Skocz do zawartości

Tidal w jakości Master na R-N602


norbertss

Recommended Posts

Dnia 19.12.2018 o 18:00, norbertss napisał:

Na tym co mam sprzęcie - słyszę.

Co z chromcastem? Dekoduje MQA? Czy może użyć dekodowania programowego tylko czy ma to sens?

Na tej stronie masz wykaz sprzętu obsługującego MQA:
http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners
Czy ma to sens, najpierw sprawdź na aplikacji desktopowej. Dekoder programowy tej aplikacji dekoduje do poziomu 24bit/96kHz. Jeśli usłyszysz różnicę w stosunku do plików 16bit/44,1kHz to możesz przejść na pełne dekodowanie MQA

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze mnie satysfakcjonuje 24/48 na chromecast vs 16/44. I tak jest różnica, robilem testy z większym próbkowaniem 24/96 i nie odczuwlem tu znaczącej różnicy, poszerzenie pasma do 24 bitów to większy skok jakościowy niż próbkowanie jak dla mnie. Ale jak zależy ci na studyjnej jakości mqa kup albo pożycz bluesound node2 który ogarnie 24/196
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ile danych jest branych do próbki i z jaka częstotliwością nie jest po to żeby ktokolwiek to słyszał, standard CD czyli 16bit na próbkę z częstotliwością 44,1 KHz był tak pomyślany żeby właśnie być powyżej granicy słyszalności. Czyli to ze nie słyszymy to paradoksalnie dobrze?na forum audio dziwnie to brzmi ?

Oczywiście przy muzyce symfonicznej gdzie duża ilość instrumentów musi być bardzo wiernie odtworzona pliki wysokiej rozdzielczości robia swoje. Szczegółowość, plastyczność basu itd są inne, smaczki wysokich tonów - czyli generalnie szczegóły muzyczne będą lepsze.  Najważniejsze jednak jest to z jakiego zrodla powstają pliki czy płyta. Czyli te wszystkie smaczki biorą się z wykonania przez muzyków a nie z samej częstotliwości próbkowania czy z ilości danych branych na próbkę, to jest tylko technika mająca na celu jak najbardziej wierna reprodukcje dźwięku. Została tak pomyślana żeby być daleko po za granicą percepcji zmysłu słuchu i chwała jej za to ?

Osobiście od 5 dni jestem posiadaczem Bluesound Node 2i polecam.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ald890 napisał:

Powiem ci ze mnie satysfakcjonuje 24/48 na chromecast vs 16/44. I tak jest różnica, robilem testy z większym próbkowaniem 24/96 i nie odczuwlem tu znaczącej różnicy, poszerzenie pasma do 24 bitów to większy skok jakościowy niż próbkowanie jak dla mnie. Ale jak zależy ci na studyjnej jakości mqa kup albo pożycz bluesound node2 który ogarnie 24/196
 

Rozumiem, że w aplikacji desktopowej Tidala da się ustawić chromecasta jako output czy trzeba jeszcze jakiś soft postawić? Używasz takiej konfiguracji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, norbertss napisał:

Rozumiem, że w aplikacji desktopowej Tidala da się ustawić chromecasta jako output czy trzeba jeszcze jakiś soft postawić? Używasz takiej konfiguracji?

Właśnie zainstalowałem sobie aplikacje TIDAL na win 10 i nie ma przy odtwarzaniu opcji streamingu. Dopiero z Google Chrome czyli aplikacja WEB pojawia się możliwość streamowania. Chciałem ściągnąć Google Home na PC ale nie mogłem takiej wersji znaleźć. Chyba zwyczajnie nie ma. Zwykle z TIDAL korzystam z iPada czy iPhone i tam nie ma problemu ze streamowaniem na Chromecast w wersji HiFi

0D9DBDE7-3E8F-415D-9FC9-45DA262207B4.jpeg

Opcje masters mam dopiero w aplikacji BlueOS na Node 2i. Szczerze mówiąc pierwszy raz ja zobaczyłem dopiero po zainstalowaniu BlueOS. Jezeli chodzi o Masters i PC to pozostaje chyba tylko bezpośrednie połączenie komputera przez USB. 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inferno napisał:

Oczywiście przy muzyce symfonicznej gdzie duża ilość instrumentów musi być bardzo wiernie odtworzona pliki wysokiej rozdzielczości robia swoje. Szczegółowość, plastyczność basu itd są inne, smaczki wysokich tonów - czyli generalnie szczegóły muzyczne będą lepsze.

Tylko smaczki wysokich tonów, nic innego nie będzie lepsze przy zwiększonym próbkowaniu i rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Inferno napisał:

Ale to ile danych jest branych do próbki i z jaka częstotliwością nie jest po to żeby ktokolwiek to słyszał, standard CD czyli 16bit na próbkę z częstotliwością 44,1 KHz był tak pomyślany żeby właśnie być powyżej granicy słyszalności. Czyli to ze nie słyszymy to paradoksalnie dobrze?na forum audio dziwnie to brzmi ?

Oczywiście przy muzyce symfonicznej gdzie duża ilość instrumentów musi być bardzo wiernie odtworzona pliki wysokiej rozdzielczości robia swoje. Szczegółowość, plastyczność basu itd są inne, smaczki wysokich tonów - czyli generalnie szczegóły muzyczne będą lepsze.  Najważniejsze jednak jest to z jakiego zrodla powstają pliki czy płyta. Czyli te wszystkie smaczki biorą się z wykonania przez muzyków a nie z samej częstotliwości próbkowania czy z ilości danych branych na próbkę, to jest tylko technika mająca na celu jak najbardziej wierna reprodukcje dźwięku. Została tak pomyślana żeby być daleko po za granicą percepcji zmysłu słuchu i chwała jej za to ?

Osobiście od 5 dni jestem posiadaczem Bluesound Node 2i polecam.

Możesz sobie obejrzeć, to jest trudny temat... bardzo subiektywny ja podzielam zdanie, że jednak high-res ma sens.

 

15 godzin temu, norbertss napisał:

Rozumiem, że w aplikacji desktopowej Tidala da się ustawić chromecasta jako output czy trzeba jeszcze jakiś soft postawić? Używasz takiej konfiguracji?

Ja strimuje z telefonu polecam aplikację mconnect która dekoduje MQA (24/48) i łączy się z Tidalem, z tego co widzę, z Desktop można strimować tylko z poziomu strony więc maksymalnie dostaniesz 16/44. 

Edit. z tego co widzę jest nieoficialne oprogramowanie stworzone przez społeczność. Więc prawdopodobnie jest szansa strimowania MQA
https://github.com/acidhax/chromecast-audio-stream

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, steff napisał:

Kliknij w podświetlony na zielonkawo symbol Hi-Fi i... znajdziesz opcje streamingu.

Nie ma możliwości streamowania na inne urządzenia oprócz systemowych

30 minut temu, ald890 napisał:

Możesz sobie obejrzeć, to jest trudny temat... bardzo subiektywny ja podzielam zdanie, że jednak high-res ma sens.

Ja nie mówiłem ze nie ma sensu, najważniejsze z jakiego materiału są pliki. Mam wiele plików wysokiej rozdzielczości które zdecydowanie maja sens. Ściągam z RR

5 godzin temu, wallace napisał:

Tylko smaczki wysokich tonów, nic innego nie będzie lepsze przy zwiększonym próbkowaniu i rozdzielczości.

A może to też zależy od sprzętu??? U Ciebie tylko wysokie a u mnie trochę inaczej, dopuszczasz taką ewentualność czy to „prawda kategoryczna”? ?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Inferno napisał:

A może to też zależy od sprzętu??? U Ciebie tylko wysokie a u mnie trochę inaczej, dopuszczasz taką ewentualność czy to „prawda kategoryczna”? ?

sorry, że to tak zabrzmiało - miałem na myśli sposób przetwarzania sygnałów cyfrowych - teoretycznie do odtworzenia przebiegu sinusoidalnego wystarczy próbkowanie o 2x wyższej częstotliwości. Muzyka zwykle nie jest czystym sinusem, ale i tak żeby prawidłowo odtworzyć np. pasmo basu do 200Hz wystarczy mp3 128kbps (pasmo do 12kHz). Dlatego pisałem, że smaczki będą do usłyszenia tylko w zakresie wyższej średnicy i wysokich.

Edytowano przez wallace
cytat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ald890 napisał:

Możesz sobie obejrzeć, to jest trudny temat... bardzo subiektywny ja podzielam zdanie, że jednak high-res ma sens.

 

Ja strimuje z telefonu polecam aplikację mconnect która dekoduje MQA (24/48) i łączy się z Tidalem, z tego co widzę, z Desktop można strimować tylko z poziomu strony więc maksymalnie dostaniesz 16/44. 

Edit. z tego co widzę jest nieoficialne oprogramowanie stworzone przez społeczność. Więc prawdopodobnie jest szansa strimowania MQA
https://github.com/acidhax/chromecast-audio-stream

Mconnect - super aplikacja! Dzięki! Duża lepsza niż wbudowane narzędzie w MusicCast. Tylko czasem potrafi się zawiesić - tzn. zatrzymuje się i brak sygnału.

Mam pytanko - czy streamin'g do chromecasta jest tylko z poziomu Iphona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, norbertss napisał:

Mconnect - super aplikacja! Dzięki! Duża lepsza niż wbudowane narzędzie w MusicCast. Tylko czasem potrafi się zawiesić - tzn. zatrzymuje się i brak sygnału.

Mam pytanko - czy streamin'g do chromecasta jest tylko z poziomu Iphona?

Ja strimuje z androida na Chromecast, swoją drogą aktualnie najlepszy telefon do strimingu to LG, np LG V30 lub LG G7 wtedy mógłbyś strimować do  Chromecasta 24/96 maksymalnie przez MQA. Fajnie jest mieć DACa który pokazuje jaki aktualnie sygnał otrzymuje, dopiero po tym udało mi się rozwiać wszelkie wątpliwości jaki sygnał kiedy otrzymywałem w rzeczyistości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...