Skocz do zawartości

SVS SB-1000


spinacz66

Recommended Posts

 Magnata 302A miałem 100w Duża locha była udało mi się go sprzedać. Cały sprzęt przeniosłem na przeciwległą ścianę dłuższą po remoncie salonu stoi koło lewej kolumny magnata miałem przy prawej  na krótszej ścianie gdzie kiedyś stał cały sprzet bo w kilku miejscach dudnił

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak, ale do pewnego pułapu, po którym kasa jest nadal coraz większa, a przepaść coraz mniejsza. Oczywiście niektórzy kupią wszystko żeby zaspokoić swoje ego.

Ja też, jak już nie będę miał na co wydać, szarpnę się na SB 4000 piano black, żeby robił za komódkę. Nawet nie musi grać, a od razu będzie widać, że basu jest więcej 😁

Jeszcze pytanie w sprawie SB1000 - czy są potrzebne opcjonalne gumowe nóżki (isolation system)? Czy niebieska dioda nie daje po oczach? Szczególnie przy zrzuconej maskownicy.

Jak to jest z napisem SVS na kopułce w środku głośnika? W necie są z napisem i bez. Czy to nie tak, że jest partia bez napisu żeby odróżnić rynki zbytu?  Te bez napisu idą na nasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To różne partie. Ale membrana jest dokładnie ta sama. Brak różnicy w dźwięku.

Nie stosował bym żadnych podkładek 

Mimo że ciężki to on nie jest to jednak postawił bym go klasycznie i tyle. Niebieska dioda daje. Nie tylko svs wymyślił taki czad. U kumpla zasłonięte to jest taśma izolacyjna. Nic nie widać :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to ja sobie zamówię wersję z napisem... 😊 Czyli postawić go można na fabrycznych stopkach i w razie potrzeby dociążyć granitową płytą (przy okazji zabezpieczy się górę przed porysowaniem). No to fajnie, w Transformersach będą świecić diody na ekranie i jedna pod ekranem 😊 Wg specyfikacji magnat 302A przenosi już od 16 Hz 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucha teoria nie widziałem żadnego PL testu 302A jedynie był kiedyś w AV  gazecie test 202A i wypadł bardzo dobrze ten mniejszy sub.Ja osobiście byłem zadowolony z niego przez 1,5 roku ale jak mówią apetyt rośnie w miare jedzenia był remont to i okazja na wymianę całego sprzętu czas przyszedł. Suba nie musisz dociążać u mnie stoi na grubym chodniku i nie tańcuję. Zdziwiło mnie jak taka mała skrzyneczka zamknięta 300w zmakiem może tak dobrze zagrać i dać czysty bas w KD nie jeden sub droższy z BR jak się domyślam zagrał by gorzej  tylko świadczy dobrze o SVS że znają się na rzeczy

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to bujda. Znalazłem kiedyś na niemieckim forum testt ego suba i zszedł przy małym spadku do około 22hz co było i tak rewelacyjnym wynikiem. Akurat zejścia i głębokości mu nie brakuje wcale. I bije pod tym kątem droższe konstrukcje.

Nie ma kontroli co można by uznać za wadę gdyby nie kosztował 709 zł. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem okazję zajrzeć do sklepu stacjonarnego, by rzucić okiem na suby. I całe szczęście, bo dopiero na żywo mogłem ocenić wygląd i porównać. „Optycznie” SB1000 to kawał dobrego głośnika, niby niewielki ale solidny no i te 12”. Zaskoczył mnie też miniaturowy Rel T0 (wyglądał jak sub do mini wieży) a T5 taki wymuskany, wycacany - do kopa za delikatny. Ponoć jak SVS zadomowił się na naszym rynku sprzedaż Rela spadła… PB1000, nad którym też się zastanawiałem, to już kawał skrzynki i „tylko” 10”, więc zostaję przy SB - większa membrana w mniejszej skrzynce bez „świszczącej dziury” to coś dla mnie 😊 A SB4000… dzieło sztuki użytkowej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy później, na razie zakup suba/ów stanął pod znakiem zapytania. Wyciągnąłem swój sub zza kanapy i ustawiłem go w linii frontu żeby jeszcze przetestować lokalizację nowych subów. Totalna porażka. Nie ma miejsca z przodu, w którym by poprawnie zagrał sub. Nawet ¼ i ¾ oraz środkowe ustawienie (przed wzmacniaczem, zalecane przy odsłuchu stereo + sub) nic nie zmienia. I to nie znoszenie się fali, bo fronty odłączyłem, bas gra tak jakbym przykrył głośnik dwoma pierzynami. Jak go postawiłem naprzeciw (obok kanapy) pojawił impuls i mięsko. W tym miejscu stać nie może więc wraca za kanapę. SVSa chciałem postawić z przodu jak sugeruje większość schematów, a nie kupować po to żeby go chować za kanapę. Pytanie, czy jak rozłożę z przodu 2 SVSy, to propagacja fal zmieni się na tyle, że może to zagrać? Schemat pokoju w załączeniu. Czy jest szansa przynajmniej w teorii i ma sens bawić się z próbowaniem?salon_1.thumb.jpg.56fe0cc9b4b041ab293ead32862eec27.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że u ciebie jest to spowodowane ustawieniem pomieszczenia jak kokpitu statku kosmicznego. Chodzi o o to zwężanie się. I tak działa akustyka w takim przypadku. 

Jeśli chcesz mieć dwa suby to muszą być rowno oddalone od ciebie. Podłączanie jak na schemacie. Jeden z boku drugi z tyłu kanapy mija się z celem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit statku to wykusz. Dla sprzętu AV (i żony) tworzy on fajną wnękę wiec nie zaślepię go ścianą żeby sobie bas poprawić 😉 Rozumiem, że planowane umieszczenie subów w czerwonych polach poprawi efekt. Obecny sub najlepiej gra w miejscu zielonym ale domownicy nie będą się o niego potykać więc wrócił za kanapę. Zniknie jak się pojawią SVS. A propos, podłączyłem go testowo do ampli AV, równolegle na wejścia frontów i w stereo dla mnie gra ok. Przy „basowych” kawałkach jest lepszy dół i jak się zgasi suba czuć, że czegoś brakuje, a ponoć tak to powinno działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR7013 - nie wiem, czy lepiej gra od SR6013 (sprzedawcy twierdzą, że tak) ale na pewno lepiej się prezentuje 😉 Ale 2 rzeczy mnie rozczarowały: filigranowe trafo, pobór mocy 710W (w słabszym pionku jest 2 x większe, pobór 450 W) i odchudzone terminale głośnikowe, żeby się zmieściły w jednym rzędzie - fajnie to wygląda ale spróbuj zakręcić qeda ruby anniversary, dałem sobie spokój i przeszedłem na banany, na szczęście wszystkie gniazda je przyjmują. Mogli 4 zaciski do atmosa dźwignąć do góry, a do głównych głośników dać porządne śruby, w tej cenie to żadna łaska. Na chwilę obecną wydaje mi się, że stary pionek ma większego kopa ale może się jeszcze marantz wygrzeje. W przyszłości na pewno pomogą mu 2 suby SVS 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vsx ma klasyczne AB 

Końcówki mocy wygrzewają się tak samo jak w amplitunerze. Nie wiem co tu dziwnego. Oczywiście że będzie grał inaczej. Nie jest to kwestia jak we wzmakach ale też.

Najważniejsze że w serii 7013 masz już normalny wyświetlacz. Ja nie mogę ścierpieć tego kuleczka od paru lat 😛

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem lekkie buczenie z bliska SB1000 jak jest włączony dioda się pali ale nic nie gra w oglądaniu mi to nie przeszkadza czy te suby tak mają z trafem albo wzmakiem coś się dzieje i mam wysyłać na gwarancji bo na magnacie tego nie miałem?

Na sąsiednim forum jest temat że też BP3000 ma problem w trybie stand-by i generuje biały szum a BP4000 ma problem z wyłączeniem się i serwis wymienił wzmak

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie suba, moja 15-letnia alfa jest absolutnie cicha (jak nie gra oczywiście) ale to głośnik made in Denmark, dziś w niskim pułapie cenowym coś takiego się już nie zdarza. Ja bym buczenie SVS reklamował. Wracając do Marasa, akurat przy koncertach z BRD jest dużo średnicy i detali i to mi odpowiada (dół poprawię SVSami - jak nie będą buczeć 😉). Natomiast przy zwykłym stereo, za co generalnie chwalą tę markę, Pionek gra z większym kopytem (rozmachem?) ale też ma wyższy poziom wejściowy sygnału i filtry midnight/loudness, które przy niższym wzmocnieniu dodają poweru. Marantz jest taki zrównoważony, aksamitny, w sam raz do smooth jazzu, z heavy metalem już gorzej. Natomiast Marantz jako jedyny ciągnie wejście 7.1 (Onkyo i Yamaha już odpuściły, Pionek LX50 ma, ale nowe modele już nie, bo wszystko poszło w HDMI) a ja mam parę płyt DVD-AUDIO, które lubię. Normalny wyświetlacz ma sens, bo nie muszę trzymać włączonego TV tylko po to, żeby sprawdzić głośność, a kółeczko jest urocze, ale nadaje się tylko do ozdoby 😊. No i część wizyjna tego klocka to potęga. Podłączyłem nawet magnetowid hi-fi stereo i oglądam ostatki VHS’ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziw bierze, że w sumie taka marka jak SVS, pozwala sobie na takie buble w swoich produktach. I jak widać, nawet tych z najwyższej u siebie półki

Ale to, co trzeba im przyznać (czytając opinie innych użytkowników), to nie odwracają się od problemu i w przypadku takowych reklamacji stają frontem do klienta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...