Skocz do zawartości

SVS SB-1000


spinacz66

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj,

bez żadnego problemu SVS SB-1000 bardzo dobrze nagłośni salon 20m2. To konstrukcja zamknięta, która oferuje lepszą kontrolę i szybkość, zawsze możesz wybrać jeszcze bardziej wydajną wersję otwartą PB-1000. Moim zdaniem jednak najlepszą opcją będzie SB-1000.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, u nas masz także możliwość wypożyczenia głośnika i sprawdzenia, jak zagra w Twoim pomieszczeniu i systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 18.01.2019 o 07:12, S4Home napisał:

Jak jest zmostkowany to nie będzie żadnej :D

Hehe

 

Piotr

Witam, podłączę się do tego wątku, bo przedstawione tu warunki brzmią zachęcająco, a akurat jestem na etapie zakupu suba SVS serii 1000 (rozważałem 2000 ale nie ma wejść high level, co zubaża możliwości podłączenia). Mam jeszcze dylemat, co do wersji. PB niżej schodzi, a SB ma większą kontrolę - tyle wyczytałem w necie. Czyli ogólnie PB bardziej do KD, a SB bardziej do muzyki i teraz pytanie co w przypadku kompromisu: sub będzie grał generalnie w KD - salon ~40 m2 (część z KD 20 m2, za plecami otwarta druga część też 20 m2) ale nie filmy (te czasem) tylko przede wszystkim muzykę. Najbardziej zależy mi na koncertach z BRD - to jeszcze kino, czy już muzyka? J Okazjonalnie będę go też podłączał do osobnego zestawu stereo - pokój 20 m2. O odsłuchiwaniu głośników w salonach sprzedaży też się naczytałem i w grę wchodzi jedynie odsłuch na miejscu, w moich warunkach akustycznych. Który z SVS 1000 możecie doradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To weź tannoya ta 2.12

W przeciwnym razie jeśli chociaż troszkę więcej będzie muzyki to weź konstrukcje zamknięta.

Piotr

Rozumiem, że chodzi o TS 2.12? Ciekawa propozycja, zbliżona cenowo. Na korzyść przemawia nieco większa kubatura (w tym pole podstawy) i ciężar skrzynki oraz praca głośnika w układzie z membraną bierną = większa stabilność (przynajmniej teoretycznie) vs SVS SB. Brak natomiast wejścia high level. I ma on też skrzynkę zamkniętą. Ale ja już się naszukałem tanich subów w necie i SVS jest bardziej popularny i polecany niż ten Tannoy. Teraz musiałbym się znowu nagłowić, a już nastąpiło zmęczenie materiału. Wracając do SVSów - SB, czy PB? Mnie bardziej przekonuje PB tylko czy się wyrobi np. przy dwóch centralnych w perkusji podczas ostrej jazdy? Obecnie mam Infinity alpha sub, który służy wiernie 15 lat ale w koncertach często się gubi (do grzmotów w filmach mi wystarcza). Żona optuje za SB, bo mniejszy, zgrabniejszy… Może dałoby się go wykorzystać do muzy, a przy filmie dołączać alfę jako drugą?

Ok, wybrałem SB-1000 x 2 z przodu + alfa z tyłu za kanapą. Teraz kwestia jak optymalnie podłączyć 3 suby do amplitunera AV (później do ampli AV + wzmaka stereo, który zasili fronty). Ale to już temat na inny wątek - może trzeba by założyć nowy? Z tych, co dotychczas przewertowałem dużo piszą na temat podłączenia suba/ów ale nigdzie nie ogarniają tematu kompleksowo.

Dzięki, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odkąd SVS zmienił w Polsce dystrybucję pewne branżę dbają o marketing i dobry obraz tych suwbooferów :D To prawda.

Nie czytaj tylko słuchaj.

Podczas kalibracje podłącz je wszystkie. Czy Twój amplituner daje możliwości różnego ustawienia suba z przodu i z tyłu?

Jeśli nie. To automatyczna kalibracja tego nie ustawi. Musisz zrobić to ręcznie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Tak odkąd SVS zmienił w Polsce dystrybucję pewne branżę dbają o marketing i dobry obraz tych suwbooferów :D To prawda.

Nie czytaj tylko słuchaj.

Podczas kalibracje podłącz je wszystkie. Czy Twój amplituner daje możliwości różnego ustawienia suba z przodu i z tyłu?

Jeśli nie. To automatyczna kalibracja tego nie ustawi. Musisz zrobić to ręcznie.

Piotr

 

SB-1000 na razie wybrałem, jeszcze nie kupiłem. Mam Pioneera VSX-LX50 (już leciwy ale jeszcze daje radę). Docelowo planuję Marantza SR 6013, a jak się uda 7013 (oba mają PRE-OUT na 2 suby). Zanim zacznę zabawę z ręczną kalibracją (LX50 nie ma w konfiguracji lokalizacji suba przód-tył) chciałbym wyjaśnić sposób samego podłączenia. Mam jedno wyjście PRE-OUT na sub - obecny głośnik jest podłączony do niego 8 m kablem (stoi z tyłu, schowany za kanapą, bo akurat tam gra najlepiej, stojąc z przodu z frontami nie grał wcale). Jak będę miał te dwa SB i ustawię je symetrycznie z przodu (1/4 i 3/4) to jak najlepiej je podłączyć? Zaciski high level równolegle do zacisków frontów A (3 kable?) Czy równolegle do zacisków frontów B (2 kable?) Czy jeden równolegle do frontów A, a drugi osobno do frontów B? Czy łączyć suby pomiędzy sobą kablami CINCH? Czy łączyć je CINCH z amplitunerem?

Ps. SB-1000 mi się podobają (i żonie też!) fajnie się komponują z resztą sprzętu i nie zagracają pokoju, a na tsunami mi nie zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rodzielacz jaki bądź  jak nie masz wejść na 2 suby w amplifie kalibrujesz na 1.Ja mam SB1000 na 20m ładnie wali zero dudniena jest kontrola w KD Miałem przedtem magnata do miedzy nimi jest niebo a ziemia

np. taki https://sklep.rms.pl/rozdzielacz-wtyk-rca-2x-gniazdo-rca-digital-d-2gr02-0-2m

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...