przez ostatnie dwa lata ani razu nie włączyłam radia- nie lubię). Zaraz zostanę z samym odtwarzaczem CD. Zastanawiam się, czy dobrą opcją będzie Yamaha MusicCast MCR-N670D Grand PianoCraft... Koszt 3.000 a dźwięk podobno jest więcej niż przyzwoity. Nie zależy mi na głośności zestawu a na "dokładności" Uwielbiam albumy live. Słucham wielu gatunków i wykonawców. Można powiedzieć, że tylko muzyki elektronicznej i hip-hopu nie lubię. Każdy inny gatunek ma swojego przedstawiciela na mojej półce z płytami CD.

Warunki akustyczne w gruncie rzeczy nieciekawe. Pokój ok. 35 metrów w kształcie L, ażurowe schody na piętro i otwarta kuchnia. Jedna z kolumn w samym rogu pokoju, obie odstawione od ściany na max 30 cm. Nie wiem czy w tych warunkach warto inwestować w duże kolumny podłogowe. Dywanu nie mam i tak długo jak będzie mieszkał z nami piesek - dywanu nie będzie :)

Budżet ok. 6.000. Sprzęt raczej nowy, chyba, że ktoś z forumowiczów ma pewny sprzęt używany do sprzedania. W tej kwocie chciałbym kupić wzmacniacz+kolumny podłogowe. W pierwszej chwili pomyślałem o Yamaha A-S701 + Dali Zensor 7. Nie widziałem tego na oczy, ale opinie mają niezłe. Co myślicie? A może PianoCraft i po problemie? Jak gra ta mini-wieża?

HELP. Z góry dziękuję za dyskusję. Paweł

 

 

Edytowano przez pc78ns
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Trochę mam do was daleko, ale chyba się wybiorę...  Po Świętach.

Trzymając się zestawu z A-S701 sugerujesz Heco Aurora 700. Są lepsze od Zensor 7? Boję się Bass Reflex z tyłu... I chyba nie spotkałem się ze złą opinią Zensor 7 a o Hero Aurora 700 piszą różnie. A jak w tym zestawieniu wypada NAD 326BEE ? Brzydki jest jak noc, ale nie skupiam się na wyglądzie. Yamaha jest kusząca, bo ma dwa wejścia cyfrowe. Można podpiąć np. komputer i EvoBox-a. Jeżeli jednak NAD zagra ładniej, to się z nim zaprzyjaźnię na kilka lat.

Na koniec szybkie porównanie NAD326 i 356. Różnica jest wyłącznie w mocy, czy wyższy model oferuje lepsze brzmienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco jest mocniejsze od Zensora. Łagodniejsze, nie gra tak jasno na górze jak Zensor. Obie kolumny mają nutkę ciepła.

326 to konkurent dla Yamahy 701 z tym ze gra inaczej . Yamaha gra jasniej, detaliczniej, klarowniej. Z kolei NAD jest ciepły, łagodniejszy. melodyjny.

356 gra znacznie lepiej od 326 i to nie do konca ta sama szkoła grania. Wszystkie starsze NAdy (316, 326, 356, 375) grają podobnie z wyjątkiem właśnie 356. Ten ma ostrzejszą wyższą średnice. Pasuje zarówno do Zensor jak i HEco 700. Co przekonasz się na odsłuchu.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni minęło, mogę podzielić się wrażeniami po odsłuchu nowego zestawu. Ale wcześniej dziękuję firmie S4Home za możliwość odsłuchu przed zakupem :)

Do rzeczy - Yamaha A-S701 zgrywa się świetnie z kolumnami Heco Aurora 700. Porównując do wcześniejszego zestawu: Yamaha RX-497+Tonsil Maestro II 180 to zupełnie inna jakość. Przeskok o dwie klasy w górę! Wszystkie płyty brzmią inaczej, ładniej. Granie jest wyraźniejsze, pełniejsze, nie męczy. Tonsile wręcz piszczały - po dwóch godzinach odsłuchu miałem "ciężką głowę". Aurory grają non stop i nacieszyć się nie mogę :) Podsumowując, szkoda, że tak długo zwlekałem z wymianą sprzętu...

Edytowano przez pc78ns
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja testuję od kilku miesięcy zestaw kina domowego maestro II dwie kolumny 100w na bokach centralny 80 w, i dwie 40w satelity z tyłu. Do tego dobrałem największy subwoofer z oferty Tonsilu o mocy 150w. Wszystko sprzęgłem z Onkyo TX 696 z uwagi na najwyższą moc wzmacniacza wśród amplitunerów w tej klasie cenowej. I powiem tyle: te kolumny lubią duże moce i dobre kable. Bas jest potężny soczysty i dynamiczny. Trzeba podbijać pasmo średnicy przechodzące w wysokie tony. Kolumny długo się wygrzewają więc łatwo się zrazić, np. podczas odsłuchu salonie. U mnie dopiero po 3 tygodniach się zaformowały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...