Skocz do zawartości

Zestaw stereo ok. 8 tys. w trudnym pomieszczeniu


Lukasz Niewczas

Recommended Posts

Witam, wiem że takich tematów jest sporo, ale tu chodzi o skorelowanie kwestii z trudnym pomieszczeniem, w ktorym nie wiem, czy przy obecnym ukladzie i mozliwosci ustawienia kolumn coś w ogole zagra dobrze:

- całe pomieszczenie ma ok. 40m. i poza "wykuszem" gdzie jest sprzęt ma wysokość prawie 4 m.

- mam kolumny kef c7 podłogowe i jeśli zmienię na inne podłogowe to mogą stać tylko w tym miejscu, w którym stoją na zdjęciu

- muzyki słucham wyłącznie strumieniowo

- muzyki slucham raczej cicho,w tle, brzmienie, które dałoby się opisać jako ciepłe, ciemne, z dość mocnym basem, na pewno nie analityczne i jasne. Rap, klasyczny pop, soul, jazz, elektronika, dość rzadko muzyka gitarowa

- celem jest możliwie dobre wypełnienie dźwiękiem całej przestrzeni, także przy cichym słuchaniu

Posiadany zestaw: Advance Acoustic map 101, kolumny kef c7, squeezebox. Nie gra to źle jak na moje wymagania, ale może da się lepiej:)

e6ee072f950ce4a2178733f0d139a5d9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nigdy tego nie słuchasz siedząc? Bo nawet nie ma gdzie?

Ten narożnik nijak się ma do odsłuchu muzyki. Zastanawiam się nad sensem inwestowania takiej kasy przy takim sposobie użytkowania. 

Z drugiej strony to jednak optymalny budżet aby je wogole nagłośnić. 

Opcje są dwie:

Zostawiamy sprzęt podobnie jak jest to teraz tylko podmieniany na sprzet lepszy

Heco 1000 + nad 356+ Yamaha wxc50

Ewentualnie opcja druga to stosujemy Multiroom. Czyli nie skupiamy się na jakości muzyki z jednego źródła. Tylko stosujemy więcej głośników w różnych miejscach. 

Tu na przykład system sonosa.

Daj znać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, trochę spodziewałem się takiej właśnie alternatywy...

Irracjonalna część mnie chce oczywiście tego zestawu stereo, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że kierunek z Sonosem (lub czymś pokrewnym) jest bardziej sensowny.

Obawiam się trochę, z jak dużym kompromisem w kwestii dźwięku będzie się to wiązać. Tydzień temu, ze względu na coraz częstsze kłopoty ze Squeezeboxem zakupiłem Naima Mu-So (dużą wersję), będąc pod wielkim wrażeniem... recenzji - i dziś właśnie odesłałem go do sklepu. Zagrało to o wiele gorzej niż mój budżetowy zestaw. W sumie teraz wiem, że ten kierunek w kontekście takiego pomieszczenia to było totalne nieporozumienie, teraz chcę podejść do tego trochę racjonalniej. Rozumiem, że najlepiej byłoby wypożyczyć zestaw i odsłuchać go w domu? Pytania:

- jeśli Sonos: jakie elementy? (sub + powiedzmy 4 głośniki?) - jak uzyskać jak najlepszą jakość?

- czy w przypadku Sonosa ma znaczenie z jakich plików gramy? (uwielbiam Spotify ze względu na indywidualne playlisty użytkowników, ale rozważałbym Tidala jeśli oznacza to lepszy dźwięk)

- steruję tym, jak rozumiem, wyłącznie ze smartfona/tabletu?

- jak rozumiem, system Sonosa rozbudowuję z łatwością dodając np. jeden glośnik w innym pokoju i jeśli jest w obrębie wifi to gra?

- mogę to łatwa podlączyć również do tv?

Ważne:czy Bluesound nie jest w kwestii dźwięku lepszym wyborem o identycznej funkcjonalności?  Czy Sonos ma wzmacniacz tej klasy co Powernode 2? Czy nie jest tak, że Sonos jest nierozbudowywalny, a Bluesound mogę uzupełniać lepszymi kolumnami? Czy w końcu jest możliwe podłączenie do Powernode2 moich KEFów i dodanie do tego jeszcze powiedzmy 2 głośników bezprzewodowych, też Bluesound, czy też jest to rozwiązanie absurdalne?:)

 

 

 

Edytowano przez Lukasz Niewczas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten Naim taki jest. Ale nie odzywam się bo inny go chwalą.

10 godzin temu, Lukasz Niewczas napisał:

- jeśli Sonos: jakie elementy? (sub + powiedzmy 4 głośniki?) - jak uzyskać jak najlepszą jakość?

Jeśli sonosy to może sub i Play 5tki?

10 godzin temu, Lukasz Niewczas napisał:

- czy w przypadku Sonosa ma znaczenie z jakich plików gramy? (uwielbiam Spotify ze względu na indywidualne playlisty użytkowników, ale rozważałbym Tidala jeśli oznacza to lepszy dźwięk)

Tidal generalnie charakteryzuje się lepszą jakością dzwięku ale gorszą obsługą.

10 godzin temu, Lukasz Niewczas napisał:

- steruję tym, jak rozumiem, wyłącznie ze smartfona/tabletu?

Tak. Kiedyś był taki moduł sterujący ale to bez sensu i zrezygnowali z tego.

10 godzin temu, Lukasz Niewczas napisał:

- jak rozumiem, system Sonosa rozbudowuję z łatwością dodając np. jeden glośnik w innym pokoju i jeśli jest w obrębie wifi to gra?

Tak, z tym że sonos tworzy swoją sieć na bazie Twojego Wifi. Oznacza to że wystarczy aby jeden moduł miał do niego dostęp a grają już wszystkie w zasięgu.

10 godzin temu, Lukasz Niewczas napisał:

- mogę to łatwa podlączyć również do tv?

Tak. Np urządzeniem CONNECT

To konkurencja. BluSound jest mocno promowany. Sonos z kolei bardzo popularny w USA. Do Sonosa też jest moduł do którego można podłączyć pasywne kolumny. CONNECT AMP tudzież ZP120.

JAk zobaczysz to nawet to wszystko jest zbliżone wyglądowo do siebie. Bluos i Sonos :D

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie mam czasu (kompletnie) na operacje wysyłkowe (naczytałem się o świetnej obsłudze S4Home), sprzęt MUSZĘ kupić w tym roku, a jestem z Lublina - możliwości odsłuchowe tutaj są kiepskie, właściwie jestem "skazany" na Top HiFi, i jest jeszcze stary z dobrą opinią sklep Meloman, muszę się tam przejechać, tylko czasu brak. Za późno się za to zabrałem, wiem, że to nie najlepszy sposób wybierania sprzętu, tak w biegu, choć w sumie od 4 lat (małe dzieci), tak wygląda całe moje życie.

Pożaliłem się, ok... Top HiFi ma świetną "na papierze" ofertę na NAD 368+kolumny PSB X2T - 6666 zł. NAD jest dobrze opisany i pomimo jego wad w stosunku do starszych modeli (lektura postów S4Home:) ze względu na funkcjonalność itd. itp. byłby to pierwszy wzmacniacz "do przesłuchania".

O tych kolumnach nie znalazłem prawie żadnych informacji po polsku - podobno są robione przez NAD-a, no i tutaj kiedyś ktoś się nimi zachwycał, ale to była pojedyncza opinia, innych po prostu nie znalazłem.

Tak, wiem, że muszę po prostu czegoś posłuchać, a nie tylko poczytać o sprzęcie.

Rzecz w tym, że ze względu na brak czasu potrzebuję określić jakieś "warunki brzegowe" - i żeby to było dostępne na miejscu, w Lublinie, w jednym sklepie. Na razie planuję posłuchać NADa 356 i NADa 368 z tymi PSB, i przydałoby się mieć jeszcze jakiś jeden wzmacniacz i ze dwa modele kolumn do odsłuchu, do porównania.

A ten NAD 368 dobrze zgrałby się z HECO 1000?

Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt za Ciebie nie stwierdzi czy się dobrze zgrał ...

Obadaj tego nada , magnata mr780 , yamahę 803 , do tego kolumny heco aurora , focal chorus , top hifi ma chyba b&w , tak więc i tak niewielkie pole manewru ...

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-diva-650.html

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/683-s2.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jesteś skazany na ten sklep. Bo jest firmowy. Ale jak najbardziej zachęcam do odsłuchu. 

Nie zrozum mnie źle. Nad jest całkiem ok. Ale nie dla ludzi którzy lubi starsze modele. To nie jest tak że to od razu sprzęt do odrzucenia, źle mnie zrozumiałeś. 

Moim zdaniem nad 368 z heco 1000 to bardzo dobre połączenie. Z PSB posłuchaj u kolegów. Z heco możesz od nas wziąć na testy. Jak chcesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...