Skocz do zawartości

Acoustic Energy Evo 3 - wymiana wzmaka


maggot

Recommended Posts

Cześć,

po kilku latach wracam do Was ponownie z prośbą o pomoc, tym razem dotyczącą wymiany wzmacniacza. Ponad 5 lat temu, dzięki Wam { chociaż mój osobisty wybór kolumn trochę skrytykowaliście}, wybrałem taki oto zestaw, który na dzień dzisiejszy wygląda tak: wzmak- Grundig Fine Arts V3, tytułowe kolumny, chromecast audio, dac smsl 6 z własnej roboty zasilaczem, źródło to głównie tidal hifi po apce z telefonu.  Pokój ok. 16-17 metrów, rozstaw kolumn ok. 2,5 metra, metr od ściany tylnej.

Jak to gra? Za te pieniądze nieźle, ale najważniejsze, że wciągnąłem się w słuchanie muzyki na "poważnie". Co do technicznych szczegółów, to dominuje średnica,wokale są wypchnięte. Nie mówię, że to źle, ale może pora na zmiany? Grundiga bardzo chwalę, za te pieniądze naprawdę było warto go kupić, no i co ważne całkowicie bezawaryjny mimo dwudziestu paru lat!

Co chcę osiągnąć? Niepokoi mnie trochę bas, jest gdzieś z tyłu, bardziej taka plama niż coś namacalnego. wolał bym coś bardziej szczegółowego. Brakuje mi tez trochę dociążenia dźwięku, takiej masywności. No i gra to trochę płasko, mało selektywnie.

Co jest grane? Zdecydowanie alternatywa, ale taka prawdziwa, bo ostatnio czytałem, że Coldplay to też alternatywne granie{???}. tak więc grany jest post punk, indie, dark i tak dalej. Od antyrozrywkowych i cięzkich Daughters, Soft Moon, poprzez P.I.L., ukochany Clan Of Xymox i jeszcze Still Corners, po shoegazze w stylu Slowdive, zimną falę z Polski np. Made in Poland. Dalej szkoda nawet wymieniać, bo świetnych kapel jest mnóstwo. Ogólnie to, co powstało i powstaje na zgliszczach Joy Division, czyli dużo gitar { sporo tych przesterowanych}, basu, trochę elektroniki.

Co do moich kolumn naprawdę je lubię i sądzę, że jakiś fajny wzmak wykrzesze z nich jeszcze więcej. Po prostu na razie nie chciałbym ich zmieniać.

Budżet: około 3 tysięcy

Nowe czy stare: bez znaczenia, chociaż używkę wolałbym z jakąś, nawet szczątkową gwarancją. Ważne: głębokość wzmaka najlepiej aby nie przekraczała 35-37 cm.

 

Moje typy?

Ha ha, co wieczór inne. Jest tego od groma, a ponoć audio to nisza.

-Music Hall a35.2- ponoć tak średnio to może zagrać z AE. Mi podoba się chyba najbardziej.

- Arcam A29?

-Marantz PM 8005?

-Xindak A-06?

-Creek A50?

Dzwoniąc do jednego z salonów, Pan powiedział, że na hasło AE na myśl przychodzi mu od razu Rega Brio, a jego drugi typ to Pioneer A50DA, jego zdaniem bardzo niedoceniany sprzęt. No nie wiem...Możliwość odsłuchów marna, północno-wschodnia Polska to pustynia...

Cenię w życiu bezawaryjność sprzętów, więc poczytawszy o Atolu i Advance raczej z nich zrezygnuję.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Robert

 

 

 

 

Edytowano przez maggot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Przestrzeń , selektywność i bas wszystko tyle ile powinno być jest w Rega Brio. Od kolumn potem zależy bardzo dużo jak to zagra. Niestety Twoich Acoustics Energy nie znam ( nie słuchałem). Rega to typowy w pełni analogowy wzmacniacz bez DAC na pokładzie co jest pewną niedogodnością w dzisiejszym świecie jednakże w tym wypadku według mnie to zaleta. Ja tez grałem z ChromeCast Audio, fajne zestawienie.

Proponuje włączyć go na listę odsłuchową.

Oprócz sprzętu Regi jestem entuzjastą firmy Cyrus to tez fajne klocki praktycznie każdy. Na Allegro widziałem  dzisiaj Cyrus 6A za 2600  czyli w budżecie 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz konfiguracje systemu, na pewno sugerowałbym posłuchać integrę Cyrus One. To wzmacniacz o dobrej dynamice, szybkim, energicznym i dobrze kontrolowanym basie. W połączeniu z AE uzyskamy raczej swobodny, szczegółowy dźwięk z dokładnym i wyraźnym basem. Z mojej strony zaproponowałbym jeszcze wzmacniacz Advance Acoustic X-i75. To troszeczkę spokojniejszy charakter grania, lepiej wypełniony, gęsty, plastyczny. W przypadku troszeczkę wyższego budżetu, na pewno świetną opcją jest Heed Audio Elixir.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Jest także u nas możliwość wypożyczenia urządzenia do odsłuchu także na odległość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

serdecznie Wam dziękuję za podpowiedzi. Czyli dwa głosy za Cyrusem, i jeden bardzo mocny za Marantzem. Tego ostatniego może uda mi się posłuchać, z drugiej strony widać, że mimo, że to schodzący model trzyma cenę i mało używek, a nowy nie wiem ile można zrabatowac aby zmieścić się w budżecie a u forumnowych Panów z branży widać, że już niedostępny. Cyrus nawet fajny, ale dobrze rozumiem, że to klasa D? No i tych generacji dużo, najnowsza odsłona to Cyrus One? Tylko "naleśnik" długi, musiałbym szafkę przerabiać... Rozumiem, że powyższe piece są w miarę wydajne, bo nieraz lubię sobie głośniej posłuchać?

 Z droższych używek chodzą mi po głowie jeszcze Naim 5si i Roksan K2/3. Dobry trop?  No i jeszcze taki rarytasik trochę ponad budżet jak Dayens Menuetto, mało o nim, ale jeśli już to opinie entuzjastyczne. Kolega z Q21 pewnie trochę go zna, bo widzę, że ma w ofercie. A tak poza konkursem, tak do "poślinienia" to Wadia intuition 01, tylko jak to jest, że z 30 kilo potaniała na 8? Szokująca ta przecena...

Życząc wszystkim miłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia pozdrawiam,

Robert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...