Skocz do zawartości

Nowe Stereo do salonu - dwupoziomowe mieszkanie


PabloEscobar

Recommended Posts

Witam serdecznie,

ostatnio forumowicze doradzili mi odnośnie sprzętu do sypialni.

Teraz czas na salon - ok. 25m2 + schody prowadzące na piętro.

Muzyka 70% hip hop, 30% rock.

Dwa "problemy" mam do rozwiązania - amplituner i głośniki. Koniecznie musi być CD (mam ponad 300 i kupuję na bieżąco).

Zastanawiam się nad:

Yamaha R-N803D +Yamaha CD-S300 lub CD-N301

lub  Pioneer NC-50DAB (wychodzi taniej i mniej miejsca zajmie :))

Do obydwu zestawów mam na oku takie głosniki:

Indiana Line Nota 550X, Pylon Audio Sapphire 25 lub Heco Aurora 700 (od najtańszego do najdroższego), Kef Q750 - są piękne ale cena nie na mój budżet.

Pytanie co kupić i czy są duże różnice między tymi amplitunerami i głośnikami - niestety cena ma dla mnie znaczenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od elektroniki, jeśli tylko masz miejsce do postawienia oddzielnych segmentów, to znacznie lepszą opcją będzie wspomniana przez Ciebie Yamaha R-N803D z odtwarzaczem CD-S300 (nie ma sensu brać pod uwagę modelu CD-N301, gdyż funkcjonalność sieciową masz w amplitunerze). To mocny, energicznie grający zestaw, idealnie nadający się do Twoich preferencji. Dodatkowo amplituner posiada system automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia, który w przypadku Twojego pomieszczenia może być pomocny.

Alternatywą może być system, zbudowany na bazie klasycznego wzmacniacza NAD C356 BEE z odtwarzaczem C546 BEE oraz jako źródło cyfrowe wykorzystamy Yamaha WXAD-10.

Kolumny - na pewno nie Indiana Line Nota 550X, to po pierwsze za małe kolumny do Twojego salonu (szczególnie otwartego na schody i wejście na górę), po drugie to kolumny, grające raczej ciepło, miękko, plastycznie, gęsto. Do Twoich szybszych, mocniejszych gatunków muzycznych najbardziej w danym budżecie widziałbym wspomniane przez Ciebie Pylon Audio Sapphire 25. Heco Aurora 700 także są odpowiednie, chociaż to troszeczkę spokojniejszy, bardziej miękki charakter brzmienia. To dwie konstrukcje, które w pełni rekomenduję.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Q21 napisał:

Witaj,

zacznę od elektroniki, jeśli tylko masz miejsce do postawienia oddzielnych segmentów, to znacznie lepszą opcją będzie wspomniana przez Ciebie Yamaha R-N803D z odtwarzaczem CD-S300 (nie ma sensu brać pod uwagę modelu CD-N301, gdyż funkcjonalność sieciową masz w amplitunerze). To mocny, energicznie grający zestaw, idealnie nadający się do Twoich preferencji. Dodatkowo amplituner posiada system automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia, który w przypadku Twojego pomieszczenia może być pomocny.

Alternatywą może być system, zbudowany na bazie klasycznego wzmacniacza NAD C356 BEE z odtwarzaczem C546 BEE oraz jako źródło cyfrowe wykorzystamy Yamaha WXAD-10.

Kolumny - na pewno nie Indiana Line Nota 550X, to po pierwsze za małe kolumny do Twojego salonu (szczególnie otwartego na schody i wejście na górę), po drugie to kolumny, grające raczej ciepło, miękko, plastycznie, gęsto. Do Twoich szybszych, mocniejszych gatunków muzycznych najbardziej w danym budżecie widziałbym wspomniane przez Ciebie Pylon Audio Sapphire 25. Heco Aurora 700 także są odpowiednie, chociaż to troszeczkę spokojniejszy, bardziej miękki charakter brzmienia. To dwie konstrukcje, które w pełni rekomenduję.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Witaj Q21,

dziękuję za poradę. Wyślę Ci na priv prośbę o wycenę.

Pozdrawiam Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

wszystkich w nowym roku.

Decyzja podjęta - Yamaha R-N602 + CDs300 + kolumny Pylon.

Pytanie jakie kable do tego i jak je podłączyć bo jestem zielony jak trawa na wiosnę:)

Myślałem o Melodika MDC2400 Purple Rain Przewód głośnikowy OFC klasy 4N 2x4mm2 lub 2x2,5mm2 - Konfekcja na wtykach bananowych. Jeśli kupię gotowca na wtykach to w kolumnach odkręcam te dwa zawory, wtykam wtyk i zakręcam a w amplitunerze po prostu wkładam końcówki. Zgadza się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w salonie w Warszawie, a sprzęt będę kupował online. Więc kable muszę kupić w ciemno.

Decyzja odnośnie kolumn - cena. Są dużo niższej cenie niż konkurencja a tak dużych różnic nie słyszałem. 

Myślę, że na początek mojej przygody wystarczą - wcześniej słuchałem muzyki z telewizora(youtube) i z wieży, która ma 15 lat.

Więc i tak dla mnie przeskok na ten zestaw to będzie jak morze i ziemia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Wystarczy ci 2.5mm

 Mówiłem o qed XT.

Piotr

Piotr, chodzi o ten model? Qed Reference Silver Anniversary XT

46 minut temu, PabloEscobar napisał:

Piotr, chodzi o ten model? Qed Reference Silver Anniversary XT

a może QED Performance XTC lub XTC25 - ale chyba to obydwa to te same modele :). Musze kupić po 3m więc cena gra rolę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...