Skocz do zawartości

Dobór odtwarzacza do wzmacniacza Cyrus One HD


Ciapciak

Recommended Posts

Witam.

Chciałem prosić o poradę odnośnie odtwarzacza do wzmacniacza wymienionego w temacie. Niestety jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki zatrzymałem się na płytach, kasetach i mp3 i pomimo dłuższego wertowania internetu nie mam pojęcia co będzie optymalnym dla mnie wyborem.

Wzmacniacz ma wbudowany DAC, ale nie wiem co on jest warty. Znalazłem tylko informację, że jest to 32 bitowy ESS. Poza wyjściami analogowymi wzmacniacz posiada: asynchroniczne USB 32/192 DSD 64 i 128, optyczne Toslink 24/192, koncentryczne SPDIF 24/192. Niestety niewiele mi to mówi.  

Jeżeli chodzi o opcje "imprezową" to posiada bluetooth ze standardem aptX i wyjście optyczne, które prawdopodobnie będzie podłączone do telewizora (youtube, filmy itp.). Bluetooth testowałem (mój telefon obsługuje ten standard), i rzeczywiście widać kategoryczną różnicę pomiędzy mp3 128 a np. 320 kbps, nawet to działa.

Problem jest z odtwarzaczem bardziej wysublimowanych pod względem jakości formatów, bo nie mam pojęcia co do tego zakupić. 

Prawdopodobnie muzyka ma być odtwarzana z Tidala HD i po prostu z dysku.

Naczytałem się o chromecascie, malinie i zwykłych odtwarzaczach strumieniowych, ale w zasadzie nie załapałem różnicy pomiędzy tymi maliznami a klasycznym pudłem odtwarzacza.

Proszę o pomoc: czy w tym przypadku np. chromecast będzie wystarczający, czy nawet zwykły komputer jako źródło, czy lepiej zainwestować w dedykowany odtwarzacz strumieniowy? Co lepiej zagra i będzie przyjaźniejsze w obsłudze? Czy jest różnica, którego wejścia cyfrowego użyje do podłączenia źródła?

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałem prosić o poradę odnośnie odtwarzacza do wzmacniacza wymienionego w temacie. Niestety jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki zatrzymałem się na płytach, kasetach i mp3 i pomimo dłuższego wertowania internetu nie mam pojęcia co będzie optymalnym dla mnie wyborem.
Wzmacniacz ma wbudowany DAC, ale nie wiem co on jest warty. Znalazłem tylko informację, że jest to 32 bitowy ESS. Poza wyjściami analogowymi wzmacniacz posiada: asynchroniczne USB 32/192 DSD 64 i 128, optyczne Toslink 24/192, koncentryczne SPDIF 24/192. Niestety niewiele mi to mówi.  
Jeżeli chodzi o opcje "imprezową" to posiada bluetooth ze standardem aptX i wyjście optyczne, które prawdopodobnie będzie podłączone do telewizora (youtube, filmy itp.). Bluetooth testowałem (mój telefon obsługuje ten standard), i rzeczywiście widać kategoryczną różnicę pomiędzy mp3 128 a np. 320 kbps, nawet to działa.
Problem jest z odtwarzaczem bardziej wysublimowanych pod względem jakości formatów, bo nie mam pojęcia co do tego zakupić. 
Prawdopodobnie muzyka ma być odtwarzana z Tidala HD i po prostu z dysku.
Naczytałem się o chromecascie, malinie i zwykłych odtwarzaczach strumieniowych, ale w zasadzie nie załapałem różnicy pomiędzy tymi maliznami a klasycznym pudłem odtwarzacza.
Proszę o pomoc: czy w tym przypadku np. chromecast będzie wystarczający, czy nawet zwykły komputer jako źródło, czy lepiej zainwestować w dedykowany odtwarzacz strumieniowy? Co lepiej zagra i będzie przyjaźniejsze w obsłudze? Czy jest różnica, którego wejścia cyfrowego użyje do podłączenia źródła?
Pozdrawiam 
 
Komputer/laptop nie jest dobrą opcją do Tidala bo aplikacja na Win gra dość słabo i nie można jej sterować np. smartfonem. Jeśli możesz wydać sumę do 3 tys. zł to najlepiej skupić się na streamerze. W tej cenie najbardziej chwalone są 2 opcje Bluesound Node i Auralic Aries Mini. Obie ok. 2,5 kzł. Wadą jest Ariesa jest konieczność sterowania iPhonem ale za to można zamontować dysk wewnętrzny(z zewnętrznego też można grać). Node ma chyba lepszą obsługę w dodatku obsługuje też Deezera(też ma usługę bezstratną - można porównać z Tidalem, Deezer ma dużą większą bibliotekę). Nie wiem jak z obsługą dysków usb ale chyba też jest. Oba mają DACi więc możesz zdecydować, czy wybrać sekcję cyfrową streamera czy Cyrusa.
Z tańszych opcji to pewnie zostaje malina.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli jednak masz wiele płyt to warto kupić jaki kolwiek CD z wyjściem cyfrowym. Wtedy pracuje jako transport.

Własnych płyt CD nie posiadam praktycznie w cale, zakładam, że zmyliłem trochę pierwszym postem. Co prawda myślałem o jakimś kombajnie do odtwarzania wszystkiego, łącznie z płytami CD, ale po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że jest mi to do niczego nie potrzebne. Co prawda zmienianie płyt i szukanie "tego" kawałka na płycie ma swój urok i otoczkę, ale tą funkcje pozostawiłem gramofonowi, który do tego zupełnie inaczej brzmi :D

1 godzinę temu, dzarro72 napisał:

Komputer/laptop nie jest dobrą opcją do Tidala bo aplikacja na Win gra dość słabo

A nie jest tak, że komputer wpinany do wejścia asynchronicznego jest tylko transportem? Czy może chodzi o to, że sam Tidal na PC jest nikczemnej jakości? Broń Boże nie chcę tu bronić komputera, bo nawet wolę mieć dedykowane urządzenie do odtwarzania niż kombinować z komputerami, telefonami i kabelkami.

1 godzinę temu, dzarro72 napisał:

W tej cenie najbardziej chwalone są 2 opcje Bluesound Node i Auralic Aries Mini. Obie ok. 2,5 kzł.

Budżetu nie zakładałem. Mam być zadowolony :D. Na wzmacniacz też zakładałem większy ale z odsłuchu wypadło na Cyrusa. Wiadomo, raczej pasuje, żeby koszt odtwarzacza był adekwatny do reszty sprzętu. Oczywiście popatrzę sobie na te propozycję i rozważę. 

1 godzinę temu, dzarro72 napisał:

Z tańszych opcji to pewnie zostaje malina.

Podobno opcja dla cierpliwych. Tak wyczytałem. Nie chcę tak eksperymentować bo wiem, że czasem odrobina niedogodności ergonomicznych potrafi zabić pasję. (np. wyciąganie ciężkiego motocykla z ciasnego garażu, za samochodem, zabija chęć wyjazdów na krótkie, niedzielne wycieczki, ot taki przykład mi przyszedł do głowy :D)

Dzięki za odpowiedzi, chętnie dowiem się jeszcze więcej.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzarro72 napisał:

Komputer/laptop nie jest dobrą opcją do Tidala bo aplikacja na Win gra dość słabo i nie można jej sterować np. smartfonem

Główne zamierzenie było takie że tidal jest z kompa. Do tej pory na ich stronie widnieje informacja że aby uzyskać mqa należy stosować aplikacje desktopowa. 

Druga sprawa to sterowanie amplikacja komputerowa że smartfona?:) To już wymyśliłeś:) po co to komu? Hehe

Opcja maliny jest opcja coraz bardziej popularna. Ale faktycznie trzeba mieć cierpliwość. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne zamierzenie było takie że tidal jest z kompa. Do tej pory na ich stronie widnieje informacja że aby uzyskać mqa należy stosować aplikacje desktopowa. 
Druga sprawa to sterowanie amplikacja komputerowa że smartfona?:) To już wymyśliłeś:) po co to komu? Hehe
Opcja maliny jest opcja coraz bardziej popularna. Ale faktycznie trzeba mieć cierpliwość. 
Piotr
Jak pecet stoi blisko sprzętu to jak chcesz nim sterować? Podchodzić za każdym razem jak chcesz dodać coś do ulubionych albo stworzyć playlistę? Spotify ma taką opcję - apka z telefonu przejmuje funkcje aplikacji sterującej a gra apka pecetowa. Piloty na Androida ma Foobar i wiele innych darmowych programów. Nie wyobrażam sobie używania serwisu typu Tidal bez błyskawicznego dostępu do biblioteki.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni męcze  w domu Bluesound Node 2i polecam - genialny soft! Jezeli chodzi o dźwięk to poprawiła się przestrzeń bas. Zdecydowanie szczegóły względem Chromecast Audio. Node obsługuje wszystkie serwisy streamingowe jakie znam jest tego ze 20...

Ja osobiście polecam oba zarówno Chromecast jak i Node 2i w obu przypadkach bardzo łatwa obsługa. Oczywiście nie będę mówił ze komputer jest bez sensu itd.. powiem że mnie by się nie chciało latać i klikać. 

Jezeli chodzi o ergonomię używania  streamera Node 2i  to powiem ze miałem w domu CA CXN, mam Cyrus Stream X, mam CA Minx XÎ, Chromecasty Audio dwa ale Bluesound rozwala system ! Działa od strzała, po zainstalowaniu aplikacji na Mac’u współdziele bibliotekę muzyczna iTunes i bezstratne pliki, zaprogramowałem pilota Regi i nim obsługuje streamer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno opcja dla cierpliwych. Tak wyczytałem. Nie chcę tak eksperymentować bo wiem, że czasem odrobina niedogodności ergonomicznych potrafi zabić pasję. (np. wyciąganie ciężkiego motocykla z ciasnego garażu, za samochodem, zabija chęć wyjazdów na krótkie, niedzielne wycieczki, ot taki przykład mi przyszedł do głowy :D)
Dzięki za odpowiedzi, chętnie dowiem się jeszcze więcej.
Pozdrawiam
 
Sam używam miniPC z zasilaczem liniowym. Do własnych plików świetna opcja. Uważam też, że specjalne oprogramowanie(jPlay, Fidelizer, HQPlayer, Audirvana, Amarra itd.) ma duży wpływ na dźwięk. Przy porównaniu z takimi programami aplikacja Tidala na PC gra przeciętnie. Jeśli masz dobry smartfon to polecam porównać strumieniowanie przez AptX z graniem po USB z Tidala PC. Nie mówię, że BT będzie lepszy - bo to zależy od smartfona i tego czy Cyrus ma dobrze zaaplikowany AptxHD - ale jest szansa, że się zdziwisz ;-). Jeśli chcesz grać z PC to programy Audirvana i Amarra zapewniają dostęp do Tidala ale mogą być sterowane tylko iPhonami. Jest też nowa wersja programu jPlay Femto - tu można grać Tidal przez aplkację Bubble. Każdy z tych programów jest płatny ale można go wypróbować za darmo. Koszt jest różny - od 70 euro w górę.Jeśli masz iPhona to najlepsza będzie chyba Audirvana. Testowałem na Qobuzie i efekt był zachęcający - grało podobnie do plików z dysu i lepiej od firmowejapki Q (ale nie mam ogryzka więc programu nie kupiłem).
Nie zmienia to faktu, że najwygodniejszą opcją będzie chyba ten Bluesound. Wszyscy chwalą obsługę i są na nim dostępne wszystkie serwisy, nie tylko Tidal. Ostatnio spotkałem też pozytywne opinie o dużo tańszych produktach iEast (koszt kilkaset złotych).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Od kilku dni męcze  w domu Bluesound Node 2i polecam - genialny soft! Jezeli chodzi o dźwięk to poprawiła się przestrzeń bas. Zdecydowanie szczegóły względem Chromecast Audio. Node obsługuje wszystkie serwisy streamingowe jakie znam jest tego ze 20...
Ja osobiście polecam oba zarówno Chromecast jak i Node 2i w obu przypadkach bardzo łatwa obsługa. Oczywiście nie będę mówił ze komputer jest bez sensu itd.. powiem że mnie by się nie chciało latać i klikać. 
Jezeli chodzi o ergonomię używania  streamera Node 2i  to powiem ze miałem w domu CA CXN, mam Cyrus Stream X, mam CA Minx XÎ, Chromecasty Audio dwa ale Bluesound rozwala system ! Działa od strzała, po zainstalowaniu aplikacji na Mac’u współdziele bibliotekę muzyczna iTunes i bezstratne pliki, zaprogramowałem pilota Regi i nim obsługuje streamer. 
I tyle w temacie ;-)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inferno napisał:

Od kilku dni męcze  w domu Bluesound Node 2i polecam - genialny soft! Jezeli chodzi o dźwięk to poprawiła się przestrzeń bas. Zdecydowanie szczegóły względem Chromecast Audio. Node obsługuje wszystkie serwisy streamingowe jakie znam jest tego ze 20...

Ja osobiście polecam oba zarówno Chromecast jak i Node 2i w obu przypadkach bardzo łatwa obsługa. Oczywiście nie będę mówił ze komputer jest bez sensu itd.. powiem że mnie by się nie chciało latać i klikać. 

Jezeli chodzi o ergonomię używania  streamera Node 2i  to powiem ze miałem w domu CA CXN, mam Cyrus Stream X, mam CA Minx XÎ, Chromecasty Audio dwa ale Bluesound rozwala system ! Działa od strzała, po zainstalowaniu aplikacji na Mac’u współdziele bibliotekę muzyczna iTunes i bezstratne pliki, zaprogramowałem pilota Regi i nim obsługuje streamer. 

A czemu się pozbyłeś CA CXN ?

Jakieś porównanie z bluesound-em w kilku słowach .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foobara 2000 z plików na dysku mamm ustawione 100 playlist. 
Jak chce skorzystać z Spotify lub tidal puszczam i leci gotowe. 
Ludzie wstają do gramofonu żeby zmienić płytę na drugą stronę po 3 kawałkach. A tu jest problem wstać, podejść do kompa i kliknąć inna playlistę? Serio?
 
Taaaa... a jak słuchasz playlistę z pojedynczych utworów, których nie znasz i chcesz otworzyć stronę albumu, żeby dodać do ulubionych, a sam utwór dodać do 2 playlist, a jak artysta wydaje się frapujący to chcesz zobaczyć jakie jego inne albumy są dostępne i tak dalej... Rozumiem, że przez parę godzin stoisz pochylony nad komputerem i cały czas coś klikasz?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mike24 napisał:

A czemu się pozbyłeś CA CXN ?

Jakieś porównanie z bluesound-em w kilku słowach .

Wtedy wybierałem sprzęt do salonu, mialem w domu jednocześnie Cyrus 8A z Cyrus Stream XA i CA CXA80 z CXN.

Cyrus sporo droższy ale różnica była tak poważna w moim odbiorze że pomimo ograniczonego budżetu postanowiłem kupić Cyrus zamiast w tej cenie nowy CA.

No i mieszałem nimi zmieniając jeden z drugim. Stanelo na Stream X2 Cyrusa którego zupgradowałem do Stream X Signature i 82DACQX. Cyrus to takie bardziej dociążone brzmienie nie wiem jak to nazwać więcej „mięsa” Cambridge był bardziej lekki, szczegółowy ale trochę męczący taki na moje ucho z nieprzyjemną górą, która nie tylko mnie nie przypadła do gustu dodatkowy recenzent moja żona pierwsza o tym powiedziała ? ja chciałem mu dać szansę. 

Nie wiem jak dla Was, pewnie macie większe doświadczenie ale dla mnie dobrze pasujący mi sprzęt taki zgodny z moimi preferencjami rozpoznaje od strzała. Mam takich kilka dobrze znanych utworów jakieś U2, Norah Jones, Dire Straits i po kilku minutach wiedziałem że akurat ten Cambridge u mnie w domu nie zostanie. Mam w chacie Minx XI CA i on gra tak jak nie Cambridge ? z tego powodu nadal jest.

Tak w ogóle to tego Node 2i to kupiła mi żona na imieniny/gwiazdkę - no może nam, bo gra w sypialni? 

W kwesti porównania Node 2i i CXN to trochę inny wzmacniacz, inne kolumny wiec ciężko ale w Node nic nie męczy i wszystko jest bas, góra, przestrzeń, szczegóły te smaczki z wysokotonowców.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ludzie wstają do gramofonu żeby zmienić płytę na drugą stronę po 3 kawałkach. A tu jest problem wstać, podejść do kompa i kliknąć inna playlistę? Serio?

Kurde może trochę masz racje ale ja nigdy nie lubiłem sięgać prawą ręką do lewej kieszeni ?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej w takim razie używamy nasz sprzęt. Tyle :)

inferno ładny opis i ja się w pełni z nim zgadzam z cyrusem.

panowie oczywiście jeśli cenicie sobie przesadna wygodę to naturalnie. Są też pralki i lodówki sterowane smartfonami. Ja rozumiem ludzi którzy wstają do gramofonu i cd. Ja wstaje do kompa i przełączam raz na godzinę :) akurat robiąc sobie kolejna dolewkę :)

wesolych świat.:)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Co nieco się rozjaśniło. 

To jeszcze mam pytanie: jak się ma Bluesound Node 2i względem popularniejszych urządzeń np. Yamaha WXC-50 czy klasycznymi "klockami" jak Onkyo NS-6130?

Chodzi głównie o jakość dźwięku i możliwości wyjść cyfrowych, ale i o ogólnym użytkowaniu chętnie posłucham. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Node 2 ma się do wymienionych przez Ciebie urządzeń, natomiast w tym przedziale cenowym warto się także zainteresować Auralic Aries Mini. W sieci piszą również dużo dobrego na temat jakości dźwięku oraz sterowania za pomocą aplikacji.
Aries tylko na iPhonach chodzi.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...