Skocz do zawartości

Propozycje oraz wycena Kina domowego


Blade124

Recommended Posts

Witam

W niedługim okresie chciałbym zakupić zestaw kina domowego, salon 28m2  filmy 60% ,gry 30% ,reszta muza od czasu do czasu.

Na dzień dzisiejszy jestem po odsłuchach najbardziej mi przypadły Klipsch R-620F oraz Dali Zenzor 7

Poniżej moje przykładowe zestawy jeżeli uważacie że coś jest do poprawki sugestie mile widziane:)

Prośba o wycenę rabat można pisać śmiało do mnie na priv

Amplituner Onkyo TX-NR686

Klipsch R-620F

Klipsch R-100SW

Klipsch R-52C

atmos: Klipsch R-41SA

Klipsch R-51M

bądź 

Amplituner Onkyo TX-NR686

DALI ZENSOR 7 / 1 / VOCAL 

DALI ALTECO C-1 Dolby Atmos

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełna zgoda, odpuść sobie te odbijane wynalazki, szkoda lodu. Chyba, że zamierzasz je umiejscowić jak należy, czyli na suficie 

Wąskie gardło które ja widzę, i na ten element lepiej przeznaczyć te w próbie bezsensownie wydane pieniądze, to lepszy centralny i sub z większym przetwornikiem. W końcu 90% przeznaczenia u Ciebie to kino i granie. Przekalkuluj też może pójście w serię RP, jeżeli to ma być faktycznie Klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zestaw będzie wykorzystywany przede wszystkim do kina domowego, to proponowałbym zbudować go na bazie amplitunera Onkyo TX-NR686 oraz zestawie kolumn Klipsch. Jedynie przy salonie 28m2 zmieniłbym subwoofer na model większy i mocniejszy Klipsch R-120SW.

Zapraszam na priv, przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Jestem po odsłuchach kolumn i wnioski:

KLIPSCH R-620F najbardziej mi podpasowały 

Heco Aurora 700 - nie podeszły mi dźwiękowo

DALI ZENSOR 7 całkowicie nie mój gust

Teraz chłopaki zastanawiam się bo właśnie wyszedł artykuł testu Klipsch Reference https://www.whathifi.com/reviews/klipsch-reference-base-2018-home-cinema-package

i seria wypada słabo.

Pytanie do ekspertów czy lepszą opcją będzie RP 6000F zamiast 620F oraz mniejsza wersja RP 5000F (6000F jest trochę duża) i jak to się ma do wielkości głośników 6.5(6000F) względem 5.25 (5000F) najgorsze jest to że nie odsłuchałem RP 6000F nie mieli na sklepie i mam brak porównania ich do 620F.

Czy faktycznie lepszy odbiór zapewni 6000F zamiast 620F i czy opłaca się dopłacać do Premiere czy pozostać na Reference

Edytowano przez Blade124
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blade124 napisał:

Ale właśnie sprzedawcy twierdzą że lepiej brzmi nowa seria R Premiere

a co mają powiedzieć? ;) 

jedno jest pewne, że RP brzmi lepiej, niż R'ka. (Z resztą tak było i z poprzednią serią). Jeżeli masz na RP, to nawet się nie zastanawiaj.

Co do samych frontów. RP5000F są następcą RP250F, które akurat jako jedyne w serii RP nie zbierały pochlebnych opinii i były uważane za słabą konstrukcję. Nie wiem, czy to się zmieniło w nowej serii w kontekście modelu R5000F.

RP260F (nowe RP6000F), czy RP280F (nowe RP8000F) możesz brać z czystym sumieniem, jeżeli brzmienie samego Klipscha Ci przypasowało 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blade124 napisał:

Ale właśnie sprzedawcy twierdzą że lepiej brzmi nowa seria R Premiere

Jacy sprzedawcy?

Stara seria RP i nowa jest taka sama. Odśiwerzono obie pod kątem uzupełnienia modeli oraz zmiany designu tyle. To jest to samo brzmienie.

RP gra znacznie lepiej niż R. Akurat wcale się nie dziwie tej słabej ocenie na What HiFi.

12 godzin temu, Markcox napisał:

Co do samych frontów. RP5000F są następcą RP250F, które akurat jako jedyne w serii RP nie zbierały pochlebnych opinii i były uważane za słabą konstrukcję. Nie wiem, czy to się zmieniło w nowej serii w kontekście modelu R5000F.

Dodam to bardziej koniunktiwie. Model RP250 był mega nieudany. Jazgot. Nie miał takiego dźwięku jak większy RP260. Tuba zakryła całą resztę pasma.

RP5000F to jego spuścizna.

Tu znalazły się jeszcze RP4000 :D:D Z 10 cm membranami :D Czy tylko ja odbieram to jako dowcip?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie stanęło wstępnie na zestawie Onkyo TX-NR686 / Klipsch RP-6000F / RP-500M / RP-500C / Klipsch R-120SW

Czy głośnik centralny RP-500C będzie odpowiedni w tym zestawie czy lepiej sprawdzi się RP-404C i czy nie będzie za duży ?

Odległość od głośnika centralnego będzie wynosić okol 2,6-2,8m.

Mój salon poniżej:

 

 

pokój kino.jpg

Edytowano przez Blade124
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...