Skocz do zawartości

Tidal w jakości Master na R-N602


norbertss

Recommended Posts

39 minut temu, ald890 napisał:

Ja strimuje z androida na Chromecast, swoją drogą aktualnie najlepszy telefon do strimingu to LG, np LG V30 lub LG G7 wtedy mógłbyś strimować do  Chromecasta 24/96 maksymalnie przez MQA. Fajnie jest mieć DACa który pokazuje jaki aktualnie sygnał otrzymuje, dopiero po tym udało mi się rozwiać wszelkie wątpliwości jaki sygnał kiedy otrzymywałem w rzeczyistości.

Mój amplituner pokazuje parametry sygnału i pokrywają się z tymi w Mconnect :) Nie próbowałeś może używać BubbleUPnP - czy jest może opcja dla Tidal'a Master?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, norbertss napisał:

Nie próbowałeś może używać BubbleUPnP - czy jest może opcja dla Tidal'a Master?

BubbleUPnP nie odtwarza plików master z Tidala. Na razie potrafi to tylko USB Audio Player Pro, ale po wykupieniu w aplikacji dekodera MQA. Odtwarzanie tylko przez usb, nie ma możliwości renderowania odtwarzania na zewnętrzny odtwarzacz.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 18.12.2018 o 19:44, norbertss napisał:

Cześć,

Mam pytanko, w jaki sposób słuchać Tidal'a w jakości Master na Yamaha R-N602?

Pozdrawiam,

witam

Jestem posiadaczem amplitunera Yamahy R-N602.

Odbieram co prawda nie w MQ, ale 24 bit 48 kHz poprzez aplikację mconnect lub mconect Lite-wersja darmowa)

Radzę popróbować, ale jednocześnie uważać w aplikacji na potencjometr głośności, który może spowodować natychmiastowe full nagłośnienie przez co można się pozbyć głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał o mconnect a nie MusicCAST

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.conversdigital&hl=pl

I słusznie zauważyłeś:

8 godzin temu, Miras23 napisał:

aplikacja w Musiccast nie podaje jaki gra obecnie plik.

Ten cały Master to bardziej po to aby się wyświetlał i abyśmy mieli czyste sumienie że odtwarzamy gęste pliki. Zamiast się cieszyć muzyką bo 16/44 dla wielu brzmi tak samo. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airplay jest wygodny ale zdecydowanie lepsza jakość brzmienia uzyskamy po sieci. Polecam wypróbować aplikacje mconnect, którą użytkuję od lat i sprawdza się fenomenalnie. W apce jest informacja o odtwarzanym pliku. Z tym mqa zdania są podzielone i także nie wiem do końca co powiedzieć, ponieważ nie za każdym razem jest ono lepsze niż zwykły flac 16bit. Myślę, że wiele zależy od realizacji i tutaj są zdecydowanie większe różnice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2018 o 15:21, norbertss napisał:

Mconnect - super aplikacja! Dzięki! Duża lepsza niż wbudowane narzędzie w MusicCast. Tylko czasem potrafi się zawiesić - tzn. zatrzymuje się i brak sygnału.

Mam pytanko - czy streamin'g do chromecasta jest tylko z poziomu Iphona?

witam 

Od kilkunastu dni testuję mconnect na yamaha r-n 602. Jak wcześniej zauważyli moi przedmówcy ta aplikacja gwarantuje w zasadzie bezproblemowe działanie serwisów muzycznych, a w moim pyrzypadku  powtórnie od kilkunastu dni Tidala. Wrażenie super, ale miałem też wpadkę ponieważ zainstalowałem wersję Lite i nieostrożnie musnąłem wręcz palcem suwak głośności . Oczywiście wzmacniacz i głośniki na maksa. Z początku myślałem, ze pożegnałem się z  wysokotonowymi w kolumnach. Na szczęście wzmacniacz i kolumny zdały ten test również i za drugim razem. Trochę rozgoryczony poszedłem dalej tym tropem i zakupiłem w gogle płatną wersję mconnect. Odpukać jak na razie wszystko ok. Po 2 dniach "przyszła" aktualizacja i wszystko chodzi jak trzeba. Na razie nie testowałem suwaka głośności i nie szukam serwisu więc wszystko jest ok, a apki jestem bardzo zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2018 o 10:49, Inferno napisał:

Właśnie zainstalowałem sobie aplikacje TIDAL na win 10 i nie ma przy odtwarzaniu opcji streamingu. Dopiero z Google Chrome czyli aplikacja WEB pojawia się możliwość streamowania. Chciałem ściągnąć Google Home na PC ale nie mogłem takiej wersji znaleźć. Chyba zwyczajnie nie ma. Zwykle z TIDAL korzystam z iPada czy iPhone i tam nie ma problemu ze streamowaniem na Chromecast w wersji HiFi

0D9DBDE7-3E8F-415D-9FC9-45DA262207B4.jpeg

Opcje masters mam dopiero w aplikacji BlueOS na Node 2i. Szczerze mówiąc pierwszy raz ja zobaczyłem dopiero po zainstalowaniu BlueOS. Jezeli chodzi o Masters i PC to pozostaje chyba tylko bezpośrednie połączenie komputera przez USB. 

witam !!

U mnie  działa aplikacja  mconnect i przesyła na R-N 602 24 bity 48kHz i mnie to na dzień dzisiejszy wystarcza. Próbowałem też pliki o wyższej rozdzielczości, ale to już inny problem.

Próbowałem przesyłać pliki o wysokiej rodzielczości z Windowsa 10, ale rozpoznaje je jako PCM 48 kHz. Poprawnie odtwarzane są tylko bezpośrednio z USB. No, ale bawić się można bez końca dla osiągania coraz to wyższych, lepszych rozwiązań.

Na dzień dzisiejszy nie widzę bardziej sensownego rozwiązania niż mconnect .

Pozdrawiam

Dnia 21.12.2018 o 22:20, norbertss napisał:

Czyli to wszystko nie ma sensu :(

Myślałem, że chromecast da radę 24/96.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...