Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 do późniejszej rozbudowy.


michael661

Recommended Posts

Witam,

Na początku chciałem złożyć zestaw 5.0, ale szybko zorientowałem się że w budżecie ok 3000 trzeba iść na wiele kompromisów. Mój obecny pomysł to zestaw 2.0 z późniejszą rozbudową o głośnik centralny i sub. Jak dużo tracę rezygnując z głośników surround w kinie domowym?
Przeglądając oferty w internecie widzę to w następujący sposób:
Yamaha v485 + Polk T50 za 2650
ONKYO TX-NR686 + POLK AUDIO T50 za 3200

Czy w budżecie około 3000 możecie zaproponować lepsze rozwiązanie?
Czy zestaw Polk t531 zagra znacznie lepiej od tav 606? Pytam dlatego, że mogę złożyć v485 + tav 606 (5.0) + magnat 302a za ok 3200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michael661 bardzo dobrze zaczynasz kupując 2.0 i wiesz ,że za 3tys. nie kupisz nic lepszego.

Ja na twoim miejscu skupiłbym się na 3 amplitunerach Onkyo 686. Denon x2400 lub x2500. Yamaha 685. Dalej to kolumny pomogą ci wybrać specjaliścy s4home lub q21 są bardzo często na tym forum. I rabaty tez otrzymasz.

A na czas posiadania sprzętu 2.0 oglądaj komedie i jakieś pierdółki. Filmy akcji zostaw i poczekaj na suba z zestawem 5.1

Tak dużo tracisz. Jak będzie dobrze to ustawione to tracisz chłopie sporo emocji w 5.1. A jak byle jak po rogach pokoju rozstawisz to i efekt będzie taki sobie albo beznadziejny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jaki czas kupisz resztę do kina?

Pytam żeby nie skończyło się na stereo. Będzie wtopa. Jeśli bankowo kupisz to moim zdaniem to słuszny kierunek. 

O ile w Polk t50 jest to sensowne o tyle nie opłaca się kupować na raty taga 606. Fronty kosztują 1200 a set 1500. Zwróć też na to uwagę. Podobnie jest z quadralem 6500.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a może lepiej dorzuć kilka stówek i od razu zakupić kompletny zestaw 5.0, pozostanie Ci tylko w przyszłości zakup subwoofera. Spójrz na Yamaha RX-V485 z Polk Audio T531, który przy zakupie kompletu wychodzi po prostu taniej. Nie opłaca się w żaden sposób rozdzielać tego zakupu. Natomiast jest to system, który szczególnie przy odsłuchu muzyki wiąże się z pewnymi kompromisami.

Jeśli będziesz system wykorzystywał także do odsłuchu muzyki, moja propozycja to wybór jednego z amplitunerów wielokanałowych - Yamaha RX-V685, Denon AVR-X2500H lub Onkyo TX-NR686. To bardzo dobre urządzenia tak pod względem jakości dźwięku, jak i wyposażenia. Różnice są słyszalne w charakterze brzmienia. Yamaha jest najbardziej efekciarska, wyraźniej eksponuje skraje pasma, dobrze sprawdza się w kinie domowym i szybszych gatunkach muzycznych. Denon jest ciepły, miękki, gęsty, bardzo plastyczny. Onkyo to coś pomiędzy - dobra analityczność, szybki i energiczny bas, swoboda grania. Do powyższych amplitunerów pozostaje dobranie odpowiednich kolumn. Wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz wielkości pomieszczenia. W rozsądnych kwotach na pewno warto spojrzeć na ofertę polskiej marki Pylon Audio i model Pearl 25 lub większe Pearl 27, teraz w świetnej cenie mamy Monitor Audio MR6, jeśli pomieszczenie nie jest duże, Indiana Line Nota 550X.

Przemyśl temat, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że zestaw nie będzie służył głównie do odsłuchu stereo, to jednak nie chciałbym iść w tej sferze na kompromisy. Stąd mój nowy pomysł, żeby kupić używany amplituner(zamiast powiedzmy v485) i do tego zestaw Polk T531. Zestaw będzie używany: 50% filmy (raczej nie oglądam kina akcji, ale juz trillery, horrory cz sci-fi chętnie), 30% gry (ps4) i 20% muzyka (classic rock, muzyka filmowa i troszkę klasycznej i elektroniki). Zakładam że, po zakupie tego zestawu procent odsłuchu stereo nieco się zwiększy (głownie w formie elektronicznej - Spotify po HDMI). Mój pokój ma ok 20 m2 (4,5 m x 4,3 m). Z czasem dokupie sub.

Czy mógłbym prosić o krótką charakterystykę używanych amplitunerów takich jak onkyo seria 606/607 i denon 1912? Które z tych urządzeń najlepiej spełniłby moje wymagania? I czy w ogóle T531 to dobry wybór dla mojego pokoju i przeznaczenia sprzętu?

kd50.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...