Skocz do zawartości

Który sprzęt audio najbardziej traci na wartości?


S4Home

Recommended Posts

Nietypoey temat a już na pewno nie dla branży. 

Ale chcę pomóc potencjalnym kupującym i może nie polecacie tego typu produktów. 

Z tym że założenie nie tyczy się grupy ! Proszę nie pisać np. amplitunery AV. Zależy mi na konkretnym modelu. Np Hegel h160.

Liczę panowie na owocna dyskusje bez kłótni! Konkretnie, rzeczowo i na temat.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie rzeczowo i szczerze - nowy, niestety taki sprzęt traci na wartości bardzo szybko. Powiedzmy sobie szczerze, mniej więcej 50% przez 3 lata. Więc temat zdecydowanie nie jest dla branży. Gratuluję nonkonformizmu...

Na pewno ceny trzymają w miarę dostępne dla Janusza Kowalskiego sprzęty o wysokich notowaniach na różnych forach. 

Np. różne modele Creek (Destiny, 5350, 5250, zwłaszcza SE, wzmaki Roksana, Arcam A32, A22, stare Rotele 972, stare Vienny Acoustics, Dali 450, Dali 850, wiele innych).

Ale pytanie było, które tracą najbardziej. Moim zdaniem najwięcej tracą różne chinole (choćby z oficjalnej dystrybucji) i inne nieznane brandy z niskiej/średniej półki cenowej. 

Rynek jest już bardzo ułożony, trudno liczyć na to, że nagle wypłynie jakaś bomba ze wzmacniaczami za 2000 zł, które grają, jak konkurencja za 8000 złotych... Cudów w tej branży nie ma (oczywiście różne osoby na innych forach uważają inaczej).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej traci nowy,lub niewiele używany.

Na swoim przykładzie, kupiłem cx60 za 1900pln jako niespełna roczny z gwarancją.Stan idealny.Poprzedni kupujący zapłacił za nowy ~2600, prawdopodobnie w "black friday".Cena regularna 3490,czyli jest z czego tracić na wartości,czy może marże są kosmiczne?

Ta utrata wartości bierze się w głównej mierze z tego, że nie każdy kupuje w cenie regularnej i nie będzie więcej żądać niż zapłacił.Dodatkowo jak ktoś się chce pozbyć "pudła" to zejdzie z ceny od siebie,tak jak było w moim przypadku.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszę temat amplitunerów KD, jest to produkt, który z racji niesamowitej częstotliwości wypuszczania nowych modeli traci chyba najbardziej na wartości. Dodawane są kolejne "wodotryski", z których najczęściej przeciętny użytkownik i tak nie skorzysta, lub po prostu dźwiękowo tej zmiany nie usłyszy. Przykład z życia wzięty moja Yamaha RX-A3030 , system 9.2 , w ilu domach jest możliwość zainstalowania dziewięciu kolumn i dwóch subwooferów , o czterech strefach już nie wspomnę , kto w trakcie oglądania filmu czy koncertu przerzuca ciągle między dwudziestoma rodzajami dźwięku / DSP/ , nie mówiąc już o ustawianiu poziomu tych efektów , w nowszym modelu od mojego dołożyli Atmos , polecam przed zakupem zapytać żony, czy pozwoli na montaż głośników w suficie :) . A teraz konkrety , ten model RX-A3030 , tzw. flagowy , kosztował 5 lat temu 10k. , ja go kupiłem za 8k. potem cena spadła do 6k., a obecnie na Allegro jest za 3950 zł. Kupując najwyższy model należy się zastanowić,z ilu bajerów tak naprawdę skorzystamy i czy warto ,bo musimy mieć świadomość , że strata finansowa jest pewnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie najwiecej tracą takie marketowi całe zestawy KD. Kupujesz takie wszystkomające kombo z kompletem głośników i suba za kilka tysięcy. Po 3-4 latach można to kupić za 200-300pln

A cena niska bo chętnych prawie brak, i sprzedajesz bardziej na wagę niż fajny zestaw.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nowy sprzęt nie powinno się kupować z założeniem że za chwilę go sprzedamy, bo wtedy trzeba liczyć się z dużą stratą. Mamy za to gwarancję na zakup w sklepie. Do gonienia króliczka bez sensu i ciągłych wymian lepiej kupować coś co będzie dało się sprzedać z małą stratą.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jaki sprzęt najmniej stracił na wartości :) .

Kolumny Tannoy Mercury M1 pod koniec okresu ich produkcji , jako nowe w sklepie można było kupić za niespełna 600 zł za parę. Obecnie po wielu latach używania można je kupić jeśli są w dobrym stanie również w tej samej cenie :)https://allegro.pl/oferta/tannoy-mercury-m1-b-eye-piekne-kolumny-glosnikowe-7718028261

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...