Skocz do zawartości

Stereo all-in-one z możliwością podłączenia gramofonu


MechM

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

jestem nowym użytkownikiem dlatego w pierwszej kolejności chciałbym się przywitać: Cześć wszystkim :)

Nosze się z zamiarem kupna sprzętu audio jako amplituner wybrałem Pioneer nc-50dab ze względu na wszystko w jednym (mało miejsca w pokoju na sprzęt) oraz dedykowane wyjście do gramofonu.  Sprzęt do odsłuchu winyli oraz do "brzdękania podczas codziennych robótek ( nie chce wiecznie mieć TV odpalonego z YouTube'm..) 

Wstępnie zastanawiam się nad 3 kolumnami :

a) Tannoy Mercury 7.4 (odsłuchiwałem)

b) Magnat Quantum 725 (brak odsłuchu)

c) Melodika BL40 MKII (odsłuchiwałem)

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
5000-6000 za komplet (amplituner z kolumnami)

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
tylko nowy

3) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Gramofon Pro-Ject Debut Carbon

4) Jaka jest powierzchnia pokoju?
ok 18m2 - pokój 3,5m na 6m  z aneksem kuchennym 5m2. aneks kucheny nadaje całości kształt litery L. Po środku pokoju w miejscu gdzie zaczyna się aneks stoi kanapa.

kolumny będą stały na w narożnikach pokoju. w rogu pomieszczenia (gdzie nie ma aneksu)

5) Jakiej muzyki słuchamy

Zależy od humoru i od wykonywanych czynności :) Głównie słucham muzyki alternatywnej, elektronicznej, rock'n'rool'a, swing, ambient, klasycznego rocka, muzyki filmowej (musicale jak la la land lub  Hansa Zimmera) a czasami poezję śpiewaną.

6) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Myślę że komplet będzie służył aż się zepsuje :) 

 

Reasumując proszę was o pomoc w doborze sprzętu :)

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli wybrany jest system Pioneer NC-50DAB, biorąc pod uwagę Twoje preferencje, szukałbym kolumn o raczej spokojniejszej charakterystyce, plastycznym dźwięku, dobrym wypełnieniu, lekko ocieplonym charakterze. Z podanych przez Ciebie modeli Tannoy moim zdaniem będzie opcją najlepszą. A jak podobał Ci się Tannoy po odsłuchu? Jako alternatywa spójrz także na Indiana Line Tesi 561. To dobra kolumna, o plastycznym, gęstym charakterze grania. Z mojej strony natomiast zaproponowałbym odsłuch kilku innych konstrukcji. Na pierwszy rzut koniecznie polska kolumna Audio Academy Phoebe III. To wyższa klasa dźwięku, piękna barwa, spójność, wypełnienie. Nie jest to kolumna o efekciarskim brzmieniu, raczej stawia na dłuższe, przyjemne odsłuchy. Ciekawą opcją może być także Q Acoustics QA 3050i oraz na pewno Dali Zensor 7. Z minimalnie droższych propozycji, ale na pewno wartych przemyślenia i odsłuchania, proponowałbym Tannoy Revolution XT 6F oraz Fyna Audio F501.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. To tylko drobny wycinek naszej oferty, wszystko można w komfortowych warunkach odsłuchać i porównać. Oczywiście w przypadku zakupu zestawu możesz liczyć na indywidualną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

(...) Na pierwszy rzut koniecznie polska kolumna Audio Academy Phoebe III. To wyższa klasa dźwięku, piękna barwa, spójność, wypełnienie. Nie jest to kolumna o efekciarskim brzmieniu, raczej stawia na dłuższe, przyjemne odsłuchy. (...)

Jako "amator" słuchacz potwierdzam. Jak kupowałem swoje kolumny i przesłuchiwałem różne zestawy (ostatecznie wybór padł na Melodiki BL40-ki), to właśnie AA Phoebe III urzekły mnie najbardziej swoją harmonią i jakością dźwięku. Niestety, odpuściłem, bo znalazły się mocno poza budżetem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

No ok słuchałeś i....?

I co? Co mamy doradzać? :D Nie ma wniosków.

 

Piotr

Dzięki za odpowiedzi.

słuchałem i miałem wrażenie że Melodika BL40 MKII mniej męczył mnie dźwięk oraz miałem wrażenie że był cieplejszy w porównaniu do Tannoy Mercury 7.4 . jednak to były pierwsze wrażenia w otwartym pomieszczeniu (sklepie). Jednak miałem wrażenie, że podczas odsłuchu Tannoy Mercury 7.4 equalizer jest ustawiony ma mocny bas... Natomiast jak zaczynałem słuchać w pomieszczeniu przeznaczonym do odsłuchu przy "0"  equalizerze to się wrażenia wyrównały. Jednak podświadomie pierwsze wrażenie zostało..

 

9 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

jeśli wybrany jest system Pioneer NC-50DAB, biorąc pod uwagę Twoje preferencje, szukałbym kolumn o raczej spokojniejszej charakterystyce, plastycznym dźwięku, dobrym wypełnieniu,

 Dokładnie szukam w tym stylu kolumn cieplejszych, które nie męczą przy długim słuchaniu z dobrą dynamiką. i nie męczącym basem (bardziej wysublimowanym)

 

Edytowano przez MechM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MechM Jeśli miałbyś decydować się na Melodiki , to zastanów się które będą dla Ciebie lepsze (MKII lub nowsze MKIII). 

Różnicy w brzmieniu nie ma (bo porównywałem oba modele), jednak MKIII ma bass reflex z przodu, co daje możliwość bliższego dosunięcia do ściany, bez efektów ubocznych (a czasem to może mieć duże znaczenie). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to czy je zna to się okaże, całe mnóstwo nowych rzeczy można usłyszeć na dobrym sprzęcie. 

Najlepiej wziąć kawałki z różnych typów muzyki jakiej słuchasz. Jakieś akustyczne wykonania i normalne dodatkowo jakieś z dobrym basem. W Spotify czy TIDAL jest sporo playlist do testu kolumn - można czerpać inspiracje

I zdecydowanie poświecić temu trochę czasu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...