Skocz do zawartości
Radek Sobolewski

Problem ze słuchawkami.

Recommended Posts

Witam. Odebrałem dzisiaj słuchawki Fiio FH1, po podłączeniu ich do telefonu słychać szumy. Jak podłączam do komputera też są ale są mniejsze. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tych szumów?

Czy pomoże jeśli podłączę kabel 2.5mm zbalansowany zamiast tego z mikrofonem?

Po pierwsze spróbowałbym podłączyć je do innego telefonu. W słuchawkach o tak jasnej barwie, czyli z podkreśloną górą pasma wszelkie szumy są bardziej słyszalne. Sam kabel zbalansowany niewiele tu pomorze. Potrzeby były do tego sprzęt z wyjściem zbilansowanym. W telefonie i komputerze z reguły są wyjścia niezbalansowane w których każdy z kanałów ma jeden przewód i oba są dodatkowo podłączone do wspólnej masy. W przypadku toru symetrycznego oba kanały mają mają po 2 przewody osobne na kanał. Dlatego jeśli użyjesz przejściówki na  jack 3,5 mm i podłączysz nią słuchawki kablem zbilansowanym to będzie najprawdopodobniej działał tylko 1 kanał. Ewentualnie doprowadzisz do zwarcia kanałów na przewodach negatywnych. Jeśli chcesz wykorzystać kabel z wtykiem 2,5 mm 4pin to polecam wzmacniacz słuchawkowy bluetooth ASTELL&KERN AK XB10. Ten wzmacniacz ma cyfrowy system redukcji szumów.

Edytowano przez MobyDick

Jak podłączyłem do Huaweia to jeszcze gorzej niż na moim Samsungu, ale jeszcze spróbowałem podłączyć pod laptopa i grają bez żadnych zastrzeżeń. Jednak nie spodziewałem tak sporych kolejnych kosztów. Nie ma jakiejś tańszej opcji?

A ten kabel z mikrofonem nie jest przypadkiem pod Iphona ?

Jeśli tak jest to problem powinien ustępować przy wciśniętym przycisku na pilocie przewodowym.

Nie w tym tkwi problem ?

Jeśli są kompatybilne z Androidem i Iphonem to powinny mieć jakiś przełącznik. Jeśli go nie mają to będą kompatybilne z jednym z systemów. Wtyki różnią się kolejnoscią dwóch pinów:masy i mikrofonu.

To znaczy że te są przeznaczone do podłączenia pod iPoda. Potrzebna jest przejściówka zamieniająca kolejność 2 pinów u nasady wtyku.

A nie było przypadkiem takiej przejściówki w zestawie ?