Skocz do zawartości

Amplituner do kina domowego. Jaki ?


Pi0ter

Recommended Posts

Witam planuję przejść z zestawu stereo na kino domowe i mam dylemat odnośnie amplitunera do kina domowego, jaki wybrać. 

Na obecną chwilę zostaną ze mną kolumny Tannoy Eclipse 3 oraz subwoofer Klipsh SPL - 100. 

Moje typy odnośnie amplitunera : 

1.  Pioneer VSX-LX303 

2.  YAMAHA RX-V685 

W przypadku Yamaha martwi mnie niskie zużycie prądu z gniazdka około 300W gdzie Pioneer konsumuje 760W. ( Boję się że może dostać zadyszki).

 

Panowie w którą stronę iść ? ? 

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem. 

 

Pozdrawiam .

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to urządzenia podobnej klasy, może obiektywnie trochę lepszy jest Pioneer. Natomiast do Tannoy wybrałbym Pioneer. To szybkie, dynamiczne, dokładne, analityczne granie. Yamaha jest bardziej efekciarska, wyraźniej eksponuje skraje pasma.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za zainteresowanie tematem . 

 

Skłonny jestem do zakupu YAMAHA RX-V685 a przemawia za tym polskie menu, dobra cena oraz pozytywne recenzje oraz testy w sieci. Tylko męczy mnie jedna sprawa pobór prądu z gniazdka jedynie 300W. Boję się że dostanie zadyszki w trybie wielokanałowym, mój obecny wzmacniacz stereo ciągnie 220W z sieci i szczerze mówiąc wydaje mi się że mocy za dużej to on nie ma ( Onkyo 8150). 

Pioneer VSX-LX303 może pracować w trybie 9.2 oraz ma spore zapotrzebowanie na energię 760W więc powinien być mocny i wydaje mi się bardziej rozbudowany od Yamahy sugerując się tylnym panelem lecz niestety brak Polskiego menu oraz brak jakiegokolwiek testu lub recenzji w sieci. 

Dalej jestem w kropce, boję się że Yamaha będzie za słaba. Chyba że moje teorie są błędne  ? ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pi0ter napisał:

Skłonny jestem do zakupu YAMAHA RX-V685 a przemawia za tym polskie menu,

Tak jak napisał kolega powyżej , nie będziesz miał menu w języku polskim , dla Yamahy nasz kraj jest za małym rynkiem.

7 godzin temu, Pi0ter napisał:

Dalej jestem w kropce, boję się że Yamaha będzie za słaba.

Da sobie radę , to nie stereo , masz kolumny o dużej skuteczności ,więc do kina ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie wchodzić w Pioneer VSX-LX303, YAMAHA RX-V685 czy może Onkyo TX-NR686 . Cenowo Yamaszkę mogę wyrwać za 2700 a Pionner 3200zł. Zależy mi przede wszystkim na dobrych efektach oraz detaliczności kina domowego, stereo jest na drugim planie. 

Edytowano przez Pi0ter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 686 to kopia lx303. Różnią się tylko kalibracja. 

Która faktycznie Onkyo na gorsza. Ale różnica w cenie kilka stów. 

Yamaha podaje pobór uśredniony. Na przed ostatniej stronie masz podane pobór prądu maksymalny chwilowy i on będzie podobny lub nawet wyższy. Akurst o to bym się nie bał o nie dokładal do pionka. Wziął bym Yamahę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...