Skocz do zawartości

Amplituner - finał


TomekF123

Recommended Posts

Cześć,

nadszedł czas wymiany klocka i potrzebuję pomocy w wyborze między: Yamaha 683 vs Onkyo TX - NR676 vs Denon X2400 (budżet wyższy raczej nie wchodzi w grę, bo i tak nie ma sensu - akustyka). Kolejności przeze mnie preferowana to Yamaha potem Onkyo potem Denon (posiadam Denon al 32, reszta to wysłużony Kenwood), ale zawsze warto się podpytać tych co mają, albo wiedzą więcej, albo i mają i wiedzą więcej :)

Użytek typowo domowy (w salonie 30m2, dużo mebli i różnych gratów) - więc akustyka jaka jest taka jest ;), głównie filmy (net), PS (2x), CD i gramofon (to idzie przez wzmacniacz, ale swoja lata już ma, może podepnę wszystko pod amplituner, potem jak uzbieram parę złotych to jeszcze zobaczę). Więc liczba złącz ma znaczenie (minimum 5 HDMI)

Płynne działanie w sieci domowej (wifi) i współpraca z przenośnym sprzętem (głośniki itp.)

System 5.1

I chyba tyle (nie będę się rozpisywał, bo szkoda miejsca i Waszego czasu ;)

Dzięki za pomoc!

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery ok tylko czy slyszales ich brzmienie? 

I do jakich kolumn to ma byc podlaczone? 

Ja mam yamaha 683 skusila mnie m. In. Dluzsza gwarancja i cena jaka zaoferowal mi sklep s4home. Do wfi itp go nie uzywam wiec sie nie wypowiem. Ale ogolnie to w tej cenie dobry byl wybor. Tylko s4home tyci nie dopasowal mi tej yamahy do moich kolumn. Kolejny sklep q21 podpowiadal zebym lepiej kupil onkyo. I teraz tyci zaluje. Moj stary ampli byl właśnie onkyo. Ale spoko tym sklepom warto zaufać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Na 1 zdjęciu widać dwie niby takie same płyty Toy. Pierwsza od góry jest "M". Dobrze to widać w aplikacji desktopowej Tidala. Tu w ampli jest to mało czytelne i trzeba wiedzieć co odtwarzać. Na drugim i trzecim zdjęciu ta sama płyta w dwóch wersjach, próbkowanie 44,1kHz 16bit i 48kHz 24bit. Tak to działa tutaj. W mało czytelny ale skuteczny sposób. Pozdrawiam

Tidal1 (Medium).jpg

Tidal2 (Medium).jpg

Tidal3 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

O, to jest bardzo dla mnie ważne. Wygląda jakby naprawdę szli w tym kierunku. Dzięki!

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Weź sobie Yamahę 683. Ma najszersze możliwe ustawienia dźwiękowe. I dogada się z szrrosza grupa kolumn niż denon.

Piotr

Dzięki. A Onkyo? Po informacji o MQA przesuwa sie na pierwsze miejsce ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie ma odpowiednika dynamic eq czy ypao volume. Nie ustawia eqalizera.

Tak właśnie jest. Po ustawieniu na mikrofon tak poodcinał pasma we frontach, że nie dało się słuchać. Na ucho i rozsądek poustawiałem, bo nie brzmiało to dobrze, no i sub nie ma wejścia LFE (pseudo LFE na bolcu RCA Line in) więc i tak trzeba potencjometrami na panelu krecić. Kilka prób i teraz jest super ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mariusz za fotki, przyznam że mnie troszkę tym zdenerwowałeś, gdyż ostatnio katuję głównie Tidala, nawet się pozbyłem  wszystkich innych cyfrowych plików w nadziei że Denon udostępni MQA, ale póki co nic się nie zmienia.
Gratulacje  wyboru, niech służy jak najdłużej i wprowadza wieczny uśmiech na twarzy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...