Skocz do zawartości

Cena/jakość 6-7 tys.


rakins

Recommended Posts

Dzień dobry!

Jestem zainteresowany dobrym mocowo, jakościowo i cenowo zestawem stereo. Przyznam, że mój wybór trwa już dobre 2-3 lata. Rozpoczynałem od kina domowego typu Yamaha, Onkyo, HK. Po zapoznaniu z wieloma tematami na różnych forach, zmieniłem zdanie na dobry ampli+kolumny. I w tym przypadku wybór padł na Onkyo 8270, później sugerując się kolejnymi wypowiedziami, zastanawiałem się nad Yamahą 803+kolumny. Następnie pod wpływem kolejnych tematów zacząłem rozmyślać pomiędzy ampli, a dobrym wzmakiem. Yamahę 803 z heco 700 lub 1000 chciałem brać w ciemno, jednakże (myślę że bardzo dobrze, i to polecam innym nie zdecydowanym) zdecydowałem się na odsłuch. Na dzień dobry poprosiłem o Yamahę 803 i Onkyo 8270. W tym przypadku byłem bradzo rozczarowany, graniem prezentowanym przez Yamahę 803, ponieważ rok wychwalania tego sprzętu na różnych forach okazał się jak dla mnie stracony. Yamaha grała mocno dołem i górą, ale niestety brakowało tu środka. Onkyo wygrało tą batalię, może nie tak mocno górą i dółem, ale tutaj był środek. Potem przyszedł czas na wzmacniacz, w pierwszej kolejności cambridge audio topaz 20, jak dla mnie wielkie zaskoczenie, wzmacniacz w miarę tani dość mocny, a do tego bardzo przypadł mi do gustu, oddając muzyce jej charakter. Fajna góra dół i środek, trochę sztywno, ale jednak mocno. Kolejne wzmacniacze to marantz 8006 i cxa 60. Przyznam  szczerze, że jak dla mnie to najlepiej zagrał tani budżetowy ca Topaz 20. Nie wiem tylko dlaczego ten sprzęt jest tak słabo rozpromowany (może chodzi o marketing). Zaglądając mu do wnętrza ma całkiem dobre wyposażnie, wnętrze też na poziomie, czyżby słaby marketing?. Odnośnie cxa 60 jak dla mnie grał słabiej od topaza 20, choć jednak cieplej. Później był jeszcze arcam sa10, to grało fajnie, ale to już inny przedział cenowy. Powiem szczerze, że nabardziej (cena+jakość) spodobał mi się Topaz 20, choć mogłoby być troszkę cieplej. To moje pierwsze doświadczenia z profesjonalnym odsłuchem. Proszę o porady, co warto jeszcze posłuchać, czy iść w ampli (onkyo 8270, yamaha 803-nie przekreśliłem), czy jednak wzmak (Topaz 20).  Dużo dobrych opinii ma np. nad 356bee, tego nie mieli na stanie:(. Odsłuchy odbyły się w pomieszczeniu 18m2, na kolumnach Dali zensor 7, Monitor Audio Bronze 6, Heco 700, Paradigm Monitor 6000, Tannoy mercury 7.4. Jak dla mnie MAB najlepiej, później Heco 700 i Paradigm Monitor 6000. Cenowo wygrywa Tannoy mercury 7.4. Jednak do nagłośnienia mam ponad 40m2 (podłużny salon).  Jeśli chodzi o muzykę to wszystko poza blues, jazz i metal.

Poproszę o porady jakiego sprzętu cena moc jakość warto posłuchać?!

Edytowano przez rakins
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć. 

Ja jestem świeżo po zakończeniu moich "poszukiwań" i od dwóch dni wygrzewam swoje nowiutkie Onkyo 8270. 

Miałem w domu na odsluchach Yamahę A-S710 (w praktyce to samo co 803-ka, tyle że bez dodatków),wspomniane Onkyo i  NADa 356. Najlepiej grał NAD, ale ze względu na ustalony budżet i chęć posiadania funkcji sieciowych wziąłem japońca, który naprawdę niewiele był gorszy brzmieniowo. Najsłabsze były Yamahy, które mnie podobnie jak Tobie w ogóle nie podeszły. 

Teraz od Ciebie zależy czy integra czy ampli z dodatkami. Ta pierwsza zwykle zagra lepiej, ale oznacza potem (lub od razu) większe nakłady finansowe jeśli ma dorównać funkcjonalnie amplitunerowi. 

Edytowano przez Marcin Stachura
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno wybór jednego z amplitunerów sieciowych to najprostsze inzazwyczaj dobre rozwiązanie. Ale można lepiej. Analizując Twoje wnioski z odsłuchów, na pewno zaproponowałbym Ci posłuchanie wzmacniacza NAD C356 BEE. To mocne, szybkie i dynamiczne granie. To dobry bas i wyraźna góra pasma w połączeniu z dobrą plastyką. Drugą opcją jest Audiolab 6000A. To wzmacniacz o znacznie dokładniejszym brzmieniu, dużej swobodzie, analitycznosci. Elektronikę NAD policzyłbym z Heco Aurora 700, ewentualnie Pylon Audio Sapphiee 25. Audiolab natomiast świetnie sprawdzi się z Tannoy Revolution XT 8F lub Fyne Audio F502. Z tańszych konstrukcji doobrą opcją będzie Dali Zensor 7,  chociaż Heco Aurora 700 także będzie dobrą opcją. Spójrz także na integry Advance Acoustics.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i porównania. Jeśli masz salon 40m2 nie ma sensu robić odsłuchów w 18m2, to zbyt duże różnice. U nas masz możliwość odsłuchu w większym pomieszczeniu 30m2.  Oczywiście przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po początkowych wypowiedziach widzę, że na pewno niczego nie kupię, jeśli nie posłucham przynajmniej Nad-a i Magnata, choć we Wrocławiu z magantem może być problem, ale pojeżdżę popytam. Widzę też, że nikt na razie nie odniósł się do CA Topaz 20, ale pożyjemy zobaczymy. Temat założony też trochę "niestety" przeciwko marketingowemu i dobrze sponsorowanemu sprzętowi. Już wyjaśniam, w założonym budżecie chciałbym wybrać "perełki audio" (wzmacnaicz+dac+kolumny i streamer bądź amplituner+kolumny), nie musi to być jakaś super znana firma, jednakże niech gra to zapłaconych pieniędzy! Mam nadzieję, że sklepy audio (doradcze na forum) nie będą z tego powodu niezadowolone, bo myślę, że po to jest to forum, aby każdy mógł  się wypowiedzieć, coś doradzić i zasugerować. Tymbardziej, że koniec końców ten sprzęt i tak u nich kupię, po drodze prawdopodobnie wypożyczając:)

Zapytam jeszcze czy Monitor Audio Silver 8 zagra tak szcegółowo i mocniej niż MAB6?

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam do nas na odsłuchy, są także oczywiście możliwości wypożyczenia urządzeń.

Nie odniosłem się do CA Topaz, gdyż osobiście nie uważam, żeby to był tak dobry wzmacniacz, ale na pewno nie skreślam go i także namawiam na odsłuchy. 

Co do kolumn Monitor Audio, seria Silver zagra jeszcze bardziej jasno w stosunku do Bronze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twój wybór trwa już tyle to nie widzę problemów aby pociągnąć go o kolejne pół roku a kupić coś dobrego i trafnego. Jak sam widzisz opinie w sieci dają wielkie G.

Testuj, nie napalaj się. Nie słuchaj innych w kwestii gustu muzycznego. Tu będziesz tego słuchał. Co innego techniczne sprawy. Później wywalczył cenę i będzie dobrze.

 

https://m.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Skoro twój wybór trwa już tyle to nie widzę problemów aby pociągnąć go o kolejne pół roku a kupić coś dobrego i trafnego. Jak sam widzisz opinie w sieci dają wielkie G.

Testuj, nie napalaj się. Nie słuchaj innych w kwestii gustu muzycznego. Tu będziesz tego słuchał. Co innego techniczne sprawy. Później wywalczył cenę i będzie dobrze.

 

https://m.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409

Powiem szczerze, że już chciałbym w końcu zacząć słuchać muzyki w domu? stąd też właśnie założenie tematu, chcę maksymalnie zawęzić wybór źródła i kolumn (cena/jakość).

Mam jeszcze pytania do branży (m.in. s4home, q21, rms, top hi-fi i inni) czy w najbliższym czasie szykują się jakieś wyprzedaże, zniżki promocje na sprzęt. Czy warto kupić jeszcze w tym roku, czy poczekać do stycznia-lutego?

S4home dzięki serdeczne za linka, krótko zwięźle i na temat? polecam wszystkim szukającym audio?

Dobra nie truję już tyłka, mam nadzieję ,że po świetach jeszce ktoś coś fajnego doradzi?

A już teraz, Zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń tych audiofilskich przeede wszystkim?:9_innocent:?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą teraz wyprzedaże wszędzie. Od drugiego dnia świąt w UK. Poprzez okres między świętami w nowym rokiem w Polsce i większości sklepów. 

Ale dobrze żebyś miał już sprzęt wybrany. I czekał na okazje. Nie kupuj bo jest cena dobra. Zdarzają się obniżki 50 procent. Ale to nie powód żeby kupować sprzęt. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2018 o 21:08, rakins napisał:

Dzień dobry!

Jestem zainteresowany dobrym mocowo, jakościowo i cenowo zestawem stereo. Przyznam, że mój wybór trwa już dobre 2-3 lata. Rozpoczynałem od kina domowego typu Yamaha, Onkyo, HK. Po zapoznaniu z wieloma tematami na różnych forach, zmieniłem zdanie na dobry ampli+kolumny. I w tym przypadku wybór padł na Onkyo 8270, później sugerując się kolejnymi wypowiedziami, zastanawiałem się nad Yamahą 803+kolumny. Następnie pod wpływem kolejnych tematów zacząłem rozmyślać pomiędzy ampli, a dobrym wzmakiem. Yamahę 803 z heco 700 lub 1000 chciałem brać w ciemno, jednakże (myślę że bardzo dobrze, i to polecam innym nie zdecydowanym) zdecydowałem się na odsłuch. Na dzień dobry poprosiłem o Yamahę 803 i Onkyo 8270. W tym przypadku byłem bradzo rozczarowany, graniem prezentowanym przez Yamahę 803, ponieważ rok wychwalania tego sprzętu na różnych forach okazał się jak dla mnie stracony. Yamaha grała mocno dołem i górą, ale niestety brakowało tu środka. Onkyo wygrało tą batalię, może nie tak mocno górą i dółem, ale tutaj był środek. Potem przyszedł czas na wzmacniacz, w pierwszej kolejności cambridge audio topaz 20, jak dla mnie wielkie zaskoczenie, wzmacniacz w miarę tani dość mocny, a do tego bardzo przypadł mi do gustu, oddając muzyce jej charakter. Fajna góra dół i środek, trochę sztywno, ale jednak mocno. Kolejne wzmacniacze to marantz 8006 i cxa 60. Przyznam  szczerze, że jak dla mnie to najlepiej zagrał tani budżetowy ca Topaz 20. Nie wiem tylko dlaczego ten sprzęt jest tak słabo rozpromowany (może chodzi o marketing). Zaglądając mu do wnętrza ma całkiem dobre wyposażnie, wnętrze też na poziomie, czyżby słaby marketing?. Odnośnie cxa 60 jak dla mnie grał słabiej od topaza 20, choć jednak cieplej. Później był jeszcze arcam sa10, to grało fajnie, ale to już inny przedział cenowy. Powiem szczerze, że nabardziej (cena+jakość) spodobał mi się Topaz 20, choć mogłoby być troszkę cieplej. To moje pierwsze doświadczenia z profesjonalnym odsłuchem. Proszę o porady, co warto jeszcze posłuchać, czy iść w ampli (onkyo 8270, yamaha 803-nie przekreśliłem), czy jednak wzmak (Topaz 20).  Dużo dobrych opinii ma np. nad 356bee, tego nie mieli na stanie:(. Odsłuchy odbyły się w pomieszczeniu 18m2, na kolumnach Dali zensor 7, Monitor Audio Bronze 6, Heco 700, Paradigm Monitor 6000, Tannoy mercury 7.4. Jak dla mnie MAB najlepiej, później Heco 700 i Paradigm Monitor 6000. Cenowo wygrywa Tannoy mercury 7.4. Jednak do nagłośnienia mam ponad 40m2 (podłużny salon).  Jeśli chodzi o muzykę to wszystko poza blues, jazz i metal.

Poproszę o porady jakiego sprzętu cena moc jakość warto posłuchać?!

Miałem podobne odczucia jak ty. Dla mnie yamaha wypadła z heco 700 bardzo słabo. Po kilku tygodniach domowych testów końcowa bitwa rozegrała się na w/w kolumnach z nad356 i magnatem mr780. Wygrał magnat i gra z heco po prostu świetnie na otwartych 30m2 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nowy123 napisał:

Miałem podobne odczucia jak ty. Dla mnie yamaha wypadła z heco 700 bardzo słabo. Po kilku tygodniach domowych testów końcowa bitwa rozegrała się na w/w kolumnach z nad356 i magnatem mr780. Wygrał magnat i gra z heco po prostu świetnie na otwartych 30m2 

Nowy123 dzięki za udział. Temat twojego wyboru z zaciekawieniem śledziłem, trochę Ci zazdroszczę, bo ty już po wszystkim, choć z tego co pamiętam to też miałeś dylematy i chyba nawet trochę sprzętu wypożyczyłeś,testowałeś, a teraz sprzęt w domku pewnie zdrowo pyka? Poprzez założenie tematu chciałbym wybrać 3-4 źródła i 4-5 zestawów kolumn, co się uda to odsłuchać, a potem wypożyczyć do domu i sprawdzić jak to zagra w moich warunkach?

 

9 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli szukasz promocji, to u nas około 10 stycznia będzie wielka wyprzedaż nadwyżek, produktów poekspozycyjnycj, po zwrotach itp. Z wstępnych analiz wynika, że będzie do kupienia około 200 szt.  produktów, moźe nawet więcej w ofercie wyprzedażowe.

Zapraszam.

Tyle to jestem w stanie poczekać, choć mam nadzieje że już do tego czasu będę miał po 3 pewne typy? (źródło i kolumny oczywiście)?

 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Będą teraz wyprzedaże wszędzie. Od drugiego dnia świąt w UK. Poprzez okres między świętami w nowym rokiem w Polsce i większości sklepów. 

Ale dobrze żebyś miał już sprzęt wybrany. I czekał na okazje. Nie kupuj bo jest cena dobra. Zdarzają się obniżki 50 procent. Ale to nie powód żeby kupować sprzęt. 

Piotr

Faktycznie czasami śledzę co można kupić np. w UK lub DE i zdarzają się świetne okazje,promocje, jednak dla mnie barierą jest gwarancja? bo różnie bywa, ale w przypadku jakiejkolwiek usterki odsyłanie załatwianie czas oczekiwania to sprawa dość problematyczna, co nie zmienia faktu że można wyrwać fajny sprzęt w dobrych pieniądzach?

 

Śledząc tematy forum "stereo" po wypowiedziach wielu forumowiczów można stwierdzić,, że zarówno z s4home jak i q21 (myślę że rms i top hi-fi też, ale nie wiem czy wypożyczają sprzęt) można wynegocjować fajny sprzęt w dobrych pieniądzach, więc może ten zachód nie będzie potrzebny, choć gdyby realizowali gwarancje w Polsce to czemu nie. Pozdrawiam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rakins napisał:

Faktycznie czasami śledzę co można kupić np. w UK lub DE i zdarzają się świetne okazje,promocje, jednak dla mnie barierą jest gwarancja? bo różnie bywa, ale w przypadku jakiejkolwiek usterki odsyłanie załatwianie czas oczekiwania to sprawa dość problematyczna, co nie zmienia faktu że można wyrwać fajny sprzęt w dobrych pieniądzach

Nie demonizujmy roli gwarancji, miną dwa lata i… masz sprzęt bez gwarancji, za to z olbrzymim spadkiem wartości. Żyję już na tym świecie trochę, sprzętów przeróżnych (w tym samochodów) przewaliło się przez moje ręce niemało a przypadków napraw gwarancyjnych jakoś nie pamiętam (chyba że to już początki Alzheimera? :/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i jeszcze to uwłaczające godności, dochodzenie czy czasem usterka nie nastąpiła z winy użytkownika. A czasem, wręcz, wartość naprawy jest niewspółmierna do całego zamieszania z tym zwiazanego. Ja miałem już wiele sprztów, zarówno starych jak i nowych, ale napraw gwarancyjnych nie było. To samo miałem z tv gdzie kupując odbiornik za 12 tys zł zaproponowano mi dodatkową gwarancję na następne 3 lata za ok 3 tys zł. Łącznie 5 lat. Zrezygnowałem. Tv działa bezawaryjnie już 8 lat. Znam też osobiście przypadek gdzie po awarii matrycy producent odmówił naprawy gwarancyjnej. I gwarancja psu w .... . Rzcznik praw konsumenta też nie dał rady pomóc. Kolega z postu powyżej ma całkowitą  rację - nie demonizujmy roli gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rakins napisał:

Nowy123 dzięki za udział. Temat twojego wyboru z zaciekawieniem śledziłem, trochę Ci zazdroszczę, bo ty już po wszystkim, choć z tego co pamiętam to też miałeś dylematy i chyba nawet trochę sprzętu wypożyczyłeś,testowałeś, a teraz sprzęt w domku pewnie zdrowo pyka? Poprzez założenie tematu chciałbym wybrać 3-4 źródła i 4-5 zestawów kolumn, co się uda to odsłuchać, a potem wypożyczyć do domu i sprawdzić jak to zagra w moich warunkach?

 

 

 

 

Odsłuch w domu to podstawa. Ja także zjeździłem trochę salonów i jakoś nic mi tam nie pasowało. Wybrałem jedne kolumny które tam zagrały w miarę i je wypożyczyłem i to była dobra decyzja pozostało dopasować wzmacniacz (co nie było łatwe) a uwierz mi na na 4 wzmacniacze które miałem z każdym te kolumny zagrały inaczej. Moje doświadczenie jest znikome a więc daleki jestem od udzielania rad, zrób jak planujesz czyli wytypuj, wypożycz i ciesz się i nie bój się normalnych wzmacniaczy ja zakupiłem do kompletu jeszcze chromecast audio i mam sieć za 115zł.

9 minut temu, rafalik1 napisał:

Poszukaj moich wypowiedzi miałem podobnie jak Ty Onkyo i Yamaha dla mnie Onkyo zdecydowanie lepiej grało.

Mam HecoAurora 700 z Onkyo 8270 i gra to w określonym budżecie naprawdę dobrze poza tym to kombajn multiwfunkcyjnh 

Potwierdzam, w domu onkyo nie słuchałem ale w jednym z salonów 8270 też zagrało dla mnie lepiej od 803d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Potwierdzam, w domu onkyo nie słuchałem ale w jednym z salonów 8270 też zagrało dla mnie lepiej od 803d

To podobnej klasy sprzęt. To porównywanie nowego Forda Mondeo z nowym Oplem Insignią. Jeden wybierze bardziej wyraziste prowadzenie i dynamiczniejsze silniki Forda, a drugi bardziej rodzinną i komfortową przyjemną Insignię i każdy będzie miał racje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nowy123 napisał:

Odsłuch w domu to podstawa. Ja także zjeździłem trochę salonów i jakoś nic mi tam nie pasowało. Wybrałem jedne kolumny które tam zagrały w miarę i je wypożyczyłem i to była dobra decyzja pozostało dopasować wzmacniacz (co nie było łatwe) a uwierz mi na na 4 wzmacniacze które miałem z każdym te kolumny zagrały inaczej. Moje doświadczenie jest znikome a więc daleki jestem od udzielania rad, zrób jak planujesz czyli wytypuj, wypożycz i ciesz się i nie bój się normalnych wzmacniaczy ja zakupiłem do kompletu jeszcze chromecast audio i mam sieć za 115zł.

Potwierdzam, w domu onkyo nie słuchałem ale w jednym z salonów 8270 też zagrało dla mnie lepiej od 803d

Onkyo gra równiej , dlatego daje lepsze wrażenie , szczególnie osobom 30+

Odsłuch w salonie może dać jako tak pojęcie , ale to i tak nie zagra tak samo jak w domu gdzie sobie możemy przekręcać kolumny do woli bez znudzonego oka Pana z salonu :P 

Moja propozycja kolumn do posłuchania :

- ma bronze 6

- heco aurora 700

- focal chorus 716

- dynavoice df-6

- pylon sapphire 25

do tego zasilanie :

- magnat mr780

- onkyo 8270

ew. zobaczyć jak to zabrzmi na ca dac100 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2018 o 10:40, steff napisał:

Nie demonizujmy roli gwarancji, miną dwa lata i… masz sprzęt bez gwarancji, za to z olbrzymim spadkiem wartości. Żyję już na tym świecie trochę, sprzętów przeróżnych (w tym samochodów) przewaliło się przez moje ręce niemało a przypadków napraw gwarancyjnych jakoś nie pamiętam (chyba że to już początki Alzheimera? :/).

Kurczę teraz to już sam nie wiem, może i faktycznie warto..., uwierz mi, że przerabiałem już  wiele opcji (nawet używany dobry wzmak), tym bardziej, że na prawdę można coś fajnego wyrwać,, jednak trzeba to wcześniej odsłuchać.  Może i podpowiesz,  gdzie kupić w miarę sprawdzoną furę, bo też szukam?

Tak a propos to będę wdzięczny za propozycje sklepów (hurtowni) audio z dobrymi cenami promocjami i wyprzedażami!!! ?

W powyższym przypadku absolutnie nie przekreślam naszych krajowych sprzedawców (zawsze kasa zostaje w kraju?) a przede wszystkim jest możliwość wypożyczenia sprzętu, a i pewnie można wyrwać dobre rabaty???

Dnia 25.12.2018 o 16:07, Kubakk napisał:

Onkyo gra równiej , dlatego daje lepsze wrażenie , szczególnie osobom 30+

Odsłuch w salonie może dać jako tak pojęcie , ale to i tak nie zagra tak samo jak w domu gdzie sobie możemy przekręcać kolumny do woli bez znudzonego oka Pana z salonu :P 

Moja propozycja kolumn do posłuchania :

- ma bronze 6

- heco aurora 700

- focal chorus 716

- dynavoice df-6

- pylon sapphire 25

do tego zasilanie :

- magnat mr780

- onkyo 8270

ew. zobaczyć jak to zabrzmi na ca dac100 ;) 

Kubakk wielkie dzięki?, widzę że jest konkret, przyznam że  właśnie takich (p)odpowiedzi oczekuję,. Następny krok to krótka analiza teoretyczna, w miarę możliwości odsłuch, wypożyczenie i kupno. Mam nadzieje że niebawem posłucham swego wymarzonego stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rakins napisał:

Może i podpowiesz,  gdzie kupić w miarę sprawdzoną furę, bo też szukam

Serio, najbliższa rodzina, przyjaciele lub zaufany mechanik. Kilka lat temu właśnie przez „swojego”mechanika nawiązałem kontakt ze starszym już człowiekiem, który po przebyciu choroby nowotworowej (pełny sukces) na tyle przewartościował swoje życie, że wyprzedawał zbędne nieruchomości oraz samochody. Kupiłem samochód...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, steff napisał:

Serio, najbliższa rodzina, przyjaciele lub zaufany mechanik. Kilka lat temu właśnie przez „swojego”mechanika nawiązałem kontakt ze starszym już człowiekiem, który po przebyciu choroby nowotworowej (pełny sukces) na tyle przewartościował swoje życie, że wyprzedawał zbędne nieruchomości oraz samochody. Kupiłem samochód...

-Najbliższa rodzina -> trzeba mimo wszystko uważać, choć szansa na "kruka" jest możliwa

-Przyjaciele -> musisz na prawdę dobrze znać człowieka żeby mu zaufać.

-Mechanik -> trzeba dać w łapę żeby zaczął gadać, a i tak nie masz 100% pewności.

Morał jest taki, że nigdy nie pewności. Taki off-topic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2018 o 20:54, S4Home napisał:

Ale co z polecania bo po co? Kolega i tak ma inny gust. Powiedz jak dobrales sprzęt. 

Wziąłeś od nas na testy jeden drugi trzeci itp i testowałeś u siebie. I to panowie ma sens. Jak to zrozumiecie to moderacja forum ma wolne ?

Piotr

Tak jak pisałem wcześniej, chodzi mi o wybranie czegoś fajnego w moim budżecie (6-7 tys.). Przecież nie da się w nieskończoność wypożyczać? stąd też prośba co do typów, a później już wypożyczka i odsłuch u siebie. Ale teraz co wypożyczyć?

Jak wzmacniacz to może:

-Nad 356Bee no to musi być z dac (ca 100), Magnat 780, Advance Acoustic X-i90 + źródło i tu myślałem o Onkyo 6130

Z amplitunerów myślałem o Onkyo 8270

Kolumny:

Heco 700 (1000)

Monitor Audio Bronze 6

Monitor Audio Slilver 8

Focal Chorus 716 (726)

Dynavoice df-6 (df-8)

co jeszcze do tego zacnego grona?może coś wykreślić?

 

Edytowano przez rakins
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...