Skocz do zawartości

Soundbar do 1000zł do filmów


Under555

Recommended Posts

Witajcie, za kilka dni będę miał TV 55 cali Samsung Nu80xx

Szukam do niego soundbara

Mało muzyki będzie grane, większość filmy i seriale z Netflixa w 4k albo HEVC po 80GB – jedno i drugie na Nvidia Shield TV włączane(hevc na libreelec kodi)

Horizon dekoder z UPC

Za kilka tygodni Xbox One S albo One X

 

Zależy mi ,że mi na pełnej możliwej jakości i kodekach (wiem np.,że TV nie puszcza optycznie chyba DTS)

Jak to wszystko w praktyce będzie trzeba podpiąć? TV ma 4xhdmi

 

O samym soundbarze

Mieszkam w mieszkaniu a 95% wszystkiego oglądam w środku nocy.

Początkowo chciałem 2.0 coś bo i tak bas trzeba by uciszać w środku nocy… dużo RMS watów nie potrzebuje bo nigdy mega głośno słuchać nei będę

Spodobał mi się SONY HT-SF150 bo ma tryb nocny (dialogi pogłośnione, bas ściszony i różne inne dźwięki lekko przygaszone) i ma S force czyli gdybym chciał to nieco przestrzenie

 

Natomiast później spodobał mi się bardzo Sony HT-CT390 2.1 bo ma to wszystko co pierwszy + S master i S force w wersji pro.

Ma on natomiast subwoofer bezprzewodowy i coś z nim zrobić muszę.

Gdzie ja go mogę wrzucić,żeby nie dudnić przez podłogi i ściany sąsiadom? Może jakiś izolator stojak taki niski do niego? Jak to się robi?

No bo innego pomysłu nie mam.

 

 

Co polecacie zrobić? A może jakiś inny model tak do 1000zł ?

2.1 musi być i priorytet to oglądanie filmów nocą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są główne różnice pomiędzy soundbarem a soundbase?
np. od basu nie telepie się telewizor jak jest sounbase?


Troche lipa bo na 90% będę musiał kupić sprzęt w MM gdzie nie ma soundbase.

Tak na teraz z innej strony to mam pytanie

Yamaha Yas 107 vs ATS–2070 - czym one oprócz subwoofera się różnią pod kątem kodeków i innych funkcji?
Dzieli jest dużo pieniędzy bo aż 700zł a bas jest mi zupełnie obojętny tj. ma być ale nie jakieś pękanie sufitu czy coś :)

POLK AUDIO MagniFi Mini - a co sądzicie o nim? jest dostępny TYLKO DZISIAJ w promocji za 999zł czyli praktycznie w cenie samego soundbara od Yamahy
Bardzo chwalony aczkolwiek pozbawiony DTSów i innych tematów.


Takie nieco odrębne pytania
1. Samsung UE55NU8042T - jakiej wysokości max sounbar mi się przed nim zmieści,żeby nie zakłócać sygnału pilota i nie zasłaniać obrazu?
 Nie wiem jak to sprawdzić mając nawet stronę producenta

2. Jak w razie czego można podpiąć słuchawki na jack 3.5mm do ww. TV?

3. Czy tak w razie czego są jakieś sposoby sensowne,żęby podnieść telewizor o kilka centrymetrów do góry?


asd456as1d69as1d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnią się kształtem obudowy, i tyle (5 sekund zajęło znalezienie tej informacji). i możesz być spokojny, od basu z soundbar'a/soundbase'a nie będzie Ci telepało TV, ani nie będzie Ci pękał sufit ;) 

w zasadzie w tym budżecie nie ma większego znaczenia, który wybierzesz - będzie tak samo słabo.

5 godzin temu, Under555 napisał:

3. Czy tak w razie czego są jakieś sposoby sensowne,żęby podnieść telewizor o kilka centrymetrów do góry?

 

powiesić go na ścianie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...